آشنایی با شغل عکاس – ای استخدام

هر ژانر عکاسی جذابیت خاص خود را دارد. به عنوان مثال عکاس علمی، داده ها و پدیده های علمی و پزشکی را به تصویر کشیده و ثبت می کند. در ابتدا این اصلاح با سرعت فیلم شناخته میشد؛ چرا که یک اندازه گیری ایستایی از مقدار نوری بود که یک نوع فیلم خاص میتوانست آن را جذب کند. این تکنیک در چیدمان نور، باعث میشود که نوری ملایم داشته و با نزدیک شدن رفلکتور، سوژه را نور فرا گرفته و روشنتر میشود. به همین دلیل، بهتر است که عکاس، فرآیند عکاسی را به وسیله آماده کردن ژست عکاسی پرتره از قبل، ساده کند. این یکی از طبیعی ترین، بی خیال ترین و غیر رسمی ترین ژست های عکاسی پرتره برای مردان است. این حالت، یکی از مناسب ترین ژست ها برای نشان دادن حالت غم و اندوه در عکاسی پرتره است. اگر می خواهید روی نیمه بالایی بدن مدل تمرکر کنید، این مناسب ترین ژست است.

3. دوربین های کامپکت ضد آب: اگر میخواهید در زیر آب در استخر یا امواج عکس بگیرید، یک دوربین عکاسی کامپکت ضدآب مناسب شما میباشد. ایزو رایج که برای شما دردسر ایجاد نکند معمولاً در بین عکاسهای حرفه ای ۴۰۰ است، هر چقدر عدد ایزوی بالاتری را انتخاب کنید، نویز شما در تصویر بیشتر و همچنین نور بیشتری بر روی سوژه خواهید داشت و برعکس در ایزو کم نویز شما کمتر بر روی سوژه ولی تصویر تاریک تری را خواهید داشت. از مدل بخواهید که کت را روی شانه بیاندازد تا بتوانید از این ژست عکاسی پرتره یک عکس جذاب و گیرا ثبت کنید. مثلا به جای اینکه با پشتش به دیوار تکیه دهد، با بازو یا شانه تکیه دهد. زمانی که مدل به طرزی با شکوه به یک دیوار تکیه می دهد، ژستی خیره کننده را خلق می کند. با این حال، بدون وجود نرم افزار و جدول هم می توانید با فوکوس کردن در عمق تقریبی یک سوم از صحنه ای که می خواهید واضح بیفتد، فاصله فوکوس لازم را تخمین بزنید. در چنین ژستی، مدل، حس دلبرانه ای را به مخاطب منتقل می کند.

برای چنین ژستی، از مدل بخواهید که بدنش را صاف نگه داشته و سرش را بالا بگیرد. مدل می تواند انتخاب کند که بخشی از دست یا تمام آن را در جیب بگذارد. قیمت دوربین عکاسی کامپکت نسبت به بقیه پایینتر است و عملکرد لنزهای ثابت آن نیز اثبات شده است. در این ژست، شما باید عکاسی را به یک بازی تبدیل کنید تا کودک از آن لذت ببرد و با شما همکاری کند. اگر کسب و کار شما الکترونیکی است، گرفتن عکس از تمامی زوایای محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است. محصولات ژاپنی، محصولاتی بسیار باکیفیت، عالی و بادوام هستند. عکسهای صنعتی محصولات که برای فروشگاه های اینترنتی تهیه می شوند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند اعتماد خریداران را جلب کنند. در عکاسی پرتره، لازم نیست که همیشه مدل، مستقیما به دوربین نگاه کند. در این حالت، مدل به دیوار یا هر سطح دیگری تکیه می دهد و می تواند حالات قرارگیری متفاوتی را انتخاب کند. این برند دارای دوربینهای عکاسی ساده و حرفهای برای افرادی است که سطح دانش متفاوتی از عکاسی دارند و دوست دارند که در هر شرایطی کیفیت عکسهای آنها بالا باشد.

حتی میتوانید مدلهای ارزان فوجی را بهعنوان دوربین عکاسی کودک بخرید که دوام بسیار بالایی دارند. این برند دوربینهای خود را در سه دسته بدون آینه، کامپکت و DSLR به بازار عرضه میکند. 2. دوربینهای کامپکت سوپرزوم: اگر زیاد به بازی بیسبال یا کنسرت میروید، ممکن است که یک دوربین عکاسی سوپرزوم بخواهید. از مدل بخواهید که به کمک دستهایش، انتهای یک دسته از موهایش را پیچ و تاب دهد یا به سادگی، دست هایش را به داخل موهایش فرو ببرد. این ژست عکاسی ماهیت پر انرژی کودک را نمایان می کند و آنها را در طبیعی ترین حالت ممکن نشان می دهد. به همین دلیل، یکی از ویژگی های اصلی عکاس کودک، داشتن صبر و حوصله است؛ همچنین آماده کردن یک سری ژست های عکاسی خلاقانه، قبل از جلسه ی عکاسی می تواند سرعت روند کار را بالاتر ببرد. تکنیک بوکه یکی از حرفهایترین روشها برای ایجاد عمق در تصویر است و در اصول عکاسی پرتره کاربرد بیشتری دارد.