آموزش صفر تا صد عکاسی با 20 درس رایگان – هنر فردی

وقتی با فرمت خام یا RAW عکاسی می کنید عکسها توسط نرم افزار داخلی دوربین ادیت نمی شوند. آشنایی با عکاسی آنالوگ در دنیای امروزی دوربین های دیجیتال شاید مهم نباشد اما برای عکاس حرفه ای لازم است با تاریخچه و نحوه ساخت عکسهای آنالوگ آشنا باشد. عکاسی از محصول یکی از نیازهای ضروری دنیای امروز است که در آن بسیاری از کارها ازجمله خرید و فروش کالا بهصورت آنلاین انجام میشوند درنتیجه نیاز به عکسهای باکیفیت از محصول بیش از گذشته احساس میشود. بسیاری از استادان عکاسی اعتقاد دارند برای شروع نیاز به وسایل تجهیزات گران قیمت نیست و شما میتوانید با تجهیزات با کیفیت معمولی شروع کنید و پس از کسب مهارت ها و تجربه کافی آن ها را ارتقا دهید. سرعت شاتر (shutter speed) : مقدار زمانی که هنگام گرفتن عکس، سنسور دوربین شما در معرض نور قرار می گیرد. دوربین شما دارای ده ها دکمه و گزینه است. علاوه بر وسایل ذکر شده شما باید فضایی را برای انجام کار عکاسی تبلیغاتی و نورپردازی در نظر بگیرید. فیلترهای گرد جلوی لنز شما پیچ میشوند و باید حتما فیلتری را انتخاب کنید که با ابعاد لنز شما مطابقت داشته باشد. بقیه تجهیزات عکاسی بر اساس نیازهای شما لازم می شود.

به بیان ساده می توان گفت در عکاسی محصول علاوه بر نشان دادن زیبایی آن باید داستان و هدف از عکاسی محصول مشخص شود. در گذشته خدمات عکاسی بدین صورت بود که عکس مورد نظر گرفته می شد و در مرحله بعد تصویر ثبت شده حتما باید بر روی کاغذهایی مخصوص چاپ می شد تا بتواند قابل دیدن شود.اما امروزه با پیشرفت های فراوانی که در صنعت عکاسی و خدمات عکاسی صورت گرفته است هر تصویری که به عنوان عکس توسط دوربین ها ثبت می شوند از این قابلیت برخوردار می باشند که شما می توانید قبل از این که تصاویر را چاپ نمایید تا قابل مشاهده شود آن ها را در سیستم کامپیوتری خود به وضوح دیده یا حتی دوربین های مدرن نیز از این قابلیت برخوردار می باشند که شما می توانید در آن ها تصاویر گرفته شده را در صفحه خود دوربین ببینید که به این نوع از دوربین ها ، دوربین دیجیتالی گفته می شود. با کیفیت بودن یکی از بارزترین خصوصیات این نوع عکس ها و تصاویر ثبت شده می باشد زیرا نبودن کیفیت در عکس محصولات باعث خواهد شد تا تمامی خصوصیات ظاهری آن ها قابل دیدن نباشد.

برای اطمینان از با کیفیت بودن عکس های صنعتی از قابل مشاهده بودن تمامی خصوصیات این نوع از عکس ها مطمئن شوید. از این نوع عکسبرداری در فضاهای تجاری،اداری، تفریحی و صنعتی استفاده می شود. به بیان ساده تر می توان گفت هر نوع عکاسی که با هدف فروش انجام بگیرد در زیر شاخه عکاسی صنعتی قرار خواهد گرفت. عکاسی صنعتی به اهداف تجاری اشاره دارد و معمولا برای تبلیغ یا فروش بیشتر محصولات، شناسایی خدمات یا برند خاص استفاده می شود. برای شروع عکاسی، تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین است که می تواند هر چیزی از یک گوشی هوشمند گرفته تا یک DSLR پیشرفته یا یک دوربین mirrorless باشد. بدون شک اولین ابزار مورد نیاز برای عکاسی صنعتی یک دوربین حرفهای و تمام عیار است. بی شک در هر هنری افرادی مستعد وجود دارند که توانایی یادگیری و درک سریعتر مسائل را دارند. فایل های خام عکس داینامیک بالاتری نسبت به سایر فرمت ها دارند و جزئیات بیشتری را ارائه می دهند.

این تکنیک ها توسط نرم افزارهای ویرایش عکس قابل اجرا هستند. در عکاسی با فایل خام ادیت عکسها به عهده عکاس است تا با استفاده از ایده ها و تفکرات خود ویرایش اختصاصی بروی آنها انجام دهد. در عکاسی دیجیتال ویرایش عکسها بخش مهم و تکمیل کننده پروسه عکاسی است. فيلتر قطبنده یا پلارایزر (Polarizing filter): این فیلتر به خصوص برای عکاسان منظره بسیار مهم است. اثر: یکی از برجسته ترین عکاسان مستند و عکاس یکی از تأثیرگذارترین تصاویر تمام دوران ها (که در زیر نشان داده شده است) دوروتا لنگ است. برای اینکه عکاس حرفه ای شوید باید تسلط کافی در استفاده مناسب و بجا از تکنیک ها را پیدا کنید. برای بدست آوردن این اطمینان از قابل نمایش بودن تمامی مشخصات کالاها در عکس ها مطمئن شوید. این فرمت ها همگی کاربردی و قابل استفاده هستند اما در عکاسی حرفه ای فرمت فایل خام یا RAW بهترین انتخاب است. این ها روشنایی عکس شما را کنترل می کنند ولی هرکدام به نحوی این کار را انجام می دهند. کلاسهای آموزشی موسسات معتبر شاید گزینه بهتری برای شما باشد. در این مقاله نکاتی برای بهتر شدن این سبک عکاسی ارائه میدهیم. ترکیب بندی باعث نظم بخشیدن به عناصر عکس می شود و تفکرات هنرمند را بهتر منتقل می کند.