آموزش صفر تا صد عکاسی با 20 درس رایگان – هنر فردی

در ادامه با ترفندهای عکاسی با گوشی موبایل آشنا میشوید. ممکن است در زمان عکاسی با موبایل محل اصلی فوکوس در ابتدا مشخص نباشد، به همین دلیل باید کمی حوصله به خرج دهید و کمی داخل محیط فریم را نگاه کنید. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم همیشه در زمان عکاسی با گوشی به دنبال موقعیتهای احتمالی برای بهره بردن از انعکاس بگردید. حین عکاسی با گوشی اگر سوژه در حال حرکت باشد، ردیابی و فوکوس مجدد روی آن در هر زمان کار دشواری خواهد شد. بسیاری از عکاسان به صورت مستقل و برای خود کار می کنند. در نهایت، عکاسی از محل عکاسی در محل به مشتریان شما این امکان را میدهد تا نگاهی کوتاه به نحوه عملکرد شما داشته باشند. مسلما پاسخ شما منفی است. این عکاسی درباره ثبت حالتهای متفاوت از یک شخص با تاکید بر چهره و حالت او است. لنزها بیش از هر تجهیزات دیگری اهمیت دارند زیرادر درجه اول تعیین می کنند که چه نوع عکس هایی می توان گرفت. سعی کنید تا جای ممکن فقط روی یک سوژه تمرکز کنید، چرا که این قانون در آموزش عکاسی با موبایل اهمیت زیادی دارد. همچنین در صورتی که میخواهید از تنظیمات ماکور دوربین در این شرایط استفاده کنید، باید مدنظر داشته باشید که به دلیل روشن بودن صحنه، دوربین باعث اختلال در نورپردازی شما خواهد شد.

با این حال نباید دوربین گوشی را به حال خود رها کنید، بلکه باید قسمت فوکوس را حتما به وسیله لمس ناحیه مورد نظر روی نمایشگر مشخص نمایید. برپایی نمایشگاههای صنعتی متعدد و توجه به آگهیهای تجاری و فرهنگی نیز باعث شده است که تعداد زیادی از فارغالتحصیلان جذب عکاسی تبلیغاتی بشوند، حوزه انتشارات نیز تعداد دیگری از فارغالتحصیلان این رشته را به کار گرفته است و با کمال تأسف تعدادی از فارغالتحصیلان نیز استودیو باز کرده یا به عکاسی از مراسم و میهمانیها میپردازند در حالی که برای کار در یک آتلیه عکاسی نیاز نیست که دانشجو چهار سال در دانشگاه تحصیل کند بلکه میتوان طی چند ماه بهراحتی فن عکاسی را فرا گرفت و یک آتلیه عکاسی باز کرد. در گذشته، عکاسی با دوربینهای بسیار بزرگی انجام شده و عکسها هم با مواد مخصوصی در تاریکخانهها، از روی نگاتیو بر روی صفحه ظاهر میشدند. انعکاس نور بر روی اشیا میتواند یک سوژه کسل کننده را بسیار جذاب کند. نیپس این مشکل را با قرار دادن پوششی از قیر روی صفحه ای از جنس قلع، که هنگام قرار گرفتن در معرض نور سخت تر می شد، حل کرد.

گودالهای آب، تجمیع آب در سطحی صاف روی زمین، آینهها، عینکهای دودی، شیشههای آب خوری، لیوانها و سطوح فلزی، همگی فرصتی را برای استفاده از انعکاس برایتان فراهم میکنند. تماشای آسمان روی سطح آب به هر بینندهای یک حس فوقالعاده را القا میکند. زمین خالی، دیوار، آب یا آسمان میتوانند محیط منفی داخل تصویر شما باشند. میتوانید آسمان را پس زمینه قرار دهید و آن را تبدیل به فضای منفی عکس خود کنید. دوربین گوشی های هوشمند امروزی به صورت خودکار روی پیش زمینه فریم فوکوس میکنند، اما همه عکسها دارای سوژه مشخصی نیستند. دو تصویر بالا دید بهتری را در این زمینه ارائه میکنند. دو عکس بالا دید خوبی را از چشم اندازهای عکاسی کاملا متفاوت ارائه میکنند. این تکنیک در یکی از عکسهای بالا دنبال شده است. کافی است به عکس سمت چپ بالا نگاهی بیندازید. در مرحله ادیت تصویر باز هم میتوانید سوژه اصلی را به وسیله ترفندهایی همچون افزایش نور در قسمت مورد نظر واضحتر کنید.

یکی دیگر از سبک های گسترده عکاسی، عکاسی از طبیعت بی جان است که در استودیو از یک صحنه تولید شده عکس می گیرید تا هر چه بهتر به نظر برسید. در اینجا بعضی از مطالبی را که باید برای تجربه کردن و مطالعه مد نظر داشته باشید لیست کردهام. برخلاف عکس گرفته شده از هواپیما، در تصویر دوم دوربین کاملا به صورت عمودی روی فرد متمرکز نشده است و کمی زاویه دارد. بعد از این کار یک دایره یا مربع تو خالی روی نمایشگر ظاهر میشود و محل تمرکز تغییر پیدا خواهد کرد. اگر با نحوه صحیح ادیت فایلهای تصویری آشنایی ندارید، بعد از عکاسی با گوشی نتیجه را به یک اپلیکیشن اندروید یا آی او اس بدهید و یکی از افکتهای آن را روی عکس اعمال کنید. در نتیجه بیننده، طبیعیتر با عکس تعامل برقرار میکند. چرا که بهترین طرحها و حالات چیدمان در زیباترین حالت خود هم که باشد ولی تصویر کیفیت پایینی داشته باشد، آنگونه که باید تأثیرگذار نخواهد بود. البته این در صورتی است که این افراد در شرکت های خاصی کار می کنند ولی اگر خودشان کار مستقل انجام دهند می توانند حقوق متفاوتی داشته باشند. دیدن و ثبت چیز های پیش پا افتاده ولی زیبا و غیر معمول باعث تفاوت دید عکاس و سایر افراد میشود.