آموزش صفر تا صد عکاسی با 20 درس رایگان – هنر فردی

در دنیای عکاسی تبلیغاتی، هیچ چیز به اندازه کشف نور درست اهمیت ندارد و شاید به همین دلیل است که ما نیز این موضوع را به عنوان آخرین اصل عنوان کردیم. به همین دلیل بسیاری از عکاسان حرفه ای همیشه باتری اضافی همراه خود را دارند تا مطمئن شوند در زمانی که باتری نیاز به شارژ مجدد دارد آن را تعویض میکنند و صحنهای را از دست نخواهند داد. تمیز نگه داشتن دوربین و تجهیزات عکاسی نکته خیلی مهم و ضروری است و به همین دلیل داشتن یک دمنده میتواند برای پاک کردن گرد و غبار از روی لنز و دوربین شما خیلی موثر باشد. کيت تميز کننده: شامل یک پارچه میکروفیبری برای تمیز نگه داشتن سطح لنز و همچنین یک دمنده لاستیکی هواست که بتوانید سنسور دوربین را بوسیله آن از گرد و غبار تمیز کنید. دیافراگم برای بسیاری از کاربران میتواند گیج کننده باشد. انعکاس نور بر روی اشیا میتواند یک سوژه کسل کننده را بسیار جذاب کند.

به سادگی دوربین خود را روی حالت تمام خودکار یا حالت صحنه (Scene mode) قرار میدهید و عکاسی میکنید. نورسنجی نقطه ای، میزان نور دریافتی از یک نقطه کوچک از صحنه را اندازه می گیرد، که این نقطه معمولا مرکز کادر، یا نقطه فعال فوکوس اتوماتیک یا AF است. داشتن دوربین عکاسی خوب و لوازم جانبی مناسب میتواند تفاوت زیادی بین گرفتن یک عکس که ماندگار خواهد شد و یک تصویر که بدلیل خالی بودن باتری فقط یک صحنه از دست رفته است ایجاد کند. بسیاری از اطلاعات مربوط به عکاسی را می توان به صورت رایگان در قالب مقالات و ویدیوهای آموزشی به دست آورد. بر پایه همین اصل، جداول و اپلیکیشن هایی برای موبایل به وجود آمده اند که می توان با استفاده از آنها بهترین فاصله فوکوس را، در اندازه دیافراگم، فاصله سوژه، فاصله کانونی و ابعاد سنسور معین تعیین نمود. گوشی موبایل با دوربین 12 مگا پیکسلی و بالاتر برای این کار مناسب خواهد بود.

نور پردازی برای عکس برداری در این زمینه باید به طور حرفه ای صورت بگیرد. این تصویر که با نگه داشتن دوربین بالای سر در سنگر گرفته شده، عکاسی از جنگ را به سطح متفاوتی میبرد. این تصویر با عنوان «پزشک روستا» پس از صرف ۲۳ روز زمان عکسبرداری و ثبت شده است. آموزش عکاسی: دپارتمان آموزش فیلم و صدا و سینمای دیجیتال: آنچه که رشته عکاسی را از سایر علوم مشابه و هم رده خود متفاوت می سازد این است که شغل عکاسی در جامعه بشری تاثیر چشم گیری داشته و تنها به یک حوزه خاص محدود نمی گردد؛ از زندگی خصوصی افراد و ثبت خاطرات آنها تا ثبت تصویر حوادث و اتفاقات جامعه جهت ثبت در تاریخ. آتلیه اختصاصی عکاسی و فیلمبرداری این مجموعه، با امکانات خاص و متفاوت، آماده خدمت رسانی به همه شما عزیزان می باشد. هنگام انتخاب و خرید دوربین ضدآب حتما دقت کنید که ممکن است قابلیتها و امکانات هرکدام از این دوربین ها با یکدیگر متفاوت هستند، طبق گفته سازندهها برخی از آنها تا 15 متر زیر آب مقاوم هستند و برخی از آنها فقط تا چند متر میتوانند به عمق آب بروند. تمام ویژگیها و آنچه که این دوربین ها میتوانند انجام دهند در اینجا آمده است.

همچنین قیمت این دوربین ها از کامپکتهای ساده معمولی گرانتر است و اکثر آنها دارای یک کفشک برای استفاده از فلاش خارجی هستند و امکان پردازش و ثبت تصاویر خام (بهترین فرمتی که برای ویرایش تصویر استفاده میشود) را دارند. کامپکتهای پیشرفته: همانند دوربین های عکاسی کامپکت ساده این دوربینها هم قابلیت تعویض لنز ندارند، اما همچنین قابلیت کنترل نوردهی دستی و سایر ویژگیهای پیشرفته را دارند. همه دوربین های عکاسی SLR ها یک سنسور بزرگ برای بهبود کیفیت تصویر در نور کم دارند. اگر به عکاسی از ماه علاقه دارید با این دوربین ها براحتی میتوانید تصاویر زیبایی را از ماه ثبت کنید. تیم حرفه ای و تخصصی ماکان در زمینه دیزاین، سازه هایی بی نظیربرای عکاسی و فیلم برداری تخصصی در همه زمینه ها از جمله عکاسی عروس، عکاسی مدلینگ و عکاسی کودک طراحی کرده تا خاطره انگیز ترین تصاویر را از بهترین روزهای شما به ثبت برساند. این دوربین ها منظرهیاب داخلی دارند و از یک آینه برای نشان دادن سوژه دقیقا مانند چیزی که از طریق لنز دریافت و انتقال داده میشود، استفاده میکنند. یک نکته منفی درباره این دوربینها وجود دارد که منظره یاب این دوربین ها مانند SLR ها نیست (در پایین مطلب تصویر قرار دارد).