آموزش عکاسی: آشنایی با اصول اولیه عکاسی و ترکیببندی – چطور

عکاسی صنعتی به اهداف تجاری اشاره دارد و معمولا برای تبلیغ یا فروش بیشتر محصولات، شناسایی خدمات یا برند خاص استفاده می شود. لایت باکس DIY یکی از ارزانترین گزینهها برای عکاسی جواهرات است. یکی دیگر از موارد مهم در طراحی سایت عکاسی در این است که میتوان به برگزاری دورههای انلاین عکاسی پرداخت. زمانی که نقطه کانونی را پیدا کردید، با اصول پایه عکاسی مثل ترکیببندی، این نقطه را برجسته کنید تا نگاه مخاطبان درگیر شود. همچنین بهترین ساعت برای عکاسی ساعت طلایی است که اولین لحظات پس از طلوع آفتاب یا آخرین لحظات قبل از غروب آفتاب را دربرمیگیرد. این اصطلاح به تنظیمات سادهای اشاره دارد که نامگذاری مبهمی برای انتخاب شده است. در حال حاضر از این روش برای صنعت تبلیغات استفاده میشود. چنین تکنیکی برای اجتناب از تصاویر مات مهم است. آنها در پشت دوربینهای سوراخ سوزنی صفحهای مات قرار دادند تا تصویر بازتاب شده روی آن با چشم دیده شود. برعکس، کاهش نوردهی با یک توقف (به نصف رساندن مقدار نور) باعث تاریک شدن تصویر با بیش از حد نور میشود. سرعت شاتر، ISO و دیافراگم که به آنها مثلث نوردهی یا عکاسی نیز گفته میشود، هرسه عناصری هستند که با ترکیب آنها کنترل نور و تنظیم نور ورودی در عکس انجام میشود.

با وجود آنکه به مهمات آسیب رسید، اما کسی آسیب ندید و تمام این اتفاقها لطف و محبت خداوند را نشان میداد. از شما همراهان بلدشویی سپاس گزاریم که در این مقاله با ما همراه بودید. دوربینی همچون Instax Mini 9 که در زمینه قیمت دوربین عکاسی میتواند شما را راضی کند، در سطح ابتدایی میتواند برای شما مناسب باشد. همچنین فلش دوربین برای رسیدن به تصاویر باکیفیت مناسب نیست. استفاده از لنز 10 mm برای عکس گرفتن جالب تر است. اگرچه یک لنز ماکرو اختصاصی می تواند گران باشد، مجموعه ای از لوله های اکستنشن بسیار ارزان تر است و احتمالاً با تجهیزات فعلی شما به خوبی کار می کند. آموزش، مطالعه و تمرین مهمترین کارهایی است که به مرور شما را به عکاس کاربلد تبدیل می کند. این مورد قانونی است که بارها و بارها درباره آن صحبت شده و به قدری مهم است که حتی سازنده دوربین هم برای رعایتِ راحت و سریع آن، گرید Grid و شبکه خطوطی در چشمی برای، شما تعبیه کرده است. این تنظیمات برای عکاسی از جواهرات شیشه مانند مفید است و میتواند شکل کریستالی آنها را با وضوح بالا نمایش دهد. برای انجام این قانون باید تصویر را هم به صورت افقی و هم عمودی تقسیمبندی کنید.

ضمنا اگر انتشار این اطلاعات به افزایش رقابت و بیشتر شدن آگاهی متقاضی عکاسی صنعتی برای داشتن بهترین عکس ها خواهد شد، پس ما با انتشار این مطلب، بهترین خدمت را (قبل از ارائه عکاسی صنعتی) به متقاضیان استفاده از این حرفه کرده ایم. لذا توجه به این رشته رسانهای در عصری که تصاویر برای مردم و جوامع سرنوشت سازند اهمیت بسیاری دارد. از کار کردن با دوربین نترسید، بدترین اتفاقی که ممکن است برای دوربینتان بیفتد این است که باتری آن تمام شود و مجبور به شارژ مجدد آن شوید. باید چشمتان را خوب در محیط اطراف چرخانده و با در نظر گرفتن نکاتی که در این مطلب میآموزید، از فرصتها استفاده کنید. به این فکر کنید که در سفر ممکن است به مناطقی بروید که پیادهروی طولانی دارند، آن وقت چطور میخواهید یک دوربین سنگین و بزرگ را بدون آن که خسته شوید با خود حمل کنید؟ این روزها گوشیهای هوشمند تنها راه ارتباطی نیستند بلکه میتوان از آنها برای عکاسی تقریباً حرفهای و حتی عکاسی از جواهرات هم استفاده کرد. درنتیجه از آزمایش کردن نترسید و سعی کنید تنظیمات متعدد را برای رسیدن به فرمول متناسب با نیازهای خود امتحان کنید. جواهر خود را روی یک میز قرار دهید و از زاویهی دلخواه جزئیات را ثبت کنید.

نورپردازی پشت به فرایند قرار دادن نور پشت جواهر گفته میشود. عکاسی صنعتی (Industrial) : عکاسی صنعتی به معنی ثبت عکس از محصولات و خدمات یک شخص می باشد که بدون تغییر دادن در اصل سوژه ثبت می شود. رنگ آن براساس شرایط آب و هوایی تغییر میکند و در عکس خود را نشان میدهد. درنتیجه توصیه میشود لایت باکسی آماده را خریداری کنید تا در زمانتان صرفهجویی کنید. عکاسی با پسزمینهی سفید یکی از روشهای محبوب عکاسی در تجارت الکترونیکی و دیگر بازارهای آنلاین مثل eBay و آمازون است که برای خردهفروشان آنلاین توصیه میشود. نکات زیر برای عکاسی از جواهرات روی پسزمینهی سفید توصیه میشود. برای مثال یاقوت کبود زیر آسمان آبی شفاف بهترین جلوه را دارد. همچنین سعی کنید تنظیمات را براساس سوژه و هدف مورد نظر انجام دهید. همیشه ۱ تا ۲ متر از جواهرات فاصله بگیرید و از تنظیمات گشودگی دیافراگم دوربین استفاده کنید. همین مورد سبب میشود که توجه به دریچه دیافراگم دوربین عکاسی هنگام خرید دوربین عکاسی اهمیت داشته باشد. اگر به صورت منظم از جواهرات عکاسی میکنید خرید لایتباکس توصیه میشود. به یاد داشته باشید صرفنظر از اینکه تا چه اندازه دقیق تکنیکهای عکاسی را رعایت میکنید ممکن است برخی تصاویر نیاز به ویرایش مواردی مثل نورپردازی و کنتراست یا حذف بخشهای زائد در نرمافزارهای ویرایش تصویر داشته باشند.