آموزش عکاسی رایگان + دانلود فیلم آموزشی از مقدماتی تا حرفه ای ۱۳۹۹

۴. عکاسی از مراسمهای عروسی: عکاسی از مراسمهای عروسی هم درامد خیلی خوبی دارد اما بهتر است پیش از ورود به این حوزه، مدتی دستیار عکاس عروسی باشید. این ژست عکاسی پرتره، نمایانگر شخصیتی قوی و پرجذبه است. تمام ویژگیها و آنچه که این دوربین ها میتوانند انجام دهند در اینجا آمده است. شاید زاویه­های 45 درجه در یک پایه و 20 و 30 درجه در دو پایۀ دیگر باشد ناخوشایند به نظر برسند، اما اگر با این روش مرکز ثقل دوربین درست در وسط قرار می­گیرد، مطمئن باشید که کار درستی انجام میدهید. اما عکاسان ماهر و در نهایت عکس­های شگفت­انگیز به چیزی بیش از ایده و مفاهیم متکی هستند. فقط به یاد داشته باشید که وقتی در حال آموزش عکاسی هستید، عکس­های خود را با عکس­هایی که در گذشته گرفته­اید مقایسه کنید نه با دیگر عکاسان؛ حتی اگر همزمان با هم آموزش عکاسی را شروع کرده­ باشید. در حالی که مهارت­های فنی به شما کمک می­کنند تصاویر وضوح و نور مناسبی داشته باشید، ولی آن­ها همه چیز برای خلق عکس­های جالب نیستند.

اینجاست که مهارت­های هنری شما به نمایش در می­آید. چون مهارت­های پست پروداکشن شما، همان چیزی است که می­تواند یک عکس عالی را به سطح بعدی ببرد. اگر کارمندان شما در یک کنفرانس صحبت میکنند، مرام نامه مینویسند، در وب سایت شما بیوگرافی دارند یا در لینکدین تعامل میکنند، میتوان از عکسهای هد شات برای عکسهای پروفایل آنها استفاده کرد. خوشبختانه باید بگوییم که شما برای شرکت در دورههای آموزشی مکتبخونه به هیچ وسیلهی خاصی نیاز ندارید. در واقع بسیاری از گزینه های منو چیزهایی هستند که شما فقط یک بار تنظیم می کنید و احتمالا هرگز نیازی به تغییر آن ندارید. بعد از آموزش عکاسی مقدماتی، اگر نتوانید با دوربین حرفهای خود، بهصورت صحیح عکسبرداری کرده و از تنظیمات تخصصی آن استفاده نمایید، باز ما در کنار شما هستیم. تعیین اندازه دیافراگم دوربین، در نحوه ثبت عکس شما تاثیر چشم گیری دارد. فاکتور دیافراگم بعنوان تعیین کننده عمق میدان عکس، سرعت شاتر تعیین کننده ی وضوح سوژه های متحرک و ایزو فاکتور جبران کننده ی نور در نقاط تاریک هستند. در صحنههای دارای حرکت باید از سرعت بالاتر شاتر برای ثابت کردن سوژه متحرک استفاده نمود. سرعت شاتر (shutter speed) : مقدار زمانی که هنگام گرفتن عکس، سنسور دوربین شما در معرض نور قرار می گیرد.

از این رو، یک پس زمینه سفید، سیاه یا تک رنگ ساده دیگر یا پس زمینهای که به خوبی مات شده است میتواند به تقویت نقطه کانونی شما در عکس پرتره کمککننده باشد. اما در دوربین عکاسی دیجیتال این شرایط تغییر پیدا کرد و ISO را هم اکنون میتوان از بالا به پایین تنظیم کرد. دوربینهای دیجیتال عکاسی میرورلس و معمولی دارای دو قطع کلی فولفریم و کراپ برای سنسور هستند و بر همین مبنا نیز شناسایی میشوند. شناخت مفاهیمی که در ابتدا توضیح داده شد، یک نقطه شروع عالی برای عکاس شدن و خلق یک عکس عالی است. وقتی در خیابان در حال قدم زدن با دوستان خود بودید اما ناخودآگاه نور صحنه را برای عکاسی بررسی می­کردید و روشی که جهان را می­دید تغییر کرد شما در حالِ تبدیل شدن به یک عکاس حرفه­ای هستید. شما بعد از آموزش عکاسی بینهایت راه درامدزایی دارید که در ادامه تعدادی از این روشها را به شما معرفی میکنیم.

پنجره هایی که رو به شرق هستند ، آن نور صبحگاهی و روشن را که ذکر کردم فراهم می کنند ، در حالی که پنجره های رو به غرب نور نارنجی نزدیک به غروب آفتاب را می دهند ، معروف به “ساعت طلایی” که اغلب می تواند شعله های خورشید را ایجاد کند این می تواند عالی به نظر برسد ، اما غروب آفتاب نیز می تواند سایه های سخت ایجاد کند یا برای یک عکس محصول ساده که کالا را به تنهایی نشان می دهد ، بسیار گرم باشد. مفهوم اصلی قانون یک سوم این است که سوژه خود، یا محدوده اصلی مورد تمرکز خود را، (در واقع جایی که می­خواهید بینندۀ عکس آن را ببیند) در یکی از چهار نقطه­ای که خطوط شبکه هم را قطع کرده­اند، قرار دهید. از مهم ترین اصول آموزش عکاسی درک مفهوم و استفاده از ایزو یا حساسیت است. این مورد قانونی است که بارها و بارها درباره آن صحبت شده و به قدری مهم است که حتی سازنده دوربین هم برای رعایتِ راحت و سریع آن، گرید Grid و شبکه خطوطی در چشمی برای، شما تعبیه کرده است.