آموزش عکاسی رایگان + دانلود فیلم آموزشی از مقدماتی تا حرفه ای ۱۳۹۹

این یعنی صرف نظر کردن از تمام ویژگی­ها و امکانات دوربینتان و ایجاد عادت­های ناصحیح عکاسی که جلوی خلاقیت شما را هم می­گیرد. کار عکاس این رشته پوشش تمام زوایای ممکن و ارائهای دقیق از صحنه جرم برای اهداف مشخص تحقیقات مرتبط است. فرمت خام Raw عکس را بدون پردازش و فشردهسازی و با تمام جزئیات واقعیِ عکس، ذخیره میکند. شروع عکاسی بدون آموزش و با آزمون و خطا به 2 دلیل اشتباه است؛ 1- باعث سرخوردگی و ادامه ندادن شما میشود 2-عادت­های ناصحیح عکاسی در شما ایجاد می­کند. برای مشاهده فیلم آموزش عکاسی مقدماتی تا حرفهای، روی عکس زیر کلیک کنید و منتظر بمانید. همچنین بهتر است برند و مدل دوربین عکاسی خود را به همراه اصطلاحات دفترچه راهنما در اینترنت جستجو کنید تا به خوبی با ویژگی­ها و میزانِ کارایی دوربین خود آشنا شوید. مطمئن شوید که فوکوس کامل روی سوژه انجام گردیده است: معمولا باید سوژه مهمترین بخش تصویر بوده و نگاه بیننده به سمت آن کشیده شود، اما نیازی نیست که در مرکز عکس واقع باشد.

اگر صحنه شما تاریک است، می­توانید دیافراگم را بیشتر باز کنید تا نور بیشتری از طریق لنز داخل شود و وقتی صحنه شما روشن است اکثرا برای تنظیم نور باید دیافراگم را کوچکتر کنید تا نور کمتری به سنسور منتقل شود. تمیز نگه داشتن دوربین و تجهیزات عکاسی نکته خیلی مهم و ضروری است و به همین دلیل داشتن یک دمنده میتواند برای پاک کردن گرد و غبار از روی لنز و دوربین شما خیلی موثر باشد. ما در این مقاله هر آنچه که برای شروع آموزش عکاسی نیاز دارید را جمع­آوری کرده­ایم پس در ادامه همراهِ فرانش باشید. پس شروع عکاسی را با آموزش عکاسی آغاز کنید نه با آزمون و خطا. یکی دیگر از مضرات مهم آموزش عکاسی خودمختار، این است که باعث می­شود شما از راه­های بهتر و بهینه­ی استفاده از دوربینتان غافل بشوید و با همان چند تکنیک و دکمه­ای که خودتان با آزمون و خطا آموخته­اید، عکاسی کنید.

چرا شروع عکاسی با آزمون و خطا و بدون آموزش عکاسی اشتباه است؟ در این سبک تمرکز بر روی گرفتن عکس بدون برنامه ریزی قبلی است. اگر شما که تازه­کار هستید، بدون هر گونه مطالعه­ای شروع به عکاسی Photography کنید، با این فرض که در حین کار متوجه چم و خم عکاسی می­شوید، پیشرفت قابل ملاحظه­ای نخواهید داشت. چون عکاسی مثل نقاشی نیست که در خانه بنشینیم و هرچه دلمان خواست نقاشی کنیم و حتی در تابستان، پاییز را بکشیم بلکه عکاسی شکار لحظه ها است پس باید در ساعات مختلف شبانه روز در مکان های متفاوت حضور داشت تا بتوان لحظه مورد نظر را شکار کرد. در این مطلب به گزیدهای از بهترین گوشی از نظر دوربین برای عکاسی پرداختیم؛ محصولاتی قدرتمند و جذاب که رضایت علاقهمندان به عکاسی و فیلمبرداری را به خود جلب خواهند کرد. تصویر ثبت شده با عنوان عکس در خدمات عکاسی اگر در اختیار هر شخصی قرار بگیرد آن فرد با کمی درنگ و تامل متوجه کادر ، رنگ ، فرم و قالب عکس مورد نظر شده و پیامی که بیننده با دیدن این عکس دریافت خواهد کرد را تشخیص خواهد داد.

به خصوص که با گسترش شبکههای اجتماعی، انتشار تصاویر و ویدیوهای باکیفیت افزایش پیدا کرده و همه ما به دنبال ثبت تصاویری چشمنواز، باکیفیت و عالی هستیم. باز کردن دیافراگم (مثلا تنظیم آن بر f/2.8) باعث ایجاد عمق میدان کم در عکس می شود، در حالی که بستن دیافراگم (مثلا f/16) عمق میدان را افزایش می دهد. مهم­ترین کار بعد از باز کردن جعبه دوربین، مطالعه دفترچه راهنمای آن است. احتمالا دفترچه راهنما با منوهای فراوان و البته دوربین با دکمه­های زیادش برای شما گیج­کننده باشند. در اینجا تعدادی پیام زیبا برای تبریک گفتن به عکاسان عزیز جمع آوری کرده ایم تا به دوستان عزیزتان که در این عرصه فعال هستند راحت تر بتوانید تبریک بگویید. از گذشته تا به امروز ثبت تصاویر با عنوان عکس مرسوم بوده است. آنها لحظات تاریخی را ثبت می کنند تا آیندگان با گذشته بیشتر آشنا شوند. نیدهام عوامل کلیدی در عکاسی از حیات وحش را صبر و این که بتوان خود را در موقعیتی مناسب قرار داد تا به صورت ایمن اقدام به عکاسی کرد، می داند.