آموزش عکاسی رایگان + دانلود فیلم آموزشی از مقدماتی تا حرفه ای ۱۳۹۹

عکاسی تبلیغاتی 2 مدل دکوراتیو و فتومونتاژ دارد. به مدل تان پیشنهاد دهید که روی یک سطح صاف بنشیند و به سمت جلو خم شود یا حتی دراز بکشد و دست هایش را به عنوان یک تکیه گاه برای سرش قرار دهد. برای حمل و حفاظت از دوربین عکاسی و تجهیزات خود نیاز به یک کیف خوب و مستحکم دارید. ● آلبومهای ساده درواقع قدیمیتر و سنتیتر هستند، در این نوع آلبوم در هر صفحه چند عدد عکس گذاشته میشود و برای محافظت از آنها، یک صفحه پلاستیکی مانند روی آنها گذاشته میشود، با مرور زمان اگر بخواهید میتوانید آلبوم را عوض کنید و عکسها را جا به جا کنید و همچنین عکسهای جدیدی را نیز اضافه کنید. مثلا اگر قصد تبلیغ برای یک کاسه چینی به روش دکوراتیو را داریم، در ابتدا باید داخل کاسه پراز مواد غذایی جذاب مثل یک سالاد و یا سوپ وسوسه کننده باشد. در عکاسی صنعتی، شما از یک محصول عکس برداری می کنید. عکاسی صنعتی نوعی از عکاسی است که روی فروش محصول مورد نظر شما تمرکز می کند. چنین موضعی در قبال تاریخ عکاسی ایران، می تواند فصلی آغازین و مطالعه ای بنیادین در این حیطه باشد؛ امری که در تحقیقات انجام شده کم و بیش مورد غفلت قرار گرفته است.

شما چند روز قبل از مراسمتان میتوانید به لوکیشنی که علاقه دارید و برای شما و کادر عکاسی دشوار نیست بروید و بدون هیچ نگرانی برای کم بودن زمان به گرفتن عکسها و فیلم موردعلاقهتان مشغول شوید. در حین عکاسی پرتره، آقایان به سرعت کم حوصله و خسته می شوند. در صورتی که برای عکاسی به کویر سفر میکنید، به هیچ عنوان نکات عکاسی از کویر همانند عکسبرداری در ساعات طلایی را از دست ندهید. را تشخیص دهد و البته همزمان بحث دیگری نیز توسط عکاس رعایت شده باشد و آن جذابیت عکس تبلیغاتی میباشد، بهطور کلی به این صورت میتوان تعریف کرد که یک عکاس حرفه ای به صورتی از محصول شما عکسبرداری میکند که مخاطب شما با دیدن عکس اطلاعات صحیحی دریافت میکند، اما همزمان مجذوب عکس شده و به سمت آن تمایل پیدا میکند. عکاسی تبلیغاتی جذابیت بیشتری نسبت به عکاسی صنعتی داشته و همان عکس هایی است که در جلد مجلات و بیلبوردها به نمایش می آید. محل فوکوس در واقع داخل همان مربع یا دایره است. همان طور که از نامش پیدا است درباره عکاسی از فرمهای مختلف معماری با نورپردازی های متفاوت است.

به عبارت دیگر، اگر شرایط استفاده از نور طبیعی را داشتید، هم حتی از نور منصوعی کمک بگیرد تا بتوانید نحوه تابیدن نور به قسمت های پراهمیت را برنامه ریزی کنید. 4. از فوکوس بی جاخوداری کنید، زیرا تجربه نشان داده است که فوکوس بی جا، تاثیر منفی در عکاسی (به خصوص عکاسی از محصولات) دارد. یکی از مهمترین ویژگیهای یک آتلیه خوب نوع برخورد کادر با عروس و داماد و همچنین ساقدوشها میباشد، شما تقریباً یکزمان طولانی را در کنار این تیم هستید تا خاطرتان بهترین روز زندگیتان را ثبت کنید، پس هرچه برخورد این کادر صمیمیتر و مهربانتر باشد شما روز بهتری خواهید داشت و برایتان خاطرات خوشی رقم خواهد خورد. 3. از وایت بالانس یا تراز سفید استفاده کرده و به درستی آن را تنظیم کنید، تا عکس و محصول در یک رنگ بوده و خروجی ارائه شده تفاوت رنگی (حتی در کمترین حالت ممکن) را نداشته باشد.

برپایی نمایشگاههای صنعتی متعدد و توجه به آگهیهای تجاری و فرهنگی نیز باعث شده است که تعداد زیادی از فارغالتحصیلان جذب عکاسی تبلیغاتی بشوند، حوزه انتشارات نیز تعداد دیگری از فارغالتحصیلان این رشته را به کار گرفته است. نگران هم نباشید چون تعداد زیادی از این نوع آتلیهها وجود دارند که کیفیت کارشان فوقالعاده است. سعی کنید که روحیه شیطنت را در او بیدار کنید؛ مثلا برای او زبان درازی کنید یا شکلک دربیاورید تا او هم همین کار را بکند. 8. حفظ ترکیب بندی را در عکاسی را نباید فراموش کرد. به واسطه پیشرفت هایی وسیعی که در امر عکاسی با گوشی موبایل شکل گرفته است میتوان عکس های قابل قبولی را ثبت کرد، اما عکاسی حرفه ای الت ثبت خاطرات را چند برابر خواهد کرد. از سایر ابزار مهم و ضروری در نورپردازی عکاسی صنعتی باید به اسنوت، کاسه های استاندارد، رفلکتور، سافت باکس، میزنور، خیمه یا چادر نوری اشاره کرد. هالسمن حتی زن و دخترش را به کار گرفت تا در انداختن گربهها و آب به داخل قاب کمک کنند. بهتر است تنها به تبلیغاتی که در فضای مجازی میشود اطمینان نکنید و راههای دیگری را برای انتخاب آتلیهتان پیدا کنید. احتمالا تا به حال با صفحات مختلف اینستاگرام مواجه شده اید که به صورت مجازی لباس ها یا کیف و کفش های مختلفی را به فروش می رسانند و تصاویری از کالای مورد نظر را در حالی که در بخشی از خانه خود به نمایش گذاشته اند، مشاهده کرده اید.