اصول اولیه عکاسی را با رعایت این 9 نکته فرا بگیرید – دیجی رو

می توانید عکاسی تجاری را به یک «عکس انحصاری» تشبیه کنید که ممکن است هنگام جستجوی یک محصول خاص به صورت آنلاین آن را مشاهده کنید. اگر به دنبال ثبت عکسی خاص و زیبا هستید، نباید عجله کنید. گردنبند یکی از محبوبترین هدایایی است که به عزیزانمان در طول مناسبتهای خاص میدهیم. فریم یا کادربندی بخش دیگری از ترکیببندی در آموزش عکاسی است که برای انواع مختلف سوژهها کاربرد دارد. فراموش نکنید سعی کنید اندازهی گوشواره را به خوبی به مشتری نشان دهید تا به بزرگی یا کوچکی یا بلندی و کوتاهی گوشواره پی ببرند. علاوه بر این سعی کنید حلقه را با استفاده از پارچهای تمیز و با دستکش تمیز کنید تا به این صورت زمان لازم برای ویرایش نهایی عکس را به حداقل برسانید. سعی کنید گزینههای مختلف را بررسی کنید و مناسبترین لنز را برای سوژهی خود انتخاب کنید. از نورپردازی طبیعی استفاده کنید. از کارت خاکستری برای رسیدن به نوردهی مناسب استفاده کنید. استفاده از کارت خاکستری نهتنها باعث اضافه شدن کنتراست به تصویر میشود بلکه به شما کمک میکند رنگ جواهرات نقره را به شیوهای دقیقتر نمایش دهید.

میتوانید از لنز ماکروی جانبی برای گوشی خود استفاده کنید. برای عکاسی از حلقه باید نکات ذیل را رعایت کنید. در اینجا بعضی از مطالبی را که باید برای تجربه کردن و مطالعه مد نظر داشته باشید لیست کردهام. در صورت امکان بطور مداوم و روزانه تمرین عملی داشته باشید. پسزمینهی عکس یکی از مهمترین عناصر در عکاسی محصول است زیرا در صورت نمایش درست میتواند توجه مخاطب را به محصول هدایت کند. بیشک هرچقدر از دوربین حرفهای و با امکانات بیشتری استفاده کنید، کار راحتتری خواهید داشت؛ البته شما هنگام آموزش عکاسی در سفر حتی با دوربین تلفن همراه خود نیز میتوانید عکس بگیرید. میتوانید از موم برای نگه داشتن حلقه استفاده کنید. برای رو به بالا نگه داشتن حلقه میتوانید از موم یا خمیردندان پزشکی استفاده کنید. خطوط راهنما ابزاری هستند که می­توانید برای جلب توجه بیننده خود به عکس و هدایتِ او در داخل عکس استفاده کنید. در انتخاب تکنیک نورپردازی مراقب باشید.

در این مطلب شما با ده تکنیک مهم و بسیار مفید در عکاسی آشنا خواهید شد. باید در نظر داشت هدف اصلی ما از تصویربرداری تبلیغاتی، معرفی فرآورده و تأکید بر ویژگیهای برجستهٔ آن است به گونه ای که توجه بیننده را در یک لحظه جلب کند. زیرا ممکن است تغییر مکان، زاویهای جدید ایجاد و عکس بهتری را برای شما ثبت کند. این بدان معناست که شما در حین ویرایش نیازی به تغییر رنگ نخواهید داشت که اگر از لحاظ نرم افزاری ضعیف هستید برای شما بسیار مناسب است. عکاسی را با فوکوس دستی شروع کنید تا بتوانید تنظیمات گشودگی دیافراگم و عمق میدان را تغییر دهید. همچنین دقت کنید برای هر مدل حلقه نیاز به چه نوع تنظیمات یا نورپردازی دارید و فراموش نکنید فاصلهی کانونی حداقل را بررسی کنید. به علاوه می داند از چه فاصله کانونی و دیافراگمی استفاده کند، به چه فیلتری نیاز دارد و…

در صورتی که نور طبیعی دردسترس نبود از لایت باکس استفاده کنید و دو منبع نور را در جهتهای مخالف قرار دهید تا به توزیع نور متوازن برسید و از سایههای شدید جلوگیری کنید. هدف از عکاسی صنعتی ثبت عکس در بهترین حالت نوردهی و از بهترین زاویه است که باعث می شود جزئیات به بهترین شکل به نمایش دربیاید. دوربینهای DSLR قابلیت تعویض لنز دارند و شما برای هر پروژه با هدف متفاوت میتوانید از لنزهای مختلفی استفاده کنید. از استند گردنبند استفاده کنید. قبل از عکاسی از حلقه آن را تمیز کنید. بیشتر مردم معتقدند که رشته ی عکاسی یک رشته تجربی است و افراد می توانند با یک دوره کوتاه مدت آن را یاد بگیرند و از اینکه این هنر به عنوان یک رشته آکادمیک در دانشگاه تدریس می شود تعجب می کنند. دوربین این دستگاه به لحاظ فنی و در امتیاز مجموع حتی از می 11 اولترا و میت 40 پرو پلاس نیز امتیاز پایینتری گرفته است و در ردهبندی امتیازی پایینتر از نوت 20 اولترا است. اما اگر واقعا به عکاسی علاقمندید نیازی نیست حتما به صورت آکادمیک به این رشته وارد شوید.