اصول اولیه عکاسی را با رعایت این 9 نکته فرا بگیرید – دیجی رو

البته داشتن تجربه در شغل عکاسی بسیار مهم است. بعد که دوربین خود را بالا می­برید تا عکس بگیرید لحظه­ای متوقف شوید و از خود بپرسید، “آیا چیزی در این صحنه وجود دارد که بتوانم از آن استفاده کنم تا بیننده را به سمت این موضوع سوق دهد؟ در برخی عکسها، یک خط نگاه بیننده را کاملا خیره و از یک سوی فریم به سمتی دیگر میکشاند. به طور کلی هدف باید گفت هدف این سبک، این است که جسم را کامل و واضح از زوایای مختلف به بیننده نمایش دهد. به بیان ساده می توان گفت در عکاسی محصول علاوه بر نشان دادن زیبایی آن باید داستان و هدف از عکاسی محصول مشخص شود. در این نوشتار به معرفی ده مورد از بهترین گوشی ها برای عکاسی ۲۰۲۰ پرداختهایم. برای خلق تصاویر جذاب غذاهای مختلف که از نمای بالا ثبت شدهاند، از اصول ترکیببندی و تکنیکهای مشخصی استفاده میشود که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم. تصاویری که این گوشی ثبت میکند آنقدر کیفیت قابل توجهی دارند که از خیلی از جهات حتی بهتر از تصاویر گوشی آیفون 13 پرو مکس که بالاترین کیفیت دوربین را دارد به حساب میآیند.

این قانون چه در چهرهنگاری و چه در عکاسی از مناظر طبیعی کاربرد دارد. برخی محصولات در نور طبیعی بسیار بهتر جلوه میکنند. تنها تعداد اندکی از لنزهای ماکرو وجود دارند که هنگام عکاسی از جواهرات نتایج بینقصی را تولید میکنند. تصاویر جواهرات به جلب توجه مخاطب کمک میکنند. بهطور کلی ۶۷ درصد از مشتریها عکسهای باکیفیت را ترجیح میدهند در عین حال ۹۳ درصد معتقدند تصاویر محصولات بر تصمیمگیری خرید تأثیر میگذارند. همچنین این لنز کوچک است و کاربرد آسانی دارد و در عین حال نتایج خوبی را تولید میکند. در نهایت اگر بهدنبال دوربینهای سوپر حرفهای هستید، میتوانید به سراغ مدلهای گران سونی، نیکون و البته کانن بروید. دوربین سونی SLT-A58K هم مانند کانن برای اجرای بهینه با باتری با دوام، کیفیت و انعطاف خوب طراحی شده است. صرف نظر از اینکه تازهکار یا حرفهای باشید، دوربین کانن ۱۲۰۰D گزینهی مناسبی برای عکاسی از جواهرات است. این دوربین همچنین به فناوری آینهی نیمهشفاف مجهز است که عملکرد فوکوس خودکار را بهبود میدهد. D3400 تقریباً مثل مدل قبلی خود D3200 است با این تفاوت که کوچکتر است و از قابلیت Snapbridge برخوردار است که از اتصال بلوتوث بین دوربین و دستگاه هوشمند پشتیبانی میکند؛ درنتیجه میتوانید به صورت خودکار و یکپارچه تصاویرتان را منتقل کنید.

اگر زمان زیادی را صرف عکاسی میکنید این دوربین دوام باتری بیشتری نسبت به گزینههای رقیب دارد. عکاسی جنگ ذهنیت مردم دنیا را نسبت به پدیده جنگ تغییر داد. بسیاری از مردم امروز بر این باورند که گوشی آنها برای عکاسی خوب است و نیازی به خرید دوربین جداگانه ای نیست و اشتباه هم نمي کنند! این لنز برای عکاسی نمای نزدیک یا کلوزآپ بهینهسازی شده است و فوکوس خودکار آن برای عکاسی ماکرو بینقص عمل میکند. همچنین میتوانید از حالت خودکار به حالت دستی یا manual سوییچ کنید و تنظیماتی مثل گشودگی دیافراگم را تغییر دهید. علاوه بر این انعطاف خوبی در تنظیمات دستی دارد و با ۶۰ مدل لنز سازگار است. این گوشی میتواند تصاویر را با نسبت 21:9 ثبت کند، به شما این اجازه را میدهد تا تمام تنظیمات را بصورت دستی تنظیم کنید و مهمتر اینکه پروفایل رنگ آن کاملا متعادل است و به همین دلیل میتوانید با خیال راحت تصاویر آن را در برنامههایی مثل پریمیر پرو ویرایش کنید. فتوگرافی (Photography)، لغت انگلیسی این هنر است، که از دو بخش فتو (Photo)، به معنای نور و گرافی (graphy)، به معنای ثبت و نگارش تشکیل می شود. اولین عکس جهان توسط یک مخترع فرانسوی به نام ژوزف نیسفور نیپس، ثبت شد.

یک رول کاغذ سفید، تختههای فوم یا بازتابدهنده و پنل دیفیوزر. میبایست روشنی نور را با دقت لازم اندازهگیری کنید و استفاده از نورهای موجود در محیط صنعتی جزئی از هنر عکاس میباشد که چکار کند تا نور از حسگر تصویر دیجیتال یا فیلم تجاوز نکند. باید با ویژگی نورها در شرایط مختلف آشنا شوید تا بتوانید بهترین تنظیمات را برای عکسهایتان انتخاب کنید. دوربین شما همچنین قادر است روی یک نقطه درون قاب منظره یاب (چشمی) شما فوکوس کند یا با فوکوس چند نقطه ای multiple points روی چندین نقطه در آن قاب متمرکز شود. یکی دیگر از شاخههای عکاسی تجاری، عکاسی محصول است، که در آن شما معمولاً در یک استودیو با نورپردازی دقیق برای برجستهتر کردن محصول مورد نظر (البته گاهی اوقات در فضای باز یا در محل) عکاسی میکنید. دیگر قابلیتها مثل فیلمبرداری 8K و Auto Framing و همچنین ویژگیهای پایدارسازی پیشرفته ویدیوها نیز از دیگر مواردی هستند که سبب شدند اس 22 پلاس یکی از با کیفیت ترین دوربین های گوشی را داشته باشد. مزیت دیگر این لنز کاهش لرزش و تثبیت تصویر است که کیفیت تصاویر را ضمانت میکند. این لنز مانند Micro NIKKOR 105mm مجهز به قابلیت تثبیت لرزش تصویر است که لرزشهای دوربین را به حداقل میرساند و به تولید تصاویر باکیفیت کمک میکند.