اصول عکاسی: مفاهیم حیاتی برای شروع عکاسی – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

1. دوربین عکاسی های بدون آینه: بدونآینهها معمولا مانند دوربینهای عکاسی SLR قابلیت تعویض لنز را دارند، اما کوچکتر و سبکتر هستند. افق را در کادرتان تنظیم نمایید. در فضای باز: دراین حالت نیز اگر سوژه در برد فلاش قرار ندارد فلاش را خاموش نمایید. در این سبک از عکاسی معمولا در دید اول تصویر درهم و پیچیده به نظر می آید که با توجه بیشتر میتوان به هدف عکاس از آن پی برد. عکاسی از حیوانات خانگی کاملاً تحت یکی از دسته بندی های گسترده تر این مقاله قرار نمی گیرد، اما من آن را در پایان «عکاسی از افراد» قرار می دهم زیرا حیوانات خانگی بخش مهمی از خانواده بسیاری از افراد هستند. برخی از جالبترین تصاویر طبیعت بیجان که من دیدهام، اشیای به ظاهر خستهکننده مانند ظروف نقره و لوازم اداری هستند. جدای از عروسی ها، کلاس های گسترده تری از رویدادها وجود دارد که به عنوان یک ژانر جداگانه از عکاسی شایسته شناسایی هستند. در این سبک نوعی نگاه متفکرانه و متفاوت به جهان هستی وجود دارد. این اجزاء ممکن است مردم، حیوانات یا اشیائی باشند که بطور ناخواسته در کادر قرار میگیرند و حتی ممکن است بخشی از سوژه را بپوشانند، عدم تناسب رنگی ایجاد نمایند و یا نامتناسب با سوژه و موضوع عکس باشند.

پیش از این، اساساً یک زیر مجموعه از ژانر کارهای تجاری – تبلیغات، کتابهای آشپزی، منوها و غیره – بود، اما امروزه بیشتر به بخشی از عکاسی مستند تبدیل شده است. امروزه افراد هنوز در کمپین های تبلیغاتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اگر در خانه با تلفن همراه خود عکس های صنعتی می گیرید، چاره ای جز راه اندازی دوربین ندارید و اکثر تنظیمات به صورت خودکار هستند و تنها توصیه ممکن استفاده نکردن از زوم دیجیتال یا فلاش موبایل است، بنابراین کیفیت عکسی که می گیرید کم است اما در مورد دوربین ها حاشیه اطمینان بیشتری دارید و می توانید گزینه های مختلف را به دلخواه تغییر دهید. این اپلیکیشن عکاسی برای هر دو سیستم عامل android و IOS به صورت رایگان در دسترس است. عکاسی تجاری از افراد هر چیزی است که برای فروش یک محصول به خصوص تبلیغات و حتی عکس های استوک در نظر گرفته شده است. در حالی که هنوز هم یک نور طبیعی ایجاد میکند. به همین ترتیب سوژه چیزی نیست که بطور کامل و دست نخورده در طبیعت دیده شود، بلکه در عکاسی انتزاعی، عکس یا کاملا غیرواقعی و خیالی است و یا سوژه در واقعیت وجود دارد ولی عکاس با حذف موارد اضافی یا ایجاد تغییر در کادر بندی،و پررنگ کردن جنبه های مهمتر سوژه تصویری متفاوت از واقعیت ارائه می دهد و به مخاطب این امکان را می دهد که سوژه را از همان منظری که خود می بیند ببیند.یک فاکتور مهم در انتزاعی کردن عکس، استفاده از زاویه هایی است که بیننده به آن عادت ندارد و غیرمعمولی است.

برای این سبک از عکاسی، لنز های خاصی وجود دارند که امکان زوم بالا روی سوژه را به عکاس می دهند، همچنین استفاده از فلاش ویژه در این سبک کاربرد خوبی دارد. عکاسی انتزاعی یا آبستره در مقابل ریالیسم یا واقع گرایی جای می گیرد.انتزاعی برخلاف ریال، به شکلی خالص در دنیای واقعی وجود ندارد.در این سبک قوه تخیلِ عکاس از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بطور مستقیم در تصویری که بوجود می آید دخالت دارد. این دلایل باعث شد تا عکاسی جنگ یکی از انواع عکاسی باشد. عکاسی اولین بار در اواخر سلطنت محمدشاه قاجار توسط نظامیان و مستشاران اروپایی به ایران وارد شد. آخرین نوع عکاسی در این لیست نیز یکی از محبوب ترین هاست: عکاسی معماری، شامل مناظر شهری و سایر جزئیات ساختمان ها و ساخت و سازها. هنگامی که کار عکاس به درستی انجام شود، هر دوی این نوع عکاسی می توانند ابزار بازاریابی قدرتمندی برای شما باشند. گاهی اوقات، آنها به سادگی یک مکان یا فرهنگ را برای نشان دادن به دیگران مستند می کنند.

نظر آنها بر این است که استودیوهای عکاسی به حرفه عکاسی می پردازند ولی دانشگاه هنر عکاسی را به دانشجویان آموزش می دهد. میرود. به قدری به آنها نزدیک می شود که تمامی اجزایی که شاید با چشم غیر مسلح دیده نشوند را به تصویر بکشد. در این نوشته سعی شده به تمام انواع عکاسی که شناخته شده پرداخته شود و در پایان منابع آموزش عکاسی از لیندا برای شما معرفی شود. هدف لیست بالا ارائه ایده هایی برای سبک های مختلف عکاسی است که ممکن است از آن لذت ببرید، نه محدود کردن انواع تصاویری که می توانید بگیرید. عکاسی از کودکان/ خانواده (Baby/family photography) نوع دیگری از عکاسی است که بسیار محبوب بوده و در آن سعی عکاس بر این است که موقعیت و حالات مختلف کودک و خانواده اش را به تصویر بکشد. گاهی اوقات، یک تصویر در خط بین دو یا چند نوع مختلف قرار می گیرد، مانند تصویر منظره ای از تلسکوپ های ساخته دست بشر در زیر کهکشان راه شیری. تقسیم بندی سبکها و ژانر های عکاسی کار مشکلی است به همین دلیل هر عکاس را می توان صاحب یک ژانر از عکاسی دانست. پس از گذران دوره های مقدماتی و تسلط نسبی بر عکاسی باید ژانر عکاسی خود را انتخاب کنید.