اصول عکاسی: مفاهیم حیاتی برای شروع عکاسی – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

برخی، تعدادی از ژانرهای عکاسی را بیش از برخی دیگر دوست دارند. عکاسی صنعتی و عکاسی صنعتی تبلیغاتی شاخههای جدایی هستند ولی شباهتهایی به یکدیگر دارند. ممکن است شما یک عکاس صنعتی بسیار حرفهای باشید ولی وقتی دوربین خوبی نداشته باشید، عملاً نمیتوانید تصاویر با کیفیتی تهیه کنید. ولی ممکن است در شرایطی این تنظیم مناسب نباشد. انتخاب چشمانداز مناسب برای سوژه عکاسی به شما کمک میکند تا تصاویری زنده و پویا به ثبت برسانید. عکس حرفه ای از غروب : موقعیت مناسب که غروب خورشید در آن پیدا است ، با توجه به موقعیت مکانی مناسب و در نظر گرفتن وضعیت آب و هوا، یک عکس حرفه ای از غروب می توان گرفت. عکس ماکرو دقیق و با ظرافت : در این نوع عکاسی باید سوژه اصلی را پیدا کنید. پیدا کردن نکات کلیدی مورد علاقه عکس و توجه به جزئیات، موجب میشود تا عکس جذابتری بگیرید. از آنجا که لنز این دوربینها را به راحتی میتوان تعویض کرد، میتوانید از آنها برای عکاسی از محصولات خیلی کوچک تا خیلی بزرگ استفاده کنید. دوروتا لونژ در مأموریتی برای اداره اسکان مجدد مأمور شد تا از وضعیت اسفبار کسانی که بیشترین آسیب را از رکود بزرگ در سال ۱۹۳۶ متاثر شده بودند، عکس بگیرد.

قبل از هر چیزی، بهتر است با انواع شیوههای عکاسی آشنا شوید تا در آموزش عکاسی خود هدفمندتر عمل کنید. به طور معمول در هنگام عکس برداری از محیط در هنگام روز از ایزوی کمتر از ۲۰۰ و در هنگام شب عددی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ تنظیم میکنند. وقتی این سه عنصر با هم ترکیب میشوند، آنها یک مقدار نوردهی معین (EV) را برای یک تنظیم معین نشان میدهند. تسلط بر مفهوم ترکیب بندی درست، تنها به وسیلهی تمرین ایجاد خواهد شد. در عکاسی سیاه و سفید از منظره، توجه بیننده بر روی شکل و فرم اجزا و همچنین کیفیت نور جلب میشود. این کار شامل کنترل نور دهی استودیو برای گذاشتن تاثیرات مورد نیاز روی محصول شماست. میتوان آنقدر سوژه را با طراحیهای زیبا و خلاقانه، تزئین نمود که مخاطبان آن را پیش روی خود دیده و مشتاق داشتن و برداشتن آن باشد. بعد از آموزش عکاسی مقدماتی، اگر نتوانید با دوربین حرفهای خود، بهصورت صحیح عکسبرداری کرده و از تنظیمات تخصصی آن استفاده نمایید، باز ما در کنار شما هستیم.

اما اگر قبل از ثبت عکس در نظر داشته باشید که میخواهید نتیجه نهایی سیاه و سفید باشد یا رنگی، موفق تر عمل خواهید کرد. اگر بخواهیم یک نکته کلیدی برای پس زمینه تصویر بگوییم این است که پس زمینه باید به بهتر و بیشتر دیده شدن محصول و شی اصلی تصویر کمک کند و انحرافات ذهنی در بیننده ایجاد نکند. این استقبال و توجه روزبهروز بیشتر شده و در نتیجه آموزش عکاسی صحیح و جامع نیز، روزبهروز مهمتر میشود. ترکیب در واقع شیوه قرار گیری عناصر در تصویر است و بیشتر به نوع دید عکاس وابسته است. عکاسی خبری (Photojournalism) : عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به عکس هایی گفته می شود که هدف اصلی عکاس از عکس ها رساندن خبری است. هنری کارتیه برسون گفته است: «عشق و علاقه من به خود و عکاسی لذت بخش است و سعی میکنم فرم و هم حس سوژهای را جاودانه کنم» در هنر عکاسی، جنبه معنوی جهت رسیدن به هدف بسیار مهم است. اما تنها تفاوت این دو این است که در عکاسی تبلیغاتی، تصویر غیر واقعی و با اغراق فراوان بوده و جهت اینکه تصویر را برای استفادهی روزمره بدون نقص جلوه دهد، پردازشهای زیادی نیاز دارد. فتوگرافی (Photography)، لغت انگلیسی این هنر است، که از دو بخش فتو (Photo)، به معنای نور و گرافی (graphy)، به معنای ثبت و نگارش تشکیل می شود.

با این که روش یک سوم ، به عنوان یک «قاعده» شناخته شده است، اما لزوما در همه شرایط نیازی به پیروی از آن نیست. این سبک، به میزان کمتری شناخته شده است. عکاسی تبلیغاتی بیانگر یک داستان است در حالی که عکاسی صنعتی قصد دارد شما را برای یک لحظه میخکوب کند. زیرا ممکن است تغییر مکان، زاویهای جدید ایجاد و عکس بهتری را برای شما ثبت کند. عکسی که در خدمات عکاسی گرفته و چاپ می شود می تواند گاهی اوقات به عنوان یک سند مورد استفاده قرار گیرد و گاهی هم می تواند جواب گوی قسمت اعظمی از سوال هایی باشد که در ذهن افراد و بینندگان نقش بسته است. در انتهای کار صفحه را با روغن اسطوخودوس شستشو می داد و در نهایت فقط قسمت سخت شده باقی می ماند. او با قرار دادن یک صفحه فلزی قیر اندود در یک جعبه تاریک از جلوی پنجره تصویر پشت بام را ثبت کرد در آن زمان صفحه عکس به مدت ۸ ساعت تحت تابش نور آفتاب قرار داشت. شاتر پردهای ضخیم که جلوی دیافراگم دوربین قرار دارد و زمانی که دیافراگم باز میشود و نور وارد دوربین میشود، با کنار رفتن شاتر نور به صفحه حسگر دوربین برخورد میکند و تصویر تشکیل میشود.

0 دیدگاه دربارهٔ «اصول عکاسی: مفاهیم حیاتی برای شروع عکاسی – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین;

دیدگاهتان را بنویسید