اصول عکاسی: مفاهیم حیاتی برای شروع عکاسی – آژانس تبلیغاتی کانون آنیبین

سونی قدرت خالص یک دوربین عکاسی را برای خریداران فراهم میکند و البته که قیمت دوربین عکاسی سونی همواره بالا بوده است و حتی به بالای ۱۰۰ میلیون تومان نیز میرسد. عکاسی به عنوان یک پدیده علمی متولد شد و به شکل یک صنعت گسترش یافت و همچنین جنبه های هنری هم در آن ظهور کرد. دوره مقدماتی و یادگیری مبانی عکاسی را بصورت علمی و تئوری آموزش ببینید. هدف از عکاسی صنعتی آگاه ساختن مشتریان از خصوصیات و مزیت های محصولات است که استودیو مانی به بهترین شکل این خدمات را ارائه می دهد. فوجی فیلم مدلهای بسیار خوبی را در این زمینه تولید کرده است و بهطور مثال، با خرید دوربین عکاسی Instax Mini 90 Neo میتوانید بهترین لنزهای همین برند را برای آن استفاده کرده و ابزارهای لازم برای خلاقیت را در اختیار داشته باشید. قیمت دوربین عکاسی کامپکت نسبت به بقیه پایینتر است و عملکرد لنزهای ثابت آن نیز اثبات شده است. این دوربینها بدون آینه سونی از لنزهای قابل تعویض برخوردار هستند و عکاسان علاقهمند نیز به چنین چیزی نیاز دارند. اغلب اوقات مخاطبان نیاز دارند که از زوایای متعدد محصول را ببینند. دوربین عکاسی سونی A7R III یکی از محصولات جمع و جور این کمپانی است و محصول دیگری همچون A9 II یکی از بهترین دوربینهای ورزشی سال است که میتواند ورزش حرفهای را به چالش بکشد.

کاهش سرعت شاتر بر نحوه گرفتن حرکت تأثیر میگذارد، به این دلیل که میتواند زمینه یا سوژه را تار کند. استفاده از فلاش دوربین را مجبور میکند که از سرعت های شاتر خاصی (1/30 -1/60) استفاده نماید و این سرعت شاتر احتمال زیادی دارد که برای منظره شما مناسب نباشد. استرند نه تنها لحظهای از زمان را در دورهای که کشوری به دلیل موج مهاجرت به سرعت در حال تغییر بود به تصویر کشید، بلکه همچنین اولین تصویری را گرفت که راه را برای سبک جدیدی در عکاسی خیابانی هموار کرد. بهتر است غیر از نقطه کانونی، چیز زیاد دیگری در تصویر نداشته باشید. دانستیم که علاوه بر دو برند مهم صنعت دوربین عکاسی یعنی کانن و نیکون، سونی نیز توانسته است که عملکرد بسیار خوبی در بازار داشته باشد و معمولا عکاسان حرفهای، دوربینهای شاخص این کمپانی که اتفاقا قیمت بسیار زیادی هم دارد را خریداری میکنند. نیکون در زمینه تولید دوربینهای DSLR نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. بخش از این مشکل مربوط به عملکرد لنز است که با دیافراگم دوربین و سطح بزرگنمایی آن متفاوت خواهد بود. این برند دارای دوربینهای عکاسی ساده و حرفهای برای افرادی است که سطح دانش متفاوتی از عکاسی دارند و دوست دارند که در هر شرایطی کیفیت عکسهای آنها بالا باشد.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت تصویر در هر نوع عکاسی اعم از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، نورپردازی است. هر مکان دارای نگاه، فرهنگ، تاریخ، مردم، احساسات، مناظر و داستانهای خاص خود است. هدف از عکاسی تبلیغاتی، این است که بینندگان هدف و مفهوم عکس را بتوانند درک کنند و هر میزان که عکس بتواند ذهن مخاطب را بیشتر به خود درگیر کند، آن عکس بهتر عمل کرده است. نور، انواعی دارد مانند نور طبیعی، نور داخلی، نور مصنوعی و غیره؛ که هر یک بهطور متفاوتی روی کیفیت عکس تاثیر میگذارند. عکاسی هنر گرفتن نور با دوربین، معمولاً بوسیله سنسور یا فیلم دیجیتال، برای ایجاد یک تصویر است. بهترین راه برای این کار، تنظیم دوربین برای ثبت JPEG و RAW به طور همزمان، و سپس انتخاب مد monochrome یا تک رنگ در تنظیمات رنگ عکس دوربین است. بهترین دوربین برای مبتدیان، حتما لازم نیست که از نوع DSLR باشد و شما میتوانید برای استفاده خانگی یا عادی، از دوربین عکاسی کامپکت استفاده کنید. زوم اپتیکال و دیجیتال: اگر دوربین شما فقط زوم دیجیتال دارد و یا یک زوم اپتیکال و یک زوم دیجیتال، د رمورد فرق بین این دو نوع زوم که قبلا در مورد آنها به تفصیل صحبت کردهایم مطالعه کنید.

نورسنجی متوسط گیری مرکزی دو ناحیه در کادر را درنظر میگیرد، یک ناحیه دایرهای در مرکز و یک ناحیه در بقیه کادر. این تکنیک در چیدمان نور، باعث میشود که نوری ملایم داشته و با نزدیک شدن رفلکتور، سوژه را نور فرا گرفته و روشنتر میشود. باید گفت که دوربینهای DSLR عالی و جذابی را از این برند میتوانید در بازار تهیه کنید که خرید دوربین عکاسی Nikon D7500 نیز توصیه میشود. دوربین عکاسی DSLR نیکون از قیمتهای پایین همچون Nikon D3500 نیز شروع میشود و میتوانید دوربین رده بالایی همچون Nikon D850 را نیز تهیه کنید. فوجی فیلم عمدتا بهدلیل دوربینهای AP-C خود شناخته میشود و یکی از تولید کنندگان برتر دوربین عکاسی است. برای عکاسی از محصول در منزل بهتر است محل مناسبی برای دوربین یا موبایل خود انتخاب کنید و برای جلوگیری از لرزش دوربین و کاهش کیفیت تصویر از سه پایه عکاسی کمک بگیرید. این برند دوربینهای فول فریم شاخصی در بازار دارد و معمولا چند پیشنهاد از این برند در زمره بهترین دوربینهای سال دیده میشود. متاسفانه هنوز کسی معیار سنجش کیفیت لنز را ابداع نکرده است، بنابراین شما نمیتوانید بهراحتی بهترین لنز موجود را خریداری کنید.