بهترین گوشی برای عکاسی در بازار ایران [اسفند 1400] – تکراتو

او ۱۲ دوربین در یک ردیف قرار داد که از اسبی که در حال تاختن بود، برای عکاسی متوالی فعال میشدند. مدیرعاملی شبیه او کمتر پیدا میشود. او در این باره بیان میکند: «آقای محمدی فرمانده ما بود. اگر دوربین بیش از حد سنگین یا اندازه بزرگی داشته باشد که نتوانیم به راحتی آن را جابهجا کنیم، برای سفر مناسب نخواهد بود. و سپس سوژه اصلی را در یکی از نقاط تلاقی این خطوط قرار دهیم. عکاسان حرفهای با این قابلیت میتوانند تصاویر خود را به صورت خام ثبت و سپس به صورت حرفهای با نرمافزارهایی چون فتوشاپ یا لایتروم ویرایش کنند. دوربین عکاسی خود را به یک سه پایه دوربین متصل کرده و تاری را کاهش دهید. این ویژگی کاملا شخصی بوده و شما متناسب با بودجه خود باید تصمیم بگیرید که تا چه میزان میخواهید برای خرید دوربین هزینه کنید. توجه داشته باشد که بعضی دوربینهای حرفهای فاقد حالت خودکار هستند، پس حتما پیش از خرید از امکانات خودکار آن اطمینان حاصل کنید. دوربینهای نیمه حرفهای معمولا حالتهای خودکار متنوعی مثل عکاسی شب، عکاسی پرتره، عکاسی از منظره و عکاسی متحرک دارند که شما به راحتی میتوانید متناسب با موضوع عکاسی خود یکی از آنها را انتخاب کرده و عکسهای فوقالعادهای ثبت کنید.

البته برای عکاسی طبیعت و منظره توصیه میشود که از دیافراگمهای بسته مانند ۱۶، ۲۲ و ۳۲ استفاده کنید تا عمق میدان بیشتری داشته باشید و بتوانید تمامی اجزای منظره را با وضوح بالا ثبت کنید. اگر میخواهید که به عکسهای سفرتان در لحظه دسترسی داشته باشید تا بتوانید به سرعت آنها را به اشتراک بگذارید، یک دوربین عکاسی مناسب سفر با قابلیت وایفای یا بلوتوث را انتخاب کنید. اگر فلاش تنها انتخاب شما برای نور است از قرار دادن سوژه در نزدیکی دیوار یا هر سطح تخت دیگر پرهیز نمایید، زیرا یک سایه خشن در کنار سوژه روی دیوار ایجاد میگردد که زیبا نیست. بنابراین این عکسها را میتوان معادل بیان افکار و احساسات یک هنرمند روی بوم نقاشی دانست. در صورتی که نیاز به تصویر برداری از مراسم، همایش، سمینار و نمایشگاهها در پروژههای کاری خود دارید، تیم این مجموعه میتواند بهطور روزانه همراه شما از تصاویر مورد نیازتان با زاویه ای مناسب و کیفیتی مطلوب، عکسبرداری تان را انجام دهد. هر چه بیشتر از مد نورسنجی نقطه ای در دوربین خود استفاده کنید، درک نوردهی و خواندن مقادیر آن برای شما آسانتر خواهد شد. هرچقدر عدد دیافراگم کوچکتر بوده یا به اصطلاح گشودگی دیافراگم بیشتر باشد، میتوانید در شرایط نوری کم بهتر عکاسی کرده و بوکههای زیباتری در تصویر داشته باشید.

دوربین عکاسی هرچقدر حرفهایتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود. درصورتی که دارای برند معتبری هستید و یا در همایش ها و مراسم زیادی شرکت می کنید که ممکن است برای کاربران شما جذاب باشد، عکاسی خبری از این مراسم می تواند کمک بسیاری به وجهه برند شما نماید. ممکن است در زمان عکاسی با موبایل محل اصلی فوکوس در ابتدا مشخص نباشد، به همین دلیل باید کمی حوصله به خرج دهید و کمی داخل محیط فریم را نگاه کنید. به همین دلیل بهتر است که از برداشتن وسایلی که وزن بسیاری دارند و به راحتی در کوله یا چمدان جا نمیشوند، پرهیز کنیم. برای انتخاب دوربین به شما پیشنهاد میکنیم که دوربینی را انتخاب کنید که زیاد سنگین و بزرگ نباشد و به راحتی در کوله پشتی یا کیف شما جای بگیرد. باید چشمتان را خوب در محیط اطراف چرخانده و با در نظر گرفتن نکاتی که در این مطلب میآموزید، از فرصتها استفاده کنید. از فرمت فایل خام برای تهیه عکسها استفاده کنید. قابلیت ثبت تصاویر خام یا پردازش نشده که به آنها RAW گفته میشود، برای عکاسان حرفهای بسیار اهمیت دارد. حتی والدینی که از کودک خود در حال ورزش عکس می گیرند نیز بخشی از این سبک است؛ نوعی عکاسی که به مهارت های فوکوس خودکار درجه یک، زمان بندی خوب و اغلب سرعت شاتر بسیار سریع نیاز دارد.

استفاده از دوربین و لنز حرفه ای و مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از کاربردهای عکس های صنعتی بدین صورت می باشد که شما بخواهید تصاویر ماهواره ای بگیرید این تصاویر دقیقا طبق شیوه هایی علمی و با فرمول های از قبل تعیین شده ثبت خواهد شد. بااینحال اگر به صورت حرفهای عکاسی نمیکنید، فرمت عکس JPG برایتان مناسب خواهد بود. اگر تمایل دارید که در سفر خود از خاطراتتان فیلم هم ضبط کنید، پیش از خرید دوربین به قابلیت فیلمبرداری آن توجه کنید. آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام عکاسان بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۳ درصدی خواهد داشت. یکی از گزینههای پیش روی شما تحصیل در رشته عکاسی است. اگر بهدنبال خرید دوربین عکاسی قیمت مناسب هستید، میتوانید روی این برند حساب کنید. برای مشخص کردن محلی که میخواهید لنز دوربین فوکوس داشته باشد، داخل برنامه دوربین، روی آن ضربه بزنید. نتیجه یک عمق میدان کم خواهد بود، به این معنی که هر چیزی که در جلو یا پشت ناحیهی فوکوس قرار بگیرد، کمی تار به نظر خواهد رسید. این دوربینها بدون آینه سونی از لنزهای قابل تعویض برخوردار هستند و عکاسان علاقهمند نیز به چنین چیزی نیاز دارند.