بهترین گوشی برای عکاسی در بازار ایران [اسفند 1400] – تکراتو

این ژست علاوه بر حالت ایستاده، در حالت نشسته نیز ژست عکاسی پرتره شگفت انگیزی محسوب می شود. در این حالت، از مدل بخواهید که حالت صورتش را تغییر دهد تا نگاهی عاقلانه و رسمی داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از یک سوژه با رنگ آبی سرد، موجب ایجاد عکس هایی با فام (Hue) زرد و گرم می شود که برای عکاسی از طلوع آفتاب مه دار بسیار مناسب است. هر چند در زمان استفاده فرمتهای غیر فشرده زمان زیادی برای ضبط شدن روی حافظه دوربین میبرد و ضمنا فایل بسیار بزرگی تولید میشود که بزودی حافظه دوربین شما را خواهد بلعید. آنها با هم همکاری میکنند تا عکسی که به درستی در معرض دید باشد تولید کنند. سونی تولید کننده دوربینهای ارزشمند و بسیار با کیفیتی است که در بازار حرفهای زیادی برای گفتن دارد. دوربین های دیجیتال گزینه های مختلفی برای نورسنجی عکسها در اختیار عکاس قرار می دهند. به دو دلیل دست یافتنی تر است: اول اینکه اندازه و مقیاس سوژه های ثبت شده در این سبک عکاسی برای ایجاد شگفتی در تقریباً هر کسی کافی است.

برای انواع دوربین کاورهای ژلهای هم وجود دارد. این موضوع در طبیعی جلوه دادن ژست عکاسی نقش مهمی دارد (مثلا عکس برنامه ریزی نشده و اتفاقی گرفته شده است). موضوع این عکسها معمولا خود او، وقایع روزمره در کاخ سلطنتی، زنان حرمسرا و چهره برخی رجال درباری بود. در این سبک از عکاسی هر شخصی شیوه مخصوص به خود را ارائه می دهد و با توجه به خلاقیت و قوه خیال پردازی خود می تواند از واقعیات تصویربرداری کند. این یکی از طبیعی ترین، بی خیال ترین و غیر رسمی ترین ژست های عکاسی پرتره برای مردان است. عکاس باید دارای مهارت های فنی و هنری لازم برای عکس گرفتن از چهره های افراد (پرتره)، اشیاء مکان ها و وقایع باشد. یک دوربین عکاسی مناسب سفر ویژگیهایی باید داشته باشد تا بتوان به راحتی با آن کار کرده، آن را جابهجا و تصاویر باکیفیتی ثبت کرد. عکاس باید در سطح زمین و از زوایای مختلف عکاسی کند. مدل می تواند حالت قرارگیری بدنش را تغییر دهد یا سرش را به جهات مختلف بچرخاند.

حواس تان باشد که مدل در این حالت تا حد امکان، طبیعی به نظر برسد. یکی دیگر از شاخههای عکاسی تجاری، عکاسی محصول است، که در آن شما معمولاً در یک استودیو با نورپردازی دقیق برای برجستهتر کردن محصول مورد نظر (البته گاهی اوقات در فضای باز یا در محل) عکاسی میکنید. برای مثال، اگر یک نویسنده اشاره ویژهای به یک محل خاص در داستان کند، عکاس میتواند راههای خلاقانهای برای گرفتن عکس از همان محل پیدا کند. اگر می خواهید روی نیمه بالایی بدن مدل تمرکر کنید، این مناسب ترین ژست است. ژست عکاسی از روی شانه، زیبایی مدل را دو چندان کرده و عکس را بعددار می کند. از مدل بخواهید که به کمک دستهایش، انتهای یک دسته از موهایش را پیچ و تاب دهد یا به سادگی، دست هایش را به داخل موهایش فرو ببرد. برای مثال، مدل می تواند گونه اش را لمس کند یا دستش را روی گردن بگذارد.

این حالت، یکی از مناسب ترین ژست ها برای نشان دادن حالت غم و اندوه در عکاسی پرتره است. توصیه می شود که این ژست، در حالت نشسته (مثلا پشت یک میز) به کار برده شود. این سه مورد بهطور هماهنگ با هم کار میکنند و با تنظیم و دستکاری صحیح هر سهی آنها بهصورت همزمان و حساب شده، میتوانید بدون اینکه به بقیه قسمتهای دوربین دست بزنید، تصاویری خارقالعاده تهیه کنید. در میان هنر زیبای عکاسی، عکاسی چیدمان یکی از روشهای عکاسی تبلیغاتی است که عکاس، قبل از شروع به کار خود، اقدام به چیدمان و طراحی صحنه و سوژه خود پرداخته و سپس اقدام به عکاسی مینماید. اگر مدل موهای پرپشت و بلندی دارد، این ویژگی او را در عکس خود، بزرگنمایی کنید. اگر می خواهید عکس خلاقانه ای بگیرید، به مدل بگویید که به دیوار تکیه داده و یکی از پاهایش را بالا بیاورد. به مدل بگویید که به پهلو بنشیند و دست هایش را روی دور پاهایش حلقه کند. از مدل بخواهید که کت را روی شانه بیاندازد تا بتوانید از این ژست عکاسی پرتره یک عکس جذاب و گیرا ثبت کنید. او معتقد است که انتخاب این تاریخ نیز به دلیل اعلام رسمیت رشته عکاسی در آکادمی علوم پاریس در سال ۱۸۳۹ میلادی توسط لویی داگر (تاجر و عکاس فرانسوی) بوده، البته سالیان پیش از این تاریخ مستند عکاسی وجود داشته است و افراد بسیاری در زمینه پیشبرد روند عکاسی فعالیت داشتهاند مانند نیِپس که اولین عکس ماندگار تاریخ را ثبت کرده است.