دوربین عکاسی – خرید و قیمت دوربین عکاسی دیجیتال – مقداد آی تی

اینطور نیست که اصول عکاسی فقط به زمانی که دوربین را به دست گرفتهاید محدود شود. تنها قانون موجود نیز آن است که عکسهای ارسال فقط باید توسط گوشیهای هوشمند یا تبلت عکسبرداری و ویرایش شده باشند. در مجموع عکسهای قابل توجه بسیار زیادی در مسابقه عکاسی موبایل امسال ارسال شده که لحظات شگفتانگیزی را ثبت کردهاند. مسابقه عکاسی موبایل شامل 12 دستهبندی موضوعی ساده از جمله معماری، سیاه و سفید، مناظر و حیات وحش و عکاسی خیابانی میشود. یک عکاس آماتور مستقر در شانگهای با نام «لیو کنکن» توانست عنوان برنده مسابقه امسال را کسب کند که تمام عکسهای ارسالی او با آیفون 12 پرو مکس به ثبت رسیده بودند. «زمانی که به دوربینم برگشتم، او چنان جنگطلب به نظر میرسید که میتوانست مرا ببلعد. او تسلط زیادی بر هندسه و پرسپکتیو دارد و پس از ترکیب کردن آن با رنگ و مینیمالیسم، سبک شخصی و عکاسی خود را ارائه میکند. معجزه رنگها را نادیده نگیرید: باور کنید که در دنیای تصویر، هیچ چیز به اندازه رنگها بر روان انسان تأثیر نمیگذارند. البته اگر دوربین عکاسی و سوژه در این حالت دچار تاری شوند، بهتر است که خودتان بهصورت دستی نیز همه چیز را کنترل کنید. یکی از بدیهای لنزهای کاملا باز این است که باعث میشوند اشعههای نور در حالت فوکوس قرار گیرند.

مطابق با قانون یکسوم، عناصر اصلی عکس یا باید در امتداد خطوط جدول قرار بگیرند یا در یکی از چهار نقطهای که خطوط جدول باهم تلاقی دارند. برخی از عکاسان مبتدی تصور میکنند برای جلب توجه مخاطب به نقطه کانونی باید حتما آن را در مرکز تصویر قرار دهند و از نزدیک عکس بگیرند. اگرچه Luminar در مقایسه با Adobe در بازار رقابت بهترین نرم افزارهای ویرایش عکس مورد کم توجهی قرار گرفت، اما هماکنون به یکی از محبوبترین نرمافزارهای ویرایش عکس تبدیل شده است، این برنامه امکاناتی را برای عکاسان فراهم میکند تا بتوانند عکسهای خود را بهصورت موثر سازماندهی و ویرایش کنند. خلاصۀ قانون یکسوم این است که مهمترین عناصر عکس باید جایی خارج از مرکز قرار گیرند. افکت بوکه یعنی عکاس عمدا هرچه را خارج از نقطه فوکوس است تار میکند. برای اینکه سوژه اصلی بیشتر از فریم توجه مخاطب را جلب کند، باید فریم را از فوکوس خارج کنید و روی بزرگنمایی و برجستهسازی سوژه تمرکز داشته باشید. اما برای عکاسی حرفهای به مهارتهایی بیش از یافتن سوژه و فشاردادن دکمه نیاز خواهید داشت، مثل ترکیببندی مناسب و پیداکردن بهترین زاویه تابش نور.

برای یافتن بهترین نقطه کانونی، هنگام برنامهریزی برای عکاسی و ساخت صحنه، به این سؤال پاسخ دهید: میخواهم مخاطبان روی چهچیزی تمرکز کنند؟ هر چه اندازهی ایزوی یک دوربین در هنگام عکاسی بیشتر باشد میزان حساسیت حسگر به نور بیشتر میشود و همچنین هرچه ایزو کمتر باشد حساسیت دوربین به نور کمتر. با استفاده از ریموتها میتوانید از فواصل دورتری از دوربین خودتان استفاده کنید و به دلیل اینکه به صورت فیزیکی به دوربین وصل نشدهاید، لرزش دوربین خیلی کمتر است. با گوشیهای موبایل به این دلیل که همیشه در دسترس هستند، میتوان عکسهای ناگهانی و غیرمنتظره بسیار زیادی گرفت. عکسهای تبلیغاتی و صنعتی جزئی از مجموعه فرآیند موفقیت کسب و کارها شناخته شده. روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی به سبک امروزی در ابتدا رایج نبوده و در زمان انقلاب صنعتی و توسعه تبلیغ در صنعت، عکاسی تبلیغاتی به شکلی متفاوت اجرا میشد. با ترکیب این عناصر در قاب عکس آنها آثار هنری متناسب با بودجه شما کاملا متناسب با شخصیت و سبک منحصر به فرد شما ایجاد میکنند. امروزه به لطف تکنولوژی مدرن، عکاسی نهتنها به یک فعالیت معمولی روزانه تبدیل شده، بلکه دوربینهای مختلفی نیز درحال توسعه هستند تا با سبک و نیازهای هنری عکاسان و هنرمندان مشتاق مطابقت پیدا کنند.

محققان و پژوهشگران دیگر نیز تصمیم به انجام آزمایشهایی گرفتند تا این نظریهها را تکمیل کنند و از صحت آنها باخبر شوند. برای انجام این پروژه از تیم عکاسی به همراه تجهیزات حرفه ای استفاده میکنیم. هنگامی که کار عکاس به درستی انجام شود، هر دوی این نوع عکاسی می توانند ابزار بازاریابی قدرتمندی برای شما باشند. مواردی مثل چهارچوب در، طاق، شاخ و برگ، یا حتی دیوار میتوانند کادری طبیعی برای عکسهای شما باشند. سهپایه به شما امکان میدهد تا بدون لرزش دست، عکسبرداری کنید و خلاقیت بیشتری روی تنظیمات دستی دوربین خود داشته باشید، اما این بدان معنا نیست که باید همه جا سهپا را با خود حمل کنید. در بازار انواع بسیار زیادی از دوربینهای عکاسی نظیر دوربینهای کامپکت کوچک (ببین و بگیر) تا انواع ممتاز دوربینهای DSLR وجود دارند. راههای مختلفی برای اجرای تکنیک بوکه وجود دارد. منتها خوشبختانه برای این کار به تجهیزات حرفهای و گرانقیمت نیاز نداریم. گاهی محیط برای عکاسی مناسب نیست و بهناچار باید از تجهیزات نورپردازی استفاده کنیم.