دوره عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

در مقایسه با سالها پیش، کیفیت و تواناییهای دوربین گوشی های هوشمند به شدت افزایش پیدا کرده است، به طوری که حتی عکاسان حرفهای نیز در برخی شرایط، از آنها به جای دوربین عکاسی حرفهای به منظور ثبت تصویر از یک منظره استفاده میکنند. اساس عکاسی صنعتی، تهیهی عکسهای دقیق، کامل و با کیفیت از محصولات است. یکی از اصلیترین کاربردهای این محصولات عکاسی است. دوربین عکاسی سونی A7R III یکی از محصولات جمع و جور این کمپانی است و محصول دیگری همچون A9 II یکی از بهترین دوربینهای ورزشی سال است که میتواند ورزش حرفهای را به چالش بکشد. لنز پریسکوپی با بزرگنمایی 5 برابری اپتیکال و 120 برابری هیبریدی یکی از بهترین دوربین های گوشی 2021 است. بخش از این مشکل مربوط به عملکرد لنز است که با دیافراگم دوربین و سطح بزرگنمایی آن متفاوت خواهد بود. میتوانید سوژه را به لنز نزدیک کنید و از بکگراندی دور عکس بگیرید. پیدا کردن نکات کلیدی مورد علاقه عکس و توجه به جزئیات، موجب میشود تا عکس جذابتری بگیرید.

ادوارد مایبریج از سوی فرماندار کالیفرنیا مامور شد تا از صحنه حرکت اسب عکس بگیرید و این فرضیه را اثبات کند که اسب در هنگام چهارنعل تاختن در هوا معلق میشود. وقتی بخشهای خالی زیادی را داخل قاب تصویر بگنجانید، سوژه بهتر نمایان و متمایز میشود و واکنشی قویتر را از سوی بیننده دریافت میکند. سعی کنید تا جای ممکن فقط روی یک سوژه تمرکز کنید، چرا که این قانون در آموزش عکاسی با موبایل اهمیت زیادی دارد. نورسنجی اصولی کمک می کند عکسهایی حرفه ای با جزئیات کامل و رنگهای واقعی ثبت کنید. این دوربین ها به سادگی نور را روی یک سطح جداگانه بازتاب می دادند؛ که هنرمندان نه به منظور ثبت عکس که برای خلق نقاشی های رئال از آنها استفاده می کردند. همچنین هنرجویان با شرکت در کارگاه های دوره عکاسی می توانند مهارت هایی را از جمله نور و کنتراست در عکاسی، دوره عکاسی دیجیتال، اصطلاحات فنی در آموزش عکاسی، تکنیک های عکاسی، خواص نور، شناخت نورپردازی، رتوش، دیافراگم و نور، فاصله کانونی مناسب، میدان دید، فوکوس، سرعت شاتر، زاویه دید لنز، کاربرد بدنه دوربین، عمق میدان، بزرگ نمایی در عکاسی، نورسنجی، رتوش صورت، فتوشاپ و …

این مهم که برای سال 2020 کاملا در اختیار هوآوی میت 40 پرو پلاس بود، با شیائومی می 11 اولترا از هوآوی گرفته شد. دوربین اصلی دستگاه مجهز به لرزشگیر اپیتکال تصویر و فوکوس خودکار دوال پیکسل پرو است. عکاسی با موبایل باعث شده که دیگر برای ثبت خاطرات خود نیازمند قرض گرفتن دوربین از بقیه یا درخواست از آنها به منظور ثبت عکس از خود نباشیم؛ برای ثبت خاطرات یا عکس گرفتن از یک سوژه جالب کافی است که گوشی هوشمندتان را از جیب بیرون بیاورید. در آموزش عکاسی با موبایل همواره به دوری از افراط و تفریط تاکید میکنیم. این تصویر تا به امروز بحث برانگیز است، اخیراً به همین دلایل برای مدت کوتاهی از فیسبوک حذف شد. حین عکاسی با گوشی اگر سوژه در حال حرکت باشد، ردیابی و فوکوس مجدد روی آن در هر زمان کار دشواری خواهد شد. دوربین گوشی های هوشمند امروزی به صورت خودکار روی پیش زمینه فریم فوکوس میکنند، اما همه عکسها دارای سوژه مشخصی نیستند. گوشی های هوشمند گجتهایی همه فن حرف هستند! گوشیهای هوشمند مجهز به دوربینهای باکیفیت امروزه تقریبا در دست تمام افراد دیده میشود؛ ازاینرو با رعایت برخی نکات و اعمال تنظیمات متعدد، همه میتوانند عکسهای باکیفیتی ازلحاظ تکنیکی و هنری خلق کنند.

عکاسی به عنوان یک فن، در جوامع امروزی یکی از موارد جدا نشدنی از زندگی بشر است و کاربردهای روزمره آن باعث شده در قالبهای مختلف از آن استفاده شود (مثلاً در مستندنگاری یک موضوع)؛ اما این مسئله تأثیر منفی چندانی بر کاربردهای هنری یا خبری عکاسی ندارد. بتوانید از سوژه خود بهترین و مناسب ترین ترین و حرفه ای ترین عکس را بگیرید و احساسات و دید خود را در آن لحضه خاص به مخاطبتان منتقل کنید به صورتیکه نگاه شما و مخاطب برای یک لحظه یکی شود. اینجاست که لازم است از تجربیات یک استاد کمک بگیرید تا بتوانید کم کم به سطح حرفه ای نزدیک شوید. از یک مربی عکاسی ولو به صورت غیر حضوری برای رسیدن به پاسخ سوالات خود کمک بگیرید. اگر شبکه تقسیم کننده صفحه نمایش به صورت پیش فرض خاموش بود یا شما آن را غیر فعال کردهاید، به منظور روشن کردن مجدد آن کافی است وارد بخش Settings اپلیکیشن دوربین موبایل شوید.