دوره های عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

در ادامه به چند دوربین مناسب برای عکاسی از جواهرات اشاره میکنیم. در دنیای امروزه عکاسی از محصولات یکی از معیارهای کلیدی تأثیرگذار بر فروش آنها است. بهترین راه برای این کار، تنظیم دوربین برای ثبت JPEG و RAW به طور همزمان، و سپس انتخاب مد monochrome یا تک رنگ در تنظیمات رنگ عکس دوربین است. علاوه بر این انعطاف خوبی در تنظیمات دستی دارد و با ۶۰ مدل لنز سازگار است. D3400 تقریباً مثل مدل قبلی خود D3200 است با این تفاوت که کوچکتر است و از قابلیت Snapbridge برخوردار است که از اتصال بلوتوث بین دوربین و دستگاه هوشمند پشتیبانی میکند؛ درنتیجه میتوانید به صورت خودکار و یکپارچه تصاویرتان را منتقل کنید. عکاسان برای عکس گرفتن از این نوع تکنیک باید در ارتفاعی ایستاده و با توجه به حرکت ماشین ها و با استفاه از سه پایه دوربین عکاسی، عکس خود را ثبت کنند. این دنیایی سریع است و بهترین عکاسان مد نه تنها در مورد نور و عکاسی بلکه از سبک لباس هایی که عکاسی می کنند نیز آگاه هستند.

یکی از مهم ترین نکاتی که عکاسان مبتدی باید بدانند، این است که نقش اعضای مختلف بدن، از جمله دست ها را فراموش نکنند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. اما عکاسان دیجیتال برای این کار، انتخاب دیگری هم دارند: می توان با ثبت دو یا سه عکس از همان صحنه در نوردهی های مختلف و بعد ترکیب این عکس ها، یک عکس با دامنه های روشنایی و رنگی بیشتر ایجاد کرد. او معمولا در زمینه های علمی مانند مهندسی ، پزشکی ، زیست شناسی و شیمی تا حدودی آگاهی دارد. نورسنجی نقطه ای، میزان نور دریافتی از یک نقطه کوچک از صحنه را اندازه می گیرد، که این نقطه معمولا مرکز کادر، یا نقطه فعال فوکوس اتوماتیک یا AF است. فلاش: فلاش معمولا گران است و فقط اگر فکر می کنید آن را لازم دارید بخرید. شهرها پر از ساختمانها و بناهایی است که با معماری مدرن ساخته شدهاند. جوانان امروز تحصیلات بالا دارند، اما به کار گرفته نمیشوند و به همین دلیل بدبین شدهاند.

اما نداشتن استعداد دلیل بر عدم موفقیت نیست. در فضاهای داخلی مثل خانه، معمولاً پس زمینه مناسبی برای تبلیغات کالا موجود نیست و بهتر است از پس زمینه مناسب برای عکاسی استفاده شود. حرارتهای نوری متفاوت بر روی کنتراست و تنظیم نور محیط بسیار تأثیر گذار است. دوربین خود را روی حالت aperture mode یا اولویت دیافراگم قرار دهید و بر همین اساس تنظیمات گشودگی دیافراگم را انجام دهید. این همهی ماجرا نیست؛ چرا که نیکون دوربین ورزشی جدید Nikon D6 جدید خود را نیز روانه بازار کرده است و بههمان سبک سنتی میتوان با آن به عکسبرداری پرداخت. این لنز مانند Micro NIKKOR 105mm مجهز به قابلیت تثبیت لرزش تصویر است که لرزشهای دوربین را به حداقل میرساند و به تولید تصاویر باکیفیت کمک میکند. همچنین این لنز کوچک است و کاربرد آسانی دارد و در عین حال نتایج خوبی را تولید میکند. این لنز برای عکاسی نمای نزدیک یا کلوزآپ بهینهسازی شده است و فوکوس خودکار آن برای عکاسی ماکرو بینقص عمل میکند. تنظیمات این دوربین بسیار ساده هستند و برای استفاده از آن نیازی به تخصص خاصی در عکاسی نخواهید داشت.

این عکاسان به مهارت های خاصی در نورپردازی و تجسم استودیو نیاز دارند تا برنامه مشتری را به واقعیت تبدیل کنند. عکاسی محیطی زمانی به کمک شما خواهد آمد که نیاز به نمایش موقعیت کاری شما یا محل استقرار کارمندان یا تجهیزات و کالاهای خود داشته باشید. یا اینکه میتوانید با ایجاد مسابقه آنلاین کاری کنید که افرادی که به عکاسی علاقه مند هستند را شناسایی کرده و علاوه بر اینکه با اهدای جوایز روی برندینگ خود تمرکز میکنید، از ان به عنوان یک روش تبلیغاتی استفاده کنید. به علاوه می داند از چه فاصله کانونی و دیافراگمی استفاده کند، به چه فیلتری نیاز دارد و… وقتی با فرمت خام یا RAW عکاسی می کنید عکسها توسط نرم افزار داخلی دوربین ادیت نمی شوند. حقیقت این است که چیزی به اسم بهترین دوربین برای عکاسی جواهرات وجود ندارد زیرا تا وقتی که مهارتهای لازم را داشته باشید میتوانید با تجهیزات مختلف به نتایج خوبی برسید. هر دوربینی که قابلیت تنظیمات اولیه را داشته باشد انتخاب خوبی برای عکاسی از جواهرات است؛ زیرا وقتی از جواهرات کوچک عکاسی میکنید باید از فاصلهی مشخصی عکاسی کنید تا جزئیات را در فوکوس کامل قرار دهید.