دوره های عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

در این سبک عکاسی معمولا در نگاه اول یک فضای گیج کننده به نظر می آید که با دقت می توان به قصد عکاس از آن عکاس پی برد. این عکسها با استفاده از پس زمینه های ساده و نورپردازی بدون سایه تهیه می شوند تا نگاه بیننده تنها بروی محصول متمرکز شود. با این که درست است که فلاش اکسترنال معمولا نتایج بهتری را ایجاد می کند، اما باز هم فلاش خود دوربین برای پرکردن بعضی سایه ها یا انداختن درخششی روی چشم بسیار مفید است. هنگامی که نیاز است در قسمت جلویی سوژه سایه ایجاد شود، از این تکنیک استفاده میشود. در برخی موارد ممکن است به علت (فضای وسیع، طرز استفاده از ماشین آلات، فضای کارخانه و دیگر موارد) نتوان از سوژهها عکسبرداری نمود و نیاز است فیلمبرداری صنعتی انجام شود. این ژست، فضای رسمی و غیر رسمی را به هم می آمیزد. در این حالت، از مدل بخواهید که حالت صورتش را تغییر دهد تا نگاهی عاقلانه و رسمی داشته باشد. این یکی از طبیعی ترین، بی خیال ترین و غیر رسمی ترین ژست های عکاسی پرتره برای مردان است. این ژست، جزء لیست ژست های برتر برای مردان است، زیرا علیرغم سادگی، باکلاس نیز هست.

توصیه می شود که این ژست، در حالت نشسته (مثلا پشت یک میز) به کار برده شود. این ژست، در حالت نشسته نیز می تواند کاربرد داشته باشد (البته با اندکی تغییر).به خاطر داشته باشید که زاویه ی عکاسی خود را در این ژست تغییر دهید. حواس تان باشد که مدل در این حالت تا حد امکان، طبیعی به نظر برسد. اگر مدل تمایل دارد که جدی و قاطع به نظر برسد، به او پیشنهاد کنید تا دست به سینه بایستد. اگر مدل موهای پرپشت و بلندی دارد، این ویژگی او را در عکس خود، بزرگنمایی کنید. اما کامپکت از نظر ویژگی و قابلیتها کاملا با دوربین های عکاسی دیگر متفاوت است و استفاده از این دوربین ها بسیار آسان میباشد. اگر به وبسایتهای فروش دوربین عکاسی سر بزنید، با مقایسه قیمت دوربین عکاسی حرفه ای برندهای مختلف متوجه میشوید که برند سامسونگ قیمت بهتری در مقایسه با برخی برندهای بزرگ دارد.

زمانی که می خواهید روی مردانگی مدل تاکید کنید، از او بخواهید که خود را مشغول بستن یا باز کردن دکمه سر دست پیراهنش نشان دهد. در این حالت، وظیفه مدل، تغییر دادن حالت سر و نحوه قرارگیری دست هایش است. چنین ژستی، پویایی خاصی در عکس ایجاد می کند و باعث می شود که مدل، سرسخت و پیچیده به نظر آید. در چنین ژستی، مدل، حس دلبرانه ای را به مخاطب منتقل می کند. برای چنین ژستی، از مدل بخواهید که بدنش را صاف نگه داشته و سرش را بالا بگیرد. به همین دلیل، بهتر است که عکاس، فرآیند عکاسی را به وسیله آماده کردن ژست عکاسی پرتره از قبل، ساده کند. این مشکل با کمک فیلتری که جلوی دوربین قرار میگیرد و چندبار نور دادن روی یک فیلم و تست کردن نورها با خاموش و روشن کردن یا اگر روز باشد گرفتن نورگیرها و ایجاد نور مصنوعی میتوانیم به وضوح دلخواهی در عکس برسیم و عکس با کیفیتی را ارائه کنیم.

یعنی بهجای پرداختن به مسائل تکنیکی باید به دوربین اجازه غوطه ور شدن در درون حوادث را داد. آن روز و هجومی که بعد از آن اتفاق افتاد، آنچنان کارتر را تحت فشار روحی روانی و وجدانی قرار داد تا اینکه در سال ۱۹۹۴ به زندگی خود پایان داد. مدل می تواند با قرار دادن دست روی پیشانی یا انگشتان در اطراف و یا زیر چانه، ژست بگیرد. برای مثال، مدل می تواند گونه اش را لمس کند یا دستش را روی گردن بگذارد. برای مثال، می تواند چهار انگشت دست را داخل گذاشته و فقط انگشت شست را نمایش دهد. مدل می تواند انتخاب کند که بخشی از دست یا تمام آن را در جیب بگذارد. به همین دلیل پولهایم را جمع کردم و اواخر دوران دبستان یک دوربین عکاسی از خیابان خسروی مشهد خریدم که هنوز هم آن را دارم. همزمان با عرضه دوربین های دیجیتال لنزهای مختلفی هم تا به امروز تولید شده است. اگر سوژه لباس های مد روز و فشن پوشیده، از او بخواهید تا هیچ ژستی نگیرد.