دوره های عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

عکاسی خبری فرآیند داستان گویی با استفاده از رسانه عکاسی به عنوان ابزار اصلی داستان شماست. گودالهای آب، تجمیع آب در سطحی صاف روی زمین، آینهها، عینکهای دودی، شیشههای آب خوری، لیوانها و سطوح فلزی، همگی فرصتی را برای استفاده از انعکاس برایتان فراهم میکنند. همچنین میتوانید انواع مختلف دوربین را در هر برند انتخاب کنید. از زوایا و فاصلههای مختلف عکس بگیرید و هرگز به اولین عکس خود بسنده نکنید. با دوربین و لنزهای مختلف آشنا شوید و کاربرد هر کدام را یاد بگیرید. اولین گام این است که باید مطمئن شوید در محیط نور کافی برای مشخصبودن سوژه با تمام جزئیات وجود دارد. اگر شبکه تقسیم کننده صفحه نمایش به صورت پیش فرض خاموش بود یا شما آن را غیر فعال کردهاید، به منظور روشن کردن مجدد آن کافی است وارد بخش Settings اپلیکیشن دوربین موبایل شوید. اتاقی دارای پنجره بزرگ که به اندازه کافی روشن باشد برای این کار مناسب است. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم همیشه در زمان عکاسی با گوشی به دنبال موقعیتهای احتمالی برای بهره بردن از انعکاس بگردید. دو تصویر بالا دید بهتری را در این زمینه ارائه میکنند. این تکنیک در یکی از عکسهای بالا دنبال شده است.

خط پیشرو میتواند صاف یا منحنی باشد، اما در هر صورت باید بتواند نگاه تماشاکننده تصویر را با خود جا به جا کند. حال اگر سوژه عکاسی شما دارای سطحی براق باشد، به جای آن که به صورت مستقیم بازتاب نور روی آن داشته باشید، میتوانید نور را پخش نمایید. برای مشخص کردن محلی که میخواهید لنز دوربین فوکوس داشته باشد، داخل برنامه دوربین، روی آن ضربه بزنید. با توجه کردن به فضای منفی حین عکاسی با گوشی یک عکس «خوب» را تبدیل به «عالی» خواهید کرد. میتوانید آسمان را پس زمینه قرار دهید و آن را تبدیل به فضای منفی عکس خود کنید. چرچیل پس از حمله به «پرل هاربر»، به اتاوا رسید تا از کمکهای متحدین تشکر کند. اما کمپانی چینی با همکاری لایکا بار دیگر یک دوربین کاملا حرفهای با پرچمدار خود ارائه کرد تا لقب بهترین دوربین گوشی 2021 را بازپس بگیرد. سعی کنید تا جای ممکن فقط روی یک سوژه تمرکز کنید، چرا که این قانون در آموزش عکاسی با موبایل اهمیت زیادی دارد.

بنابر اطلاعاتی که وبسایت معتبر دگزومارک منتشر کرده است و سنجش دقیق دوربین پرچمداران سال 2021 به نظر میرسد که در حال حاضر بهترین گوشی برای عکاسی در بازار ایران هوآوی پی 50 پرو است. این اما رقیب هموطن هوآوی شیائومی بود که با پرچمدار سال 2021 خود یعنی سری می 11 اولترا بالاخره تاج از سر میت 40 پرو پلاس برداشت و بدل به بهترین گوشی برای عکاسی در بازار ایران بدل شد. ماژول اصلی دوربین دستگاه یک ماژول 5 گانه است که از یک سنسور اصلی 50 مگاپیکسلی، لنز 12 مگاپیکسلی تله فوتو،لنز 8 مگاپیکسلی پریسکوپی و دو سنسور 20 مگاپیکسلی اولتراواید و عمق سنج تشکیل شده است که نهایتا کیفیت عکس بالایی ارائه میکند و این مدل را به بهترین گوشی برای عکاسی در بازار ایران بدل میکند. یکبار دیگر پرچمدار سال جدید هوآوی بلافاصله با رونمایی رسمی به بهترین دوربین گوشی 2021 بدل شد. نه نماینده آیفون و نه سامسونگ در سال 2020 و نه حتی در سال 2021 نتوانستند کیفیت دوربینی بهتر از میت 40 پرو پلاس پرچمدار نیمه دوم سال هوآوی ارائه کنند.

برای ایجاد حسی عمیق در عکس، توجه به خط یا خطوط پیشرو تکنیک فوق العادهای است. این خطوط براساس یک اصل ترکیب در عکاسی ایجاد شدهاند. فاکتورهای دیگری همچون سنسور دیجیتال ISO و میزان عبور نور از لنز که دیافراگم نامیده میشود نیز در این زمینه تاثیر گذار است. نور، کنتراست، میزان اشباع شدگی و دیگر ویژگیها همگی قابل تنظیم هستند. همه عکاسان باید برای عکاسی در سفر از یک سهپایه سبک مخصوص سفر استفاده کنند؛ سهپایه به شما اجازه میدهد موقعیت دوربین خود را تنظیم کرده و آن را در حالت موردنظرتان، ثابت کنید. گاهی هم لازم است که مجموعه از ویژگیها را در صحنه تنظیم کرده و مطابقت لازم را با آن ایجاد کنید. عکاسی کوبیسم (cubism) : به معنای مکعب گرایی است و پیکاسو را می توان از پیش قدم های این سبک در نقاشی می باشد. یکی از گزینههای پیش روی شما تحصیل در رشته عکاسی است. در نور شدید عکاسی کنید!