دوره های عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

پس اگر دفعه بعدی بخواهید جهت بهتر شدن ترکیب بندی لنز دوربین را عوض کنید به تاثیری که در عمق میدان شما می گذارد فکر کنید و در صورت لزوم، دیافراگم و یا فاصله عکاسی را تنظیم کنید. اگر قصد دارید از مبلمان عکس تبلیغاتی بگیرید، بهتر است به جای عکس با پس زمینه سفید و خالی، مبل را داخل یک چیدمان جذاب در خانه نشان دهید تا به بیننده تصوری کاربردی از محصول منتقل شود. این تصویر با عنوان «پزشک روستا» پس از صرف ۲۳ روز زمان عکسبرداری و ثبت شده است. بهترین دوربین برای مبتدیان، حتما لازم نیست که از نوع DSLR باشد و شما میتوانید برای استفاده خانگی یا عادی، از دوربین عکاسی کامپکت استفاده کنید. فوجی فیلم مدلهای بسیار خوبی را در این زمینه تولید کرده است و بهطور مثال، با خرید دوربین عکاسی Instax Mini 90 Neo میتوانید بهترین لنزهای همین برند را برای آن استفاده کرده و ابزارهای لازم برای خلاقیت را در اختیار داشته باشید. هالسمن و دالی هر دو حس غیرمعمولی از سبک و خلاقیت داشتند از نظر خیلیها این دو آدمهای غیرعادی و عجیبی بودند. به بیان ساده تر می توان گفت هر نوع عکاسی که با هدف فروش انجام بگیرد در زیر شاخه عکاسی صنعتی قرار خواهد گرفت.

آموزش اول بیشتر آکادمیک و با تاکید بر تئوری عکاسی ست و آموزش دوم عملی تر است و آموزش سوم هم ترفندهای مفید از سرتاسر اینترنت گلچین شده اند. ویرایش و ادیت، بخش جداییناپذیر در عکاسی است؛ بخصوص با پیشرفتهشدن نرمافزارها و افزایش قابلیتهای موجود در هر یک از این برنامهها، ویرایش در جایگاه مهمتری نسبت به گذشته، در بین عکاسان قرار گرفته و آموزش آن برای هر عکاس حرفهای موردنیاز است. زمانی که گوشیهای هوشمند همراه با دوربین عالی به بازار عرضه شدند، بسیاری این موضوع را پایانی بر کار دوربینهای عکاسی دانستند؛ اما دوربینهای عکاسی نشان دادند که همیشه جایگاه ویژه خود را حفظ میکنند. به همین خاطر ابتدا بهتر است برندهای مختلف را که انواع دوربین از دوربین عکاسی فوری تا دوربین عکاسی 4k تولید میکنند را بشناسید. بعضی از آنها حضوری و بعضی دیگر بهصورت آنلاین تدریس میکنند. همانند عکاسی از غذا، شما اغلب با فریم های کوچک سر و کار دارید. سونی برای اولینبار خودش را به جمع برندهای تولید کننده دوربین عکاسی بدون آینه فول فریم رسانده است و برتری عظیمی نسبت به کانن و نیکون دارد. در آن دوران کانن در کارگاهی کوچک جان گرفت.

قیمت دوربین عکاسی در هر برند بسیار متغیر است. از سال 1937 به بعد، کانن به یک برند معروف در سطح جهانی تبدیل شد. تصاویری که از لحظات در گذر زمان ثبت می شوند با عبارتی به نام عکس در بین عموم مردم شناخته می شود. بنابراین مشاهده و دقت در شکلهای ایجاد شده توسط سوژه و اشیای اطراف آن، می تواند به بهتر کردن ترکیب بندی عکس کمک کند. اما امروزه به راحتی یک کلیک میتوان تصویری با دقت بالا ایجاد کرد. برخی از عکاسان حرفهای با بسط این نوع از عکاسی، آن را به شکل یک فرم هنری در آوردهاند. هر چقدر که عکس از محصول زیباتر باشد، خریداران بیشتری خواهد داشت. عکاسی دکوراتیو: در این نوع از عکاسی تبلیغاتی محصول تبلیغاتی به همراه عناصر دیگری، کاملاً دیزان شده و در کادر قرار میگیرند. با استفاده از قفل فوکوس کاری کنید که فوکوس بجای مرکز تصویر روی سوژه انجام شود.

این بدان معناست که برای دریافت تصویر بهتر از محصول و شی، باید قاب دوربین را با دو خط عمودی عمودی و دو خط افقی تقسیم کنید که در نتیجه سه ستون و سه ردیف خیالی روی صفحه لنز شما ایجاد می شود. اغلب اوقات مخاطبان نیاز دارند که از زوایای متعدد محصول را ببینند. دوربینهای الیمپوس، سامسونگ و دیگر برندها نیز وجود دارند که مانند این سه برند برتر شناخته شده نیستند، اما در آینده میتوانند بازار را با چالشهای بسیاری روبرو کنند. این مدلهای تخصصی زوم فوقالعاده بالایی دارند و میتوانیم به Coolpix P950 اشاره داشته باشیم. دوربینهای سونی معمولا برای متخصصین این امر ساخته شده است، اما دوربینهایی هم توسط این کمپانی تولید میشود که ارزان قیمت هستند و میتوانیم به سونی A6100 اشاره داشته باشیم. قیمت دوربین عکاسی کانن در رنج بسیار گستردهای قرار دارد. این برتری از نظر بسیاری از کارشناسان تایید شده است و بهگفته آنها، کانن و نیکون تا مدتها نمیتوانند این فاصله رقابتی را جبران کنند. این مد بطور خودکار از یک دیافراگم باز استفاده مینماید. برپایی نمایشگاه های صنعتی متعدد و توجه به آگهی های تجاری و فرهنگی نیز باعث شده است که تعداد زیادی از فارغ التحصیلان جذب عکاسی تبلیغاتی شوند، حوزه انتشارات نیز تعداد دیگری از فارغ التحصیلان این رشته را به کار گرفته است و با کمال تأسف تعدادی از فارغ التحصیلان هم استودیو باز کرده یا به عکاسی از مراسم و میهمانی ها می پردازند در حالی که برای کار در یک آتلیه عکاسی نیاز نیست که دانشجو چهار سال در دانشگاه تحصیل کند بلکه می توان طی چند ماه به راحتی فن عکاسی را یاد گرفت و یک آتلیه عکاسی باز کرد.