دوره های عکاسی مقدماتی تا پیشرفته

با تنظیم دوربین بهصورت دستی و تغییر آن برای سوژههای مختلف، گامی دیگر در عکاسی حرفهای پیش خواهید رفت. سرعت شاتر، ISO و دیافراگم که به آنها مثلث نوردهی یا عکاسی نیز گفته میشود، هرسه عناصری هستند که با ترکیب آنها کنترل نور و تنظیم نور ورودی در عکس انجام میشود. از مهمترین مباحث در امر عکاسی صنعتی در موضوع تبلیغات، مبحث نور و نورپردازی میباشد، برای انجام یک پروژه عکاسی تبلیغاتی موفق علاوه بر کلیه تجهیزات عکاسی، احتیاج به تجهیزات بسیار پیشرفته جهت کنترل نور میباشد، همچنین لنزهای بسیار مختلف جهت عکس برداری از محصولات با متریال مختلف از ضروریات عکاسی صنعتی محتصص تبلیغات است. به عنوان مثال یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای میداند برای عکاسی تبلیغاتی از جواهرات یا عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی یا عکاسی تبلیغاتی لباس باید از کدام تجهیزات خود استفاده کند و البته به دلیل قیمت بسیار بالای تجهیزات عکاسی متأسفانه شرایط استفاده از آنها برای تمام عکاسان میسر نمیباشد.

عکاس باید فردی خلاق و دارای ذوق هنری بوده و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند. او باید دید قوی داشته و با دقت زیاد جزئی ترین موارد را مشاهده کند. تمامی نکاتی که در کلاسها آموزش داده خواهد شد، را میتوانید حتی در عکاسی با گوشی تلفن همراهتان هم استفاده کنید. بعد از اینکه یاد گرفتید نور کافی در محیط ایجاد کنید، میتوانید بهسراغ تکنیکهای پیشرفتهتر در آموزش عکاسی بروید و با استفاده از نورپردازی به عکس خود افکت دهید. شما با گفتن اینکه آن محصول چه چیزی را نشان می دهد، به جای اینکه فقط از محصول در بهترین وضعیت نوری عکاسی کنید، دیگران را برای خرید وسوسه می کنید. اگر تلویزیون یا مانیتور 4K دارید و یا اینکه شما برای کارتان نیاز دارید که 4K فیلمبرداری کنید، وضوح و کیفیت فیلمبرداری در این حالت بسیار بالا می باشد و در صورتی که بخواهید خروجی 4K بگیرید باید به این نکته توجه کنید که دوربین عکاسی شما قابلیت ضبط فیلم با این فرمت را دارد یا خیر. اصول پایه عکاسی حرفهای یکسان است؛ اما جذابیت این رشته در آن است که هرکسی اصول آموزش عکاسی را بهسبک خودش استفاده میکند. یکی از بخشهای مکتبخونه، به آموزش عکاسی تعلق دارد.

اگر سری به یک فروشگاه دوربین عکاسی بزنید، متوجه تنوع انواع دوربین عکاسی خواهید شد. دوربین های دیجیتال از سالها قبل در قطع های متوسط، مدیوم و لارج فرمت تولید شده اند که هر کدام امکانات و ویژگی های خود را دارند. فتوشاپ یکی از کاملترین و بهینهترین ابزار برای ویرایش تصاویر است که تمام امکانات را به صورت یکجا در اختیار عکاسها قرار میدهد. مثلا تنظیمات خودکار دوربین برای عکسبرداری در شب کاربردی ندارد و با فلشزدن، عکس شما را خراب میکند. در واقع عکاسی فن عکسبرداری است. آنکه این فن را می داند عکاس می باشد. این تعاریف کمک می کنند عکسهایی منطبق با ایده های خود بسازید. برخی از عکاسها نیز تلاش میکنند با تنظیمات پیچیده فتوشاپ، نور تصویر را بیشتر کنند. لنزها بیش از هر تجهیزات دیگری اهمیت دارند زیرادر درجه اول تعیین می کنند که چه نوع عکس هایی می توان گرفت. چه لوازم جانبیای تهیه کنیم ؟ گاهی محیط برای عکاسی مناسب نیست و بهناچار باید از تجهیزات نورپردازی استفاده کنیم. در این مقاله جاباما تلاش کردیم تا شما را با رازهای عکاسی در سفر آشنا کنیم. این تصویر نمونه کامل چیزی شد که کارتیه برسون از آن به عنوان «لحظه تعیین کننده» یاد کرد.

کارهای پیشگامانه او به تغییر دید بسیاری از عکس و عکاسی کمک کرد. عکاسی اولین بار در اواخر سلطنت محمدشاه قاجار توسط نظامیان و مستشاران اروپایی به ایران وارد شد. در نور شدید عکاسی کنید! زمانی که نور شدید است، میتوانید عکسهایی با کنتراست فوقالعاده بگیرید. تنظیمات خودکار دوربین در برخی موارد عملکرد خوبی دارد؛ اما در موقعیتهای منحصربهفرد نیاز شما را برآورده نمیکند و نمیتوانید عکسهای خلاقانه بگیرید. انجام این کار در مواقعی که برای دوربین مشکلی به وجود آید یا به سرقت برود، بسیار به شما کمک خواهد کرد. اما موضوع این است که با تغییرات بیشازحد، عکس ظاهر طبیعی خود را از دست میدهد و کاملا مشخص میشود که دستکاری شده است. نور فلش داخلی دوربین بسیار زیاد است و کیفیت عکس را کاهش میدهد. از دیفیوزر برای فلش داخلی دوربین استفاده کنید. این دوربین ها به درک بهتر آنها از ترکیب بندی کمک می کرد، چرا که صحنه را به عنوان مجموعه ای از اشکال می دیدند تا مجموعه ای از اشیاء شناخته شده.