سه تنظیمات اساسی دوربین چه هستند؟

دوران دبیرستان نیز در درس هنر با عکاسی آشنا شده بودم و عکسهایی که میگرفتم را خود در تاریکخانه مدرسه چاپ میکردم «با دوربین به جاهای بسیاری سفر کرده است. البته این روزها این برند را به تولید انواع دوربین عکاسی Medium Format میشناسند. البته یک دوربین که دارای قابلیت تعویض لنز است، میتواند بیش از پیش برای کاربران موردنیاز باشد. زمانی که ایشان در عملیات پایش را از دست داد گفت «من را رها کنید، جان مردم در خطر است» ایشان برای من الگو بود و اکنون از جانبازان هستند. نیک اوت، عکاس جنگ در ۲۵ مایلی شمال غربی سایگون، یکی از دلخراشترین تصاویر تاریخ جنگ ویتنام را ثبت کرد. آشنایی با عکاسی آنالوگ در دنیای امروزی دوربین های دیجیتال شاید مهم نباشد اما برای عکاس حرفه ای لازم است با تاریخچه و نحوه ساخت عکسهای آنالوگ آشنا باشد. بیشتر عکاسان ممکن است برای ثبت عکسهای خود از دوربینهای حرفهای و تجهیزات پیشرفته استفاده کنند، اما بسیار زیادی از عکاسان نیز برای عکاسی حرفهای، تنها به گوشی هوشمند خود بسنده میکنند. در گذشته بسیاری از کسب و کارها برای معرفی کالا و یا خدمات خود از عکسهای به اصطلاح استوک اینترنتی استفاده می کردند. عکاسان در زمانهای قدیم، از دوربینهایی استفاده می کردند که صحنه در آن ها به صورت وارون دیده می شد.

فایل های خام عکس داینامیک بالاتری نسبت به سایر فرمت ها دارند و جزئیات بیشتری را ارائه می دهند. این فرمت ها همگی کاربردی و قابل استفاده هستند اما در عکاسی حرفه ای فرمت فایل خام یا RAW بهترین انتخاب است. مسلما پاسخ شما منفی است. این دوربین خلاقیت را به شما هدیه خواهد داد و میتوانید رفته رفته مهارت عکسبرداری خود را با آن افزایش دهید. راههای مختلفی برای جلب توجه نگاه بیننده به سوژه پرتره شما وجود دارد. همچنین نور اصلی، معیاری برای سنجش نوردهی به دوربین محسوب میشود. کيت تميز کننده: شامل یک پارچه میکروفیبری برای تمیز نگه داشتن سطح لنز و همچنین یک دمنده لاستیکی هواست که بتوانید سنسور دوربین را بوسیله آن از گرد و غبار تمیز کنید. عکاسی دیجیتال به روش ثبت تصاویر به وسیله دریافت و ثبت نور بر روی سطح حساس به نور سنسور الکترونیکی گفته می شود. زندهیاد حسنپور نیز لطف بسیاری به من داشت. او که عشق به امامخمینی (ره) را از پدر خود به ارث برده است بیان میکند: «پدر من انس عجیبی به امام خمینی (ره) (ره) داشت و وقتی بزرگتر شدم این عشق را بهتر درک کردم.

هنر عکاسی و آغاز آن در ایران، به دورهی قاجار و سلطنت ناصرالدین شاه قاجار باز میگردد. بیشتر مردم معتقدند که رشته ی عکاسی یک رشته تجربی است و افراد می توانند با یک دوره کوتاه مدت آن را یاد بگیرند و از اینکه این هنر به عنوان یک رشته آکادمیک در دانشگاه تدریس می شود تعجب می کنند. باید آنها را دریابید، زیرا آنها هستند که در آینده به کشورشان خدمت میکنند. دو تصویر بالا دید بهتری را در این زمینه ارائه میکنند. رسانههای مختلف از نشریات و مجلهها تا وبسایتهای آنلاین از این عکسها استفاده میکنند. می توانید مواردی مانند تنظیمات دوربین و شرایط عکاسی خود را از طریق این برنامه پیگیری کنید. به چادرهای هم میرفتیم و در برنامه شرکت میکردیم. او بیان میکند: «همیشه تدریس را دوست داشتم و میخواستم به اداره آموزش و پرورش انتقالی بگیرم و در هنرستان تدریس کنم. دوباره به اصفهان برمیگردد و با انتقالی او به مشهد موافقت میشود. اواخر سال ۶۲ همانطور که به جبهه رفت و آمد داشت به اصفهان میآید و درخواست انتقالی به کار در مشهد میدهد.

با آنکه سالها از جنگ میگذرد و مجروحیت همسرم از آن روزها به یادگار مانده، اما هرگز به دنبال کارت ایثارگری خود نرفته است. بنابراین، اگر قصد دارید از کالاهای خود در خانه عکاسی کنید، پیشنهاد می کنیم این کار را در یک فضای داخلی روشن و در طول روز انجام دهید. در این میان کارهای خاصی انجام میشد که با هیچ معیاری نمیتوان آن را اندازهگیری کرد. اگر هم یک عکاسی مبتدی هستید، نمونههای بسیار زیادی برای شروع به کار با دوربینهای DSLR وجود دارد که قیمت پایینی نسبت به بقیه دارند و یک ورود شکوهمند برای این افراد خواهد بود. او ما را با هر عکسی به همان زمان میبرد و ادامه میدهد: «تمام روزهای جنگ برایم خاطره است هم تلخ و هم شیرین. فرماندهاش الگوی او در زندگی بوده و از او چیزهای بسیاری آموخته است. ساکن منطقه ما از جنگ آموختههای بسیاری دارد و میگوید: «جنگ به ما چیزهای بسیاری یاد داد. به عنوان مثال تصویری که در پایین مشاهده میکنید با دوربین عکاسی Nikon`s Coolpix P900 گرفته شده که دارای یک لنز 24-2000 میلیمتر است. چشمانداز یا همان منظره در عکاسی یکی از مهمترین مواردی است که قبل از عکس گرفتن باید به آن توجه کنید.