سه تنظیمات اساسی دوربین چه هستند؟

هنر عکاسی در میان هنرهای کاربردی از ظرافت، دقت و اهمیت خاصی برخوردار است. عکاسی امروزه هم فن است و هم هنر. هم ایدهآلهای هنر را برمیآورد و هم به کار علم و فنآوری میآید. عكاسان و ديگر هنرمندانی كه با عكس سروكار دارند می توانند با درخواست طراحی سايت عكاسی، يک سايت مخصوص به خود داشته باشند و در سايت ضمن معرفی خود، برترين عكس های خود را به نمايش بگذارند تا كاربران اینترنت با سبک عكاسی آنها آشنا شوند. این شرکتهای میتوانند با قرار دادن عکس از محصولات دکوری خود به معرفی آنها بپردازند و برای اینکه قادر باشند فروش بالایی داشته باشند داشتن تصاویر عالی از زوایای دید مناسب بهترین روش است که یک عکاس دکوراسیون میتواند از پس آن برآید. متاسفانه بسیاری از افراد عقیده دارند استفاده از یک عکاس حرفه ای برای عکاسی محصولات خود، هزینه اضافی است و خود نیز میتوانند این کار را انجام دهند که این عقیده، کاملا نادرست است. امروزه بسیاری از افراد که در زمینه عکاسی فعالیت دارند در بستر اینستاگرام و تلگرام چنین خدماتی را ارائه میکنند. باید تلاش کنید تا زمینه تمرین و کسب مهارت را فراهم کرده و از اشتباهات و خطا در یادگیری ترسی نداشته باشید.

ممکن است شما یک عکاس صنعتی بسیار حرفهای باشید ولی وقتی دوربین خوبی نداشته باشید، عملاً نمیتوانید تصاویر با کیفیتی تهیه کنید. در ابتدا به این نکته اشاره کردیم که امروزه استفاده از عکاسی محصول یک الزام برای هر کسب و کاری علی الخصوص فروشگاه های اینترنتی به حساب می آید ولی واقعا چرا؟ ایزو رایج که برای شما دردسر ایجاد نکند معمولاً در بین عکاسهای حرفه ای ۴۰۰ است، هر چقدر عدد ایزوی بالاتری را انتخاب کنید، نویز شما در تصویر بیشتر و همچنین نور بیشتری بر روی سوژه خواهید داشت و برعکس در ایزو کم نویز شما کمتر بر روی سوژه ولی تصویر تاریک تری را خواهید داشت. هر ژانر عکاسی جذابیت خاص خود را دارد. استفاده از تکنیک نورپردازی از پشت، میتواند یکی از سبکهای عکاسی چیدمان باشد که برای عکاسان حرفه ای بسیار اهمیت دارد. اما در این روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی، اگر بخواهید که قسمت بیشتری از سوژه قابل مشاهده باشد، میتوان از نور طبیعی پنجره که در قسمت پشتی سوژه قرار دارد استفاده کرده و با بهرهگیری از یک رفلکتور نقره ای روی سوژه بازتاب نور داشته باشید. برای این که بتوان به روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی رسید، لازم است که ابتدا طرح و چیدمان را روی کاغذ طراحی نموده و پس از نهایی شدن آن، شروع به عکاسی نمود.

قانون یک سوم یک قاعده ترکیب بندی بسیار پرکابرد است که به شما در ثبت عکس هایی با ترکیب بندی مناسب کمک می کند. این تعاریف کمک می کنند عکسهایی منطبق با ایده های خود بسازید. معمولا در سایت ها از عکس های گرفته شده محصول با پس زمینه سفید استفاده میشود؛ این کار به جهت نمایش دقیق و با جزئیات محصول انجام میشود تا کاربران بتوانند محصول موردنظر خود را با تمام ویژگی های آن مشاهده نماید. آتلیه آسمان با ارائه خدمات باکیفیت و متنوع در زمینه عکاسی نوزاد، کودک و بارداری و به صورت عکاسی استودیویی، فضایباز، عکاسی در منزل و همینطور فیلمبرداری ساخت ویدیو کلیپ، خود را به شناخته شده ترین و پر رفتوآمدترین آتلیه در تهران تبدیل کرده است. عکاسی فینفسه وسیلهای است که در آفریدن کار هنری از آن بهره گرفته میشود. با این تعاریف میخواهیم با افتخار، منتخب شما برای ثبت لحظاتی زیبا، بیاد ماندنی و تکرار نشدنی از فرزندانتان باشیم.

اما برای تنظیم نوردهی در صحنه های با کنتراست بالا (وقتی سوژه بسیار روشن یا بسیار تاریک باشد) معمولا نورسنجی نقطه ای به کار می رود. در استفاده از این مد، معمولا یک ناحیه با شدت روشنایی متوسط/ تن میانی (Midtone) از صحنه را در نظر میگیرند تا دوربین میزان نوردهی را بر اساس مقادیر خوانده شده از ان نقطه، بدون در نظر گرفتن نواحی روشن یا تاریک دیگر موجود در صحنه، تنظیم کند. ترکیب بندی باعث نظم بخشیدن به عناصر عکس می شود و تفکرات هنرمند را بهتر منتقل می کند. پلارایزر ارزان نخرید چرا که کیفیت عکس هایتان را خراب می کند. چرا که کیفیت بالای عکس، مخاطب را تسخیر خود میکند. یا اینکه میتوانید با ایجاد مسابقه آنلاین کاری کنید که افرادی که به عکاسی علاقه مند هستند را شناسایی کرده و علاوه بر اینکه با اهدای جوایز روی برندینگ خود تمرکز میکنید، از ان به عنوان یک روش تبلیغاتی استفاده کنید. اولین پرتره ای که تا به حال گرفته شده، یک خودنگاره، یا «سلفی» بود که در سال ۱۸۳۹ توسط رابرت کورنلیوس، شیمیدان آماتور و علاقه مند به عکاسی گرفته شد. برای ایجاد لایه رنگی یا ناخالصی رنگی (color cast) دلخواه در عکس هم می توانید از مد سفارشی تراز سفیدی استفاده کنید.