سه تنظیمات اساسی دوربین چه هستند؟

دوره مقدماتی و یادگیری مبانی عکاسی را بصورت علمی و تئوری آموزش ببینید. خیلی سریع متوجه میشویم که عکسهایمان زاده قدرت تصور، کنجکاوی، سؤالهایی که میپرسیم و در ذهن داریم، قلب، خاطرات، رؤیاها و تمام چیزهایی است که ما را می سازند. مقصود از لنداسکیپ همان عکسبرداری چشم انداز ها و مناظر می باشد که معمولاً با لنزهای واید (لنزهایی با زاویه دید باز و وسیع) عکسبرداری می شود. این سبک میتواند عکاسی از مناظر طبیعی و یا شهری مانند شهر در شب از خارج شهر یا هر منظره چشم نوازِ دیگری باشد.عکاسی از چشم انداز شهری (urban landscape) عکس هایی را شامل می شود که به همان سبکِ عکاسی از طبیعت گرفته می شوند و نوع نگاه عکاس به عناصر شهری (ساختمان و خیابان ها) مانند نگاهی ست که در عکاسی از طبیعت ( کوهها ، درخت هاو..) دارد. این ناظر می توانند عکاسی از طبیعت یا منظره ای از شب یا منظره چشم انداز دیگری باشد عکاسی لند اسکیب گفته می شود.

عکاسی مد از سبکهایِ پرخرج میباشد چرا که به تجهیزات و مُدل های حرفه ای و متعلقات آن نیاز دارد و البته از سودآورترین انواع آن هم هست. تمامی علاقه مندان به حرفه عکاسی می توانند با شرکت در کلاس های جامع آموزش عکاسی در مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد، گام به گام عکاسی کردن از مقدماتی تا پیشرفته را آموزش ببینند. هدف اصلی عکاسی جنگ به ثبت رساندن تصویر چهره انسانی است که به هر نوعی درگیر این نزاع است، این چهره می تواند یک سرباز خسته باشد و یا یک کودک غمگین. امروزه به لطف تکنولوژی مدرن، عکاسی نهتنها به یک فعالیت معمولی روزانه تبدیل شده، بلکه دوربینهای مختلفی نیز درحال توسعه هستند تا با سبک و نیازهای هنری عکاسان و هنرمندان مشتاق مطابقت پیدا کنند. یکی از بخشهای مکتبخونه، به آموزش عکاسی تعلق دارد. در این سبک، تجهیزات نقشی مؤثر دارند چون سوژه در حال حرکت است و عکاس هم از صحنه دور است بنابراین لنزهای قوی مثل تله و زوم برای عکاس ضروری است. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز درباره عکاسی، تجهیزات و نرم افزارهای مورد نیاز این رشته را معرفی کنیم. آنچه در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می آموزید این است که با آموزش های اولیه در مورد بدنه دوربین و اجزای آن، شناخت انواع لنز و تنظیمات دوربین، آشنایی با اصول مثلث نوردهی در عکاسی، کادر عکسی، اصول آموزش عکاسی و ترکیب بندی در عکاسی و …

تنها انتخاب عکاسان در زمان پیدایش عکاسی، عکس سیاه و سفید بود. عکاسی سیاه و سفید نوعی حس نوستالوژیک را القا می کند که سبب محبوبیت این سبک بین مردم می شود. به طور مثال یک عکاس حرفه ای منظره می داند برای وضوح بهینه، روی کجای صحنه فوکوس کند. همینطور برای عکاسی از محیطهای کارخانه ای و خطوط تولید و معماری و طراحی داخلی و… اما عکس JPEG ای که می گیرید را به صورت سیاه و سفید ثبت می کند. عکاسی جنگ تاثیر زیادی در افکار عمومی دارد و می تواند مردم را در مقابل سیاست کشور قرار داده و حتی دولتمردان را مجبور به توقف جنگ کنند. ثبت تصاویر ویرانههای به جا مانده از جنگ و آسیب های انسانی نیز در حوزه همین عکاسی قرار دارد. به کمک عکاسی جنگ مردم به عمق یک فاجعه جنگی پی می برند که این مهم از طریق نوشتار قابل انتقال نیست. عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به تصاویری گفته میشود که هدف اصلی آنها خبر رسانی است و در واقع روایتی است از یک رویداد خاص که کامل کننده یک گزارش باشد. به این دسته نیز، عکاسی همراه با آموزش یا عکاسی مقدماتی گفته میشود.

عکاسی تبلیغاتی ارزان موضوعی است که بسته به نوع نیاز شما انعطافپذیر است، ولی ترجیحاً پیشنهاد میگردد کیفیت را نسبت به قیمت اولویت دهید. بخشی از بار این نوع بیان را عکس به دوش میکشد. اگرچه عکاسی از یک زن و شوهر از نمای نزدیک بسیار زیبا و چشم نواز هست اما باید عکس هایی از زاویه دور هم داشته باشید تا بتونید رفتار و عواطف زوج ها رو به طور کامل به تصویر بکشید. دوربینهای فوجی ظاهری بسیار زیبا دارند. هرچند کیفیت عکسهای گرفته شده با موبایل نسبت به دوربینهای عکاس گران قیمت تفاوت بسیار زیادی دارد، اما نکته اصلی در عکاس با موبایل، توانایی عکاسان در تبدیل یه لحظه و اتفاق غیرمنتظره به یک لحظه با کادربندی زیبا است. دنیایاقتصاد: ثبت لحظههای زندگی از قاب دوربینهای فیلمبرداری و عکاسی سالهاست که برای انسانها جذاب و همچنان شگفتانگیز است. عکاسی در جهان امروز آنچنان در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها تنیده شده است که گویی حتی یک روز جهان امروز را بدون عکس و محصولات عکاسی نمی توان تصور کرد. همانطور که از اسم آن مشخص است عکاسی از طبیعت بکر و وحشی و موجوداتِ زنده را عکاسی حیات وحش مینامند، بدونِ حضور انسان و عناصر زندگی انسانی.