عکاسی صنعتی – انواع نمونه کار عکاسی صنعتی – راهنمای جامع عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

۳. عکاسی از کافهها، کافی شاپها، گالریها و رستورانها: به مکانهایی که خیلی به آنجا سر میزنید و مشتریشان هستید، برای عکاسی سر بزنید. ۲. عکاسی پرتره از همکاران: اگر جایی شاغل هستید، میتوانید از همکارا خود هم عکس بگیرید. اگر برای سفرهای جاده ای در حال برنامهریزی هستید، در این مطلب یک راهنمای کامل لوازم و تجهیزات خودرو برای مسافرت را بخوانید. اما مهمتر از آن، وقتی طیف گسترده ای از انواع و سبک های عکاسی را می بینید، ممکن است الهام بگیرید که ژانر دیگری از عکاسی را برای خود امتحان کنید. امتحان نسبت ابعاد دیگر ( مثل نسبت ابعاد مربعی یا ۱۶:۹) در عکسها نیز کار لذت بخشی است و درک شما از ترکیب بندی را افزایش می دهد. شما میتوانید در ابتدا چند عکس بگیرید (رایگان یا با هزینه کم) و بعد که با کیفیت کار شما آشنا شدند، قرارداد ببندید. ۶. عکاسی در سفر و تور مسافرتی: میتوانید با آژانسهای مسافرتی برای عکاسی تورهای یک یا چند روزهشان قرارداد ببندید. محل فوکوس در واقع داخل همان مربع یا دایره است. به عنوان مثال، اگر f-stop را افزایش دهید، اندازه دیافراگم لنز را کاهش دهید، بنابراین میزان نور مورد استفاده در سنسور تصویر کاهش میابد، همچنین DOF (عمق میدان) در تصویر نهایی افزایش میابد.

اگر به تازگی در وادی عکاسی پرتره قدم گذاشته اید، با ما همراه شوید. شما باید مطمئن شوید که نگاه بینندگان به این سمت جلب میشود. ۱۵. شرکت در مسابقات عکاسی: شما میتوانید با شرکت در مسابقات عکاسی و برنده شدن در آنها، هم میتوانید جایزه نقدی دریافت کنید و هم در دنیای عکاسی شناخته شوید. ما به محض ورود در خانههای سازمانی شرکت برق ساکن شدیم. در مورد بازار کار عکاسی و راه های پول دراوردن از عکاسی آشنا شدیم. به طور کامل با تنظیمات دوربین عکاسی دیجیتال آشنا شدیم. اگر شما هم به طبیعت گردی و ثبت تصاویر خلاقانه علاقه مند هستید؛ پیشنهاد می کنیم عکاسی طبیعت را به طور تخصصی دنبال کنید. به مدل تان پیشنهاد دهید که روی یک سطح صاف بنشیند و به سمت جلو خم شود یا حتی دراز بکشد و دست هایش را به عنوان یک تکیه گاه برای سرش قرار دهد. ممکن است مدل بدود، قدم بزند یا در هوا بپرد. به عنوان مثال، شما ممکن است به یک نهالستان بروید و از برخی از کارمندانی که به گیاهان رسیدگی می کنند عکس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان عکاسی تماس بگیرید.

این کار علاوه بر افزایش خلاقیت شما، منجربه درامدزایی بیشتر از عکاسی هم میشود. ۱۹. انجام ویرایش و روتوش عکس: شما میتوانید در آتلیه ها یا به صورت فریلنسری کار ویرایش و روتوش عکس انجام دهید. بصورت شفاف ، یا بصورتِ زوم شده در عکس ثبت شوند. برخی تصور میکنند که دوربینهای مدرن آنقدر هوشمند هستند که با قرار گرفتن در حالت خودکار، عکسهایی باورنکردنی و جذاب برای شما ثبت میکنند، اما این تصور کاملا غلط است. دوربینهای دیجیتال به دو گروه حرفهای و آماتوری تقسیم میشوند. 2. به یک سبک و حوزه، خودتان را محدود کنید و وقتی در یک سبک مثل عکاسی پرتره، حرفهای شدید؛ برای گسترش مرزهای خود و رشد بیشترتان، حتما وارد حوزههای دیگر عکاسی مثلا عکاسی صنعتی هم بشوید. بسته به اینکه شما چقدر در کارتان حرفهای هستید و چقدر تجربه دارید میتواند حتی روزی یک میلیون تومان باشد. با اینکه این موضوع چندان هم بد نیست اما در تصاویر پرتره، نور ملایمتر، عمق بیشتری به تصویر داده و باعث طبیعیتر جلوه کردن آن میشود. وقتی در مورد دوربین مناسب حرف می زنیم، منظور ما دوربین های حرفه ای بزرگ با لنزهای خاص و قدرت بزرگ نمایی بالا نیست.

مهم نیست که چقدر در عکاسی مهارت دارید، باز هم به نرم افزار ویرایش تصویر نیاز خواهید داشت. اما نتیجه نهایی، قطعا ارزش تلاش و زمانی که صرف عکاسی کرده اید را خواهد داشت. عکاسی از حرکت، فرایند پیچیده ای است که نیاز به تلاش زیادی از طرف عکاس و مدل دارد. ۲۰. برای بنگاه املاک عکاسی کنید: بسیاری از بنگاههای مشاور املاک برای معرفی بهتر ساختمانها و ملکها نیازمند عکاس هستند. این ژست معروف توسط بسیاری از سلبریتی ها استفاده می شود. بسیاری این سبک را با سبک عکاسی صنعتی اشتباه میگیرند. سپس روی یک پا، کمی به سمت دوربین خم شود و وزنش را روی پای دیگر بیاندازد. ۵. عکاسی از دانش آموزان در جشن های مدرسه و مهدکودکها: کافیست به مدارس و مهدکودکهای نزدیک محل زندگی خود بروید و سپس برای عکاسی مراسمهایشان با آنها مذاکره کنید. را در پرتفولیو Portfolio خود بگذارید (حتی اگه هزینهای بابتشان دریافت نکردهاید) و سپس با نمونه کارهای خود به سراغ رستورانها و… جدا از فعالیت های حفاظتی و افزایش آگاهی درباره حیوانات در معرض خطر انقراض با عکاسی از آنها، نیدهام کارهای خود را بفروش رسانده و نیمی از سود خود را به پناهگاه هایی اختصاص می دهد که برای آنها کار می کند.