عکاسی هنر است یا فن؟

عکاسی از دریا هم قطعا از این قاعده مستثنی نبوده و وجود یک سهپایه به هنگام سفر به دریا حتما لازم است. در این حالت خواهید توانست قدم های بزرگی در راستای افزایش سطح برند خود بردارید. این برند دارای دوربینهای عکاسی ساده و حرفهای برای افرادی است که سطح دانش متفاوتی از عکاسی دارند و دوست دارند که در هر شرایطی کیفیت عکسهای آنها بالا باشد. دوربین عکاسی DSLR کانن برای عکاسان مبتدی و حرفهای بسیار ایدهآل است و علاقهمندان میتوانند برای تمامی زمینههای عکاسی خود از این دوربینها استفاده کنند. اندازهگیری همان جایی است که دوربین عکاسی مدت زمان لازم برای نمایش تصویر را تعیین میکند و این در حالی است که فوکوس خودکار به زمان بیشتری در این زمینه نیاز دارد. آن هم عکسهایی کم و بیش تار، چون مدت زمان نوردهی بالا بود و سوژهها زمان طولانی ثابت میایستادند و این کار مشکل بود. او که قربانی بمبهای ناپالمی بود که آمریکا بر سر آنان ریخت، بعداً توسط همین عکاس کمک شد و تحت درمان قرار گرفت و از مرگ نجات یافت. تکنیکهای عکاسی در سفر طی سالها خواندن کتاب، تماشای آموزشهای آنلاین و تمرین منظم به دست میآید، پس اگر تلاش کنید میتوانید به یک عکاس ماهر تبدیل شوید.

البته شما باید از بهترین لنزهای موجود برای فیلتر کردن نور استفاده کرده و تصاویر را به بهترین شکل ممکن روی صفحه دوربین ظاهر کنید. اگر میخواهید که نور بیشتری در تصویر خود داشته باشید، باید دیافراگم دوربین را بررسی کرده و ببینید که تا کجا امکان عقب کشیدن دارد. این سه فاکتور ISO، دیافراگم و سرعت شاتر است. اعداد f در پایین دیافراگم وسیعتری را نشان میدهد. دوربین عکاسی DSLR نیکون از قیمتهای پایین همچون Nikon D3500 نیز شروع میشود و میتوانید دوربین رده بالایی همچون Nikon D850 را نیز تهیه کنید. از دوربینهای عکاسی مدیومفرمت و تکنیکی نیز در موارد خاص و محدود عکاسی حرفهای استفاده میشود. برای تهیه دوربین نیکون، نیازی نیست که یک حرفهای باشید. سونی تولید کننده دوربینهای ارزشمند و بسیار با کیفیتی است که در بازار حرفهای زیادی برای گفتن دارد. نیکون توانسته است که طراحی دوربینهای DSLR خود را نیز با بهبود کلی روبرو کند و مشاهدهی یک دوربین فول فریم جذاب در این زمینه میتواند بسیار جالب باشد. نتیجه یک عمق میدان کم خواهد بود، به این معنی که هر چیزی که در جلو یا پشت ناحیهی فوکوس قرار بگیرد، کمی تار به نظر خواهد رسید. این نمودار ها چیزی که به نظر تازه کار ها پیچیده و گیج کننده می آید را آسان کرده و حتی به عکاسان مبتدی این امکان را می دهند که عکس های بهتری، از تقریبا همه چیز، بگیرند.

مسلما شکار صحنه ای از دویدن یک آهو در میان یک دشت سرسبز چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن ، گذشت. البته دوربینهای دیگری همچون EOS RP نیز وجود دارد که قدیمیتر و ارزانتر است و میتوانید برای ورود به عرصه عکاسی با دوربین فول فریم، از آن استفاده کنید. متاسفانه هنوز کسی معیار سنجش کیفیت لنز را ابداع نکرده است، بنابراین شما نمیتوانید بهراحتی بهترین لنز موجود را خریداری کنید. بنابراین اولین فاکتور در خرید دوربین عکاسی این است که به دریافت بهترین کیفیت عکس در آن توجه داشته باشید. کانن اخیرا دوربین عکاسی EOS 7D Mark II را روانه بازار کرده است که نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب میکند و دلایل خوبی برای این منظور وجود دارد. به تجهیزات تخصصی آن توجه کرده و در نظر داشته باشید که قیمت دوربین عکاسی اگر بالا باشد، معمولا امکانات لازم برای خلق تصاویر بهتر و واضحتر را در اختیار دارد. هر کدام از این عکس های گرفته شده باید بتواند معرف زمینه ی خاصی از فعالیت کارفرمای مورد نظر باشد. این برند دوربینهای فول فریم شاخصی در بازار دارد و معمولا چند پیشنهاد از این برند در زمره بهترین دوربینهای سال دیده میشود. از آن زمان به بعد، فرم کوچک، قدرتمند و مقرونبهصرفه APS-C Nikon Z50 و دوربین فول فریم Nikon Z5 توسط این برند معرفی شد و طرفداران توانستند که یک مرحلهی دیگر در زمینه خرید یک دوربین عکاسی فول فریم به جلو بروند.

سرعت شاتر بالا به این معنا است که دوربین مدت زمان کمتری را صرف میکند که عکسها بدون تاری تهیه شوند. اما در دوربین عکاسی دیجیتال این شرایط تغییر پیدا کرد و ISO را هم اکنون میتوان از بالا به پایین تنظیم کرد. فورمن فقط در آخرین لحظه دوربینش را پایین آورد و برگشت وقتی متوجه شد که زنی در حال سقوط از ساختمان است. اگر بدانید نورهای واقعی چگونه هستند، متوجه خواهید شد که تولید نور مصنوعی بسیار سادهتر خواهد بود. این سه فاکتور به مثلث نوردهی شناخته میشوند، چرا که میزان نور را در اکسپوژر دوربین قرار میدهند و حساسیت دوربین آن نور و مدت زمان قرار گرفتن در اکسپوژر توسط همین سه عامل کنترل خواهد شد. بنابراین سرعت شاتر ۱/۱۲۵ بهمعنای باز بودن شاتر برای مدت زمان یک ۱۲۵ ثانیه است. هنر عکاسی و آغاز آن در ایران، به دورهی قاجار و سلطنت ناصرالدین شاه قاجار باز میگردد.