عکاس حرفه ای – چطور در عکاسی حرفه ای شویم؟

تصاویر او از دالی، آلبرت انیشتین، مرلین مونرو و آلفرد هیچکاک قالب عکاسی را تغییر داد و عکاسان را تشویق کرد تا با سوژههایشان همکاری کنند. در حالی که مدل، نشسته است، به او بگویید که مچ یک پایش را روی زانوی پای دیگرش بیاندازد. گالریهای او در نیویورک آثار خود و بسیاری از بهترین عکاسان روز جهان را به نمایش میگذاشت. عکاسان دغدغه مند در خراسان نیز پیشینه درخشانی در این عرصه دارند و تاریخ عکاسی در این خطه با ثبت تصاویر زیارت بارگاه منور رضوی عجین شده است و عکاسان کنونی وامدار کسانی هستند که سال ها قبل سند زیارتی بودن مشهد را در تاریکخانه های خود به ثبت رسانده اند. برای انتخاب لنز نیز باید به وجود دیافراگم باز، sharpness بالا و متغییر بودن فالصه کانونی لنز اشاره کرد که در خروجی عکاسی صنعتی بسیار تاثیرگذار است. با توجه به تمام این موارد، به سختی میتوانید گوشی با کیفیت دوربین بالا تر در بازار پیدا کنید. زمانی که نقطه کانونی را پیدا کردید، با اصول پایه عکاسی مثل ترکیببندی، این نقطه را برجسته کنید تا نگاه مخاطبان درگیر شود.

به کارگیری محصولات شرکت Adobe مثل نرم افزار photoshop، lightroom و camer raw باعث بهتر شدن خروجی عکاسی صنعتی می شود. چنین ژستی، پویایی خاصی در عکس ایجاد می کند و باعث می شود که مدل، سرسخت و پیچیده به نظر آید. گوگل با پیکسل 6 پرو دوباره توانست خود را به عنوان سازنده بهترین گوشی اندرویدی از نظر دوربین مطرح کند. دوربینهای پیکسل 6 پرو در یک کلام معرکه هستند. در عکاسی تبلیغاتی لباس، فقط و فقط یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای که دارای سابقه و دانش بسیار باشد میتواند پروژه موفقی داشته باشد. وجود حداقل 2 شاخه فلاش استودیو قوی بسیار مهم و حیاتی است. بسیاری از عکاسان تمایلی به استفاده از فلاش در عکس های خود ندارند، اما اگر بتوان بر استفاده از فلاش مسلط شد، تاثیر چشم گیری بر ثبت عکسهایتان خواهد داشت. پیکسل 6 پرو همچنین از تراشه جدید تنسور بهره میبرد که با وجود اینکه هنگام استفاده سنگین کمی بیش از حد داغ میشود اما به لطف قابلیتهای ممتازی که این تراشه در زمینه تصویربرداری محاسباتی دارد، نقش بسیار پررنگی در کیفیت بالای تصاویر این گوشی ایفا میکند. 6. استفاده از لنز مناسب نیز براساس تجربه موجود بسیار مهم است.

استفاده از تصویر تبلیغاتی حتی برای صفحههای مجازی مانند اینستاگرام و فیس بوک نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و کاسبان هوشمند از این امر غافل نمیشوند. به عبارت دیگر، اگر شرایط استفاده از نور طبیعی را داشتید، هم حتی از نور منصوعی کمک بگیرد تا بتوانید نحوه تابیدن نور به قسمت های پراهمیت را برنامه ریزی کنید. این عکاسان به مهارت های خاصی در نورپردازی و تجسم استودیو نیاز دارند تا برنامه مشتری را به واقعیت تبدیل کنند. عکس هنری به تنهایی به اندازه یک کتاب حرف دارد و بی تردید بخشی از تاریخ این سرزمین از دریچه دوربین عکاسان هنرمند تشریح و تفسیر شده است. 4 تکنیک هنری اصلی در عکاسی؛ ترکیب بندی Composition و قانون یک سوم Rule of Thirds خطوط راهنمای مستقیم، خطوط راهنمای منحنی و تقارن است. دوربین اصلی پیکسل 6 پرو 50 مگاپیکسلی است و نسبت به پیکسل 5 و به گفته گوگل 150 درصد نور بیشتری جذب میکند. اپل در آیفون 13 پرو مکس توجه زیادی به بخش دوربین داشت و علاوه بر اینکه سایز سنسورهای دوربینهای اصلی و فوقعریض را بزرگتر کرد، قابلیت فوکوس خودکار را هم به لنز فوقعریض اضافه کرد.

عکاسی تبلیغاتی حرفه ای واژه ایست که به صورت اشتباه در میان عموم مردم رایج شده، عکاسی تبلیغاتی از جواهرات، عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی، عکاسی تبلیغاتی لباس و بهطور کلی عکاسی تبلیغاتی از هرچیزی که شما به آن فکر کنید نمیتواند غیر حرفه ای باشد، زیرا عکاسی تبلیغاتی نیاز به سابقه و دانش زیادی دارد که لاجرم باعث حرفه ای شدن عکاس مربوطه میشود. آموزش عکاسی مقدماتی، باعث میشود عکاس، هرچند که امکانات اندک عکاسی در اختیار داشتهباشد، از رعایت اصول تصویربرداری غافل نشده و همواره تصاویری با نهایت دقت در نورپردازی و کادربندی را ثبت نماید. این غولهای جیبی با امکانات فراوان خود به بخش قابل توجهی از زندگی انسان مدرن تبدیل شدهاند و حالا بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران هم با استفاده از آنها تصویربرداری میکنند. گوشیهایی که در بازههای قیمتی مختلف و با امکانات و ویژگیهای متنوع به فروش میرسند. در واقع، هر بار که مساحت آن دهانه را دو برابر کنید، میزان نور را دو برابر میکنید یا میزان نوردهی را با یک توقف افزایش میدهید. نور ماشین ها در اتوبان : عکاسی با نوردهی طولانی تکنیکی است پیشرفته که با حمل سه پایه همراه است.