عکاس حرفه ای – چطور در عکاسی حرفه ای شویم؟

در حالی که برخی ترجیح میدهند از فیگورهای سنتی استفاده کنند، بعضیها هم مبنای عکس خود را صرفا معطوف به لحظه و اتفاقات آنی آن میکنند.همچنین عکاسان میتوانند در صورت موافقت مشتری تصاویری بسیار شیک (شبیه عکاسی مد) با تمهای خاص بگیرند. 3. از دو سوم تصویر برای نشان دادن دلیلی که این عکس را از صحنه گرفته­اید استفاده کنید(هر سه مورد ذکر شده در تصویر زیر رعایتش شده است). با استفاده از سنسور بزرگتر در دوربین اصلی و البته همراهی یک سنسور لیدار آیفون 12 به بهترین گوشی برای عکاسی در بازار ایران بدل شده است که در هنگام ضبط فیلم در نور کم کاربرد دارد. اگر تلویزیون یا مانیتور 4K دارید و یا اینکه شما برای کارتان نیاز دارید که 4K فیلمبرداری کنید، وضوح و کیفیت فیلمبرداری در این حالت بسیار بالا می باشد و در صورتی که بخواهید خروجی 4K بگیرید باید به این نکته توجه کنید که دوربین عکاسی شما قابلیت ضبط فیلم با این فرمت را دارد یا خیر. نکته مهم: شما نمیتوانید فقط از خطوط راهنما عکس بگیرید – آن­ها فقط یک ابزار برای ترکیب بندی بهتر هستند، نه موضوع عکس.

در حالی که مهارت­های فنی به شما کمک می­کنند تصاویر وضوح و نور مناسبی داشته باشید، ولی آن­ها همه چیز برای خلق عکس­های جالب نیستند. در حال حاضر دوربینهای سری آلفا سونی محبوبیت بسیاری دارند. بسیار از دوربین های سوپرزوم دارای یک گریپ مناسب دارند که به کم کردن لرزش کمک میکنند. طبق بررسیهایی که در مورد حقوق عکاسان صورت گرفته است این افراد اگر در شرکتهای کوچک مشغول به کار شوند حقوقی به طور میانگین 800 هزار تومان تا 2 میلیون و 700 هزار تومان و در جاهای بزرگ از یک میلیون و 100 هزار تومان تا 3 میلیون تومان دریافتی دارند. دوربین شما همچنین قادر است روی یک نقطه درون قاب منظره یاب (چشمی) شما فوکوس کند یا با فوکوس چند نقطه ای multiple points روی چندین نقطه در آن قاب متمرکز شود. بنا به درخواست مشتریان، ما تقریبا اکثر دوربینهای عکاسی را بررسی میکنیم، تا بتوانیم شما را در انتخاب بهترین دوربین عکاسی مناسب خودتان راهنمایی کنیم، ما سعی کردیم کاملترین راهنمای خرید دوربین را در اختیار شما قرار دهیم، با ما همراه باشید.

دیافراگم در دوربینهای عکاسی به پرههایی گفته میشود که درون لنز قرار گرفته است و با باز و بسته شدن، شدت نور وارده از روزنه میانی را کنترل میکنند. آن را به دور از پنجره قرار ندهید و روی نور خورشید نیز برای نور دهی حساب باز نکنید. در این سبکِ عکاسی سنجش درست نور و ترکیب بندیِ خلاقانه لازم است.عکاس در این سبک، غیر از عکاسی به نوعی در چیدمان صحنه عکس و تعیین اجزای صحنه نقش دارد. برای ایجاد حسی عمیق در عکس، توجه به خط یا خطوط پیشرو تکنیک فوق العادهای است. البته باید به این موضوع هم توجه کنید که یک عکس عالی لحظه­ای که شاتر آزاد می­شود­ ایجاد می­شود، نه در یک کامپیوتر و ساعت­ها یا روزها بعد. مواردی مانند ترکیب­بندی Composition ، انتخاب موضوع Subject ، ایجاد نمایشِ بازی با نور، همگی یک نقش در تعیین سطح جذابیت عکس­های شما بازی می­کنند. شاید زاویه­های 45 درجه در یک پایه و 20 و 30 درجه در دو پایۀ دیگر باشد ناخوشایند به نظر برسند، اما اگر با این روش مرکز ثقل دوربین درست در وسط قرار می­گیرد، مطمئن باشید که کار درستی انجام میدهید. به عنوان مثال، اگر می­خواهید عکاسی از آبشار یا ستاره­ها یا هر نوع عکاسی­ای که نور و سرعت در آن اهمیت بالایی دارد شما به یک سه پایه نیاز خواهید داشت.

نیکون توانسته است که طراحی دوربینهای DSLR خود را نیز با بهبود کلی روبرو کند و مشاهدهی یک دوربین فول فریم جذاب در این زمینه میتواند بسیار جالب باشد. چون بسیار دیده­ایم که موضوعات جذاب در عکس، به خوبی توصیف نشده­اند اما سوژه­های عادی با یک ترکیب بندی عالی بسیار جلب توجه کرده­اند. 1. فضا را جلوی سوژه خود بگذارید، نه در پشت آن (یعنی جایی که سوژه شما به آن نگاه یا توجه می­کند). با ورود به مشهد خانهای در چهارراه مقدم خیابان طبرسی گرفتم، زیرا دوست داشتم نزدیک به حرم باشم. اولین پرتره ای که تا به حال گرفته شده، یک خودنگاره، یا «سلفی» بود که در سال ۱۸۳۹ توسط رابرت کورنلیوس، شیمیدان آماتور و علاقه مند به عکاسی گرفته شد. ادوارد مایبریج از سوی فرماندار کالیفرنیا مامور شد تا از صحنه حرکت اسب عکس بگیرید و این فرضیه را اثبات کند که اسب در هنگام چهارنعل تاختن در هوا معلق میشود.