عکاس حرفه ای – چطور در عکاسی حرفه ای شویم؟

این نوع از عکاسی بسیار رایج است. تنها چیزی که می ماند این است که با تنظیم و جابجایی دوربین، خطوط مهم صحنه (به طور مثال خط افق) را با یکی از خطوط اصلی Grid منطبق کرده و عناصر اصلی صحنه را در یکی از نقاط تقاطع خطوط افقی و عمودی قرار دهیم. مکتبخونه، از بزرگترین رسانههای دیجیتال در ایران است که آموزشهای متعددی را، بهصورت آنلاین در اختیار فارسیزبانان و علاقهمندان قرار میدهد. فصلها یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در عکاسی منظره و طببیعت محسوب میشوند. در این سبک تنها به مفهوم پرداخته میشود و فقط یک یا دو عنصر استفاده قرار میگیرد. عکسهایی که ته رنگ قرمز قهوهای (Sepia) دارند بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. عکاسی شاخههای متعددی دارد؛ اما در عکاسی تبلیغاتی، عکسهایی برای تبلیغ، رونق دادن به فروش، ارائه خدمات و آگاه کردن مردم گرفته میشود. از نوجوانی که با دوربین موبایلش از طبیعت عکاسی می کند، تا طراحان طلا و جواهر ، طراحان لباس، معماران و صنعتگران که نیاز به دوربین های حرفه ای دارند. به طور معمول در هنگام عکس برداری از محیط در هنگام روز از ایزوی کمتر از ۲۰۰ و در هنگام شب عددی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ تنظیم میکنند.

به طور کلی هدف باید گفت هدف این سبک، این است که جسم را کامل و واضح از زوایای مختلف به بیننده نمایش دهد. استفاده از فلاش دوربین را مجبور میکند که از سرعت های شاتر خاصی (1/30 -1/60) استفاده نماید و این سرعت شاتر احتمال زیادی دارد که برای منظره شما مناسب نباشد. این برنامه دارای یک رابط کاربری قابل سفارشیسازی است و کاربر میتواند این رابط کاربری را به روش دلخواه شخصیسازی کند. برای این کار، عکاس باید دارای لنز و دوربین خوب و مهارت زیاد باشد. البته باید توجه کرد که مبانی عکاسی مقدماتی، بسیار گستردهتر و وسیعتر از رعایت چند اصول کلی میباشد که در ادامه بهصورت مفصلتر به آن خواهیمپرداخت. برای شروع عکاسی، تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین است که می تواند هر چیزی از یک گوشی هوشمند گرفته تا یک DSLR پیشرفته یا یک دوربین mirrorless باشد. باید نکات مورد نیاز برای استفاده از دوربینها، انواع لنز و یا حتی نرم افزارهای ویرایش عکس را نیز بیاموزید. همانطور که از نام آن پیداست، عکاسی صنعتی در منزل به نوعی از عکاسی اطلاق می شود که توسط صاحب کسب و کار یا بستگان او از کالاها یا خدماتی که قصد فروش آن را دارند، در خانه و محل سکونت شخص گرفته می شود.

این نوع از عکاسی می تواند در استودیو و یا داخل منزل گرفته شود. این نرم افزار در سال ۲۰۱۱ به عنوان یکی از برترین اپلیکیشنهای عکاسی شناخته شد. بسیاری از عکاسان از این سبک در مراسم عروسی استفاده میکنند. بهترین عکاسی صنعتی را از کجا سفارش دهیم؟ تاریخ عکاسی همواره سرشار از انسان ها، هنرمندان و مخترعانی بوده که هنرشان را به سمت مدرنیته هدایت کرده اند. یکی از مشکلات هنرمندان و عکاسان در یافتن مشتری برای خدماتی است که ارائه میکنند. اساس هنر مینیمال، خلاصه کردن و تاکید بر محتوای میباشد و در درجه اول سعی دارد از فیزیک و ریاضی و استعارهها و نشانهها جهت خلق آثار استفاده کند تا اینکه علاقمند به بیان احساسات شخصی باشد. او به ورود عصر رئالیسم در عکاسی منظره کمک کرد و از اولین قهرمان های جنبش حفظ محیط زیست در ایالات متحده بود. اگر قصد دارید حرفهی عکاسی را شروع کنید، آگاه باشید که باید به خوبی مفاهیم گفته شده را فرابگیرید. یک عکس بسیار خوب باید سه عنصری که بیشترین اهمیت را در عکاسی دارند یعنی نور، سوژه و ترکیب بندی خوبی داشته باشد. از آنجایی که عکاسی یک هنر عملی است، تنها گذراندن دورههای آموزشی عکاسی برای رسیدن به هدفتان کافی نیست و باید بدانید فقط تمرین و استمرار است که میتواند شما را به درک درستی از هنرعکاسی برساند.

اما میتوانید خود را فقط محدود به مراسم عروسی نکنید و از هر لحظه که دوربین به همراهتان است استفاده کنید. اجزاء شلوغ کننده عکس به چند طریق ایجاد میشوند. با تنظیم دیافراگم، میزان نور وارده به داخل دوربین و باز شدن لنزها تنظیم و از این طریق میتوان عمق تصاویر را نشان داد. انجام انواع عکاسی تبلیغاتی، عکاسی مدلینگ و عکاسی صنعتی از طریق استخدام عکاسان فریلنسر در سراسر کشور امکان پذیر است. در اختیار گرفتن «لحظه تعیین کننده »(THE DECISIVE MOMENT) از شاهکارهای وی در این سبک از عکاسی است. در دستهبندی کار با دوربین، دورههای متعددی در خصوص آموزش کار با دوربین و نحوهی صحیح عکسبرداری با آن، تنظیمات ویژه و تخصصی قاببندی و مدها و غیره، وجود دارد که شما میتوانید با گذراندن این دورهها، بهطور کامل با دوربین و اجزای آن آشنایی پیداکرده و عکاسی را با کیفیتی بالاتر دنبال کنید. برای راحتی در جستوجوی دورهها، بخش عکاسی به سه گروه اصلی کار با دوربین، مبانی عکاسی و ویرایش عکس تقسیم شدهاست.