معرفی انواع عکاسی (سبک ها و ژانر های عکاسی)

عکاسی خیابانی یکی از ژانرهای جذاب و البته چالشبرانگیز عکاسی است که بیشترین تعامل را به دنبال دارد؛ اما برای شروع عکاسی خیابانی باید نکات و قوانینی را رعایت کرد که در این مقاله به آنها پرداختهایم. در بعضی شرایط باید به بعضی از قوانین ترکیب بندی کمتر و در بعضی موارد بیشترتوجه کرد. رنگ آن براساس شرایط آب و هوایی تغییر میکند و در عکس خود را نشان میدهد. در حالی که برخی ترجیح میدهند از فیگورهای سنتی استفاده کنند، بعضیها هم مبنای عکس خود را صرفا معطوف به لحظه و اتفاقات آنی آن میکنند. قبل از آن تقریباً تمام عکس ها تک رنگ بودند؛ اگرچه تعداد انگشت شماری از عکاسان که دستی در شیمی و کیمیاگری داشتند دهه ها قبل، از روش های خاصی برای گرفتن تصاویر رنگی استفاده می کردند که با کمی جستجو می توانید تعدادی از این عکس ها که در سال های 1800 و اوایل1900 گرفته شده اند را ببینید. هنر عکاسی زیر شاخه های متعددی دارد که برای موفقیت باید در یک شاخه اختصاصی فعالیت مستمر داشته باشید.

کار کند. به عنوان مثال عکاسی که از حیوانات در طبیعت عکس برداری می کند، گاهی باید ساعت ها در کمین بوده و با قبول خطرات مختلف آن، منتظر صحنه های ناب موردنظر خود باشد تا بتواند عکس های حرفه ای خوبی بگیرد. هنر عکاس فعال در زمینه صنعتی این است که بتواند بهترین زاویه ممکن را به همراه بهترین نور و بهترین چیدمان فراهم آورو بهترین تصویر را از سوژه مورد نظر به ثبت برساند به طوری که به حقیقت سوژه و محصول وفادار بوده و در تبلیغ آن غلو نکرده باشد؛ بنابراین تصویر صنعتی میتواند بهترین جلوه از کالای شما باشد و این موضوع در دنیای کسب و کار امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. عکاسی روی پسزمینهی سفید نهتنها ظاهری حرفهای، تمیز و پیچیده به محصول میدهد بلکه به اعتبار و مورد اعتماد قرار گرفتن آن هم کمک میکند. در تنظیم روشهای نورپردازی فوق نیاز به ابزارهایی مثل فوم بوردها، پارچه یا کاغذ سفید دارید که نقش بازتابدهنده یا توزیعکنندهی (دیفیوزر) نور را ایفا کنند. فوم بوردها مانند بازتابدهندهی نور عمل میکنند که نور را در اطراف محصول توزیع میکنند و در عین حال انعکاسهای شدید را کنترل و حذف میکنند.

به مهارت رسیدن در قوانین انعکاس و درک تغییرات نورپردازی جواهرات بر جواهرات تأثیر میگذارند و روش خوبی برای اجتناب از انعکاسهای ناخواسته هستند. در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال ۱۳۹۲ توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. همچنین سعی کنید تنظیمات را براساس سوژه و هدف مورد نظر انجام دهید. در این مقاله قصد داریم تا همه چیز درباره عکاسی، تجهیزات و نرم افزارهای مورد نیاز این رشته را معرفی کنیم. در کنار جنگ گاهی دور هم جمع میشدند، فوتبال بازی میکردند، دعا میخواندند، سنگر درست میکردند، آموزش میدیدند و حتی برخی درس میخواندند. برخی از گوشیهای مناسب برای عکاسی از جواهرات عبارتاند از: سامسونگ گلکسی S8، آیفون ۷Plus و گوگل پیکسل ۲. از سهپایه یا ابزارهای دیگر تثبیت تصویر برای کاهش لرزش دوربین استفاده کنید. عکاسی با پسزمینهی سفید یکی از روشهای محبوب عکاسی در تجارت الکترونیکی و دیگر بازارهای آنلاین مثل eBay و آمازون است که برای خردهفروشان آنلاین توصیه میشود. نکات زیر برای عکاسی از جواهرات روی پسزمینهی سفید توصیه میشود. برای نورپردازی پشت توزیعکنندهی نوری مثل یک پارچه یا فوم سفید را بین منبع نور و محصول قرار دهید. در طول این ساعتها نور خورشید در پائینترین موقعیت قرار دارد درنتیجه با ایجاد نورپردازی توزیعشده میتوانید به نتیجهی خوبی برسید.

میتوانید موقعیت میز خود نسبت به پنجره را به گونهای تنظیم کنید که به منبع نور نزدیک باشد یا اینکه کاملاً در فضای خارجی عکاسی کنید. نورپردازی پشت به فرایند قرار دادن نور پشت جواهر گفته میشود. عکاسی تبلیغاتی فوتومونتاژ:به نوعی از عکاسی گفته میشود که عناصر داخل کادر توسط نرمافزارهای ویرایشی در کنار هم قرار میگیرند، به این صورت که از عناصر مختلف در جاهای مختلف عکسبرداری میشود و در نهایت به وسیله نرمافزار ویرایش میشود. یکی از در دسترس ترین انواع عکاسی ماکرو است، هنر ثبت موجودات کوچک و اشیایی که معمولاً از آنها غافل می شویم. معمولاً عکاسهای جواهرات از نورپردازی پشت برای اجتناب از انعکاس و سایههای شدید استفاده میکنند. این دوربینها از دوربینهای نیمه حرفهای و حرفهای هستند که تصاویر را با کیفیت عالی برای شما ثبت میکنند. چون بسیار دیده­ایم که موضوعات جذاب در عکس، به خوبی توصیف نشده­اند اما سوژه­های عادی با یک ترکیب بندی عالی بسیار جلب توجه کرده­اند. برای مثال، اگر یک نویسنده اشاره ویژهای به یک محل خاص در داستان کند، عکاس میتواند راههای خلاقانهای برای گرفتن عکس از همان محل پیدا کند.