مهمترین نکات عکاسی در سفر + ایدهها و ابزارهای ادیت عکس

صرف نظر از اینکه تازهکار یا حرفهای باشید، دوربین کانن ۱۲۰۰D گزینهی مناسبی برای عکاسی از جواهرات است. این لنز برای عکاسی نمای نزدیک یا کلوزآپ بهینهسازی شده است و فوکوس خودکار آن برای عکاسی ماکرو بینقص عمل میکند. تنها تعداد اندکی از لنزهای ماکرو وجود دارند که هنگام عکاسی از جواهرات نتایج بینقصی را تولید میکنند. لنز ماکرو یکی از پیشنیازهای ضروری عکاسی از جواهرات است. پیکر مطهرش در بهشت زهرا (س) قطعه ۲۹، ردیف ۶۰، شماره ۱۰ آرام گرفته است. به گزارش فارس، «شهید امیر حاج امینی» بیسیمچی گردان انصار لشکر حضرت رسول (ص) بود که ۵ دی ماه سال ۴۰ در روستای علیشار از توابع زرند ساوه چشم به جهان گشود و در روز ۱۰ اسفند ماه سال ۶۵ آسمانی شد. این که شما به عنوان عکاس بدانید کدام ترکیب­بندی برای آن موضوعِ خاص، مناسب­ترین است. کیت SLR دیجیتال سونی به شما اجازه میدهد با سنسور ۲۰.۱ مگاپیکسلی به جزئیات دقیقی برای عکسهای کلوزآپ برسید. این دوربین آماتور به شما اجازه میدهد تنظیمات مهم دوربین مثل گشودگی دیافراگم و سرعت شاتر را منطبق با نیاز خود تنظیم کنید. اما مواقعی هم هست که به سرعت شاتر پایینی نیاز دارید و می­خواهید چند ثانیه­ای شاتر باز بماند.

سرعت شاتر در کسری از ثانیه اندازهگیری میشود و نشان میدهد پردههای صفحه فیلم چقدر سریع باز و بسته میشوند. این لنز مجهز به گشودگی دیافراگم سریع و حداکثری f/2.8 و نسبت ۱:۱ است. همچنین دوربین عکاسی کانن محدوده انتخاب گستردهتری از لنزها را برای مدلهای DSLR و بدون آینه را نسبت به سایر برندهای دیگر ارائه میدهد. اگر زمان زیادی را صرف عکاسی میکنید این دوربین دوام باتری بیشتری نسبت به گزینههای رقیب دارد. هر دوربینی که قابلیت تنظیمات اولیه را داشته باشد انتخاب خوبی برای عکاسی از جواهرات است؛ زیرا وقتی از جواهرات کوچک عکاسی میکنید باید از فاصلهی مشخصی عکاسی کنید تا جزئیات را در فوکوس کامل قرار دهید. باید آنقدر تمرین و مطالعه کنید تا عکسهای خوب و بد را تشخیص دهید. در عکاسی رویداد باید به شکلی ویژه به تنظیمات نور و حرکت دقت و لحظات آنی را ثبت کرد؛ زیرا امکان تکرار آنها وجود ندارد. عکاسی طبیعت بی جان (Still Life) : عکاسی استیل لایف ، عکس هایی که از طبیعت و از اشیای بی جان و یا بی حرکت گرفته می شود.

همچنین میتوانید از حالت خودکار به حالت دستی یا manual سوییچ کنید و تنظیماتی مثل گشودگی دیافراگم را تغییر دهید. اگر عکسهای جواهرات تاریکتر و رنگها ناقص شدند میتوانید به حالت دستی سوییچ کنید. در ادامه به چند دوربین مناسب برای عکاسی از جواهرات اشاره میکنیم. شما بعد از آموزش عکاسی بینهایت راه درامدزایی دارید که در ادامه تعدادی از این روشها را به شما معرفی میکنیم. از آنجایی که کارخانه آریامهر در اصفهان راهاندازی شده بود از او میخواهند که به آنجا برود؛ بنابراین زندگی جدیدی برای آقای وظیفه رقم میخورد. برای اینکه به یک عکاس حرفهای تبدیل شوید، قطعا به یک دوربین دیجیتالی باکیفیت نیاز دارید که قیمت آن ارزان نیست، بنابراین این مسئله میتواند توجه سارقان را به خود جلب کند. دوربینهای بدون آیینه، DSLR و کامپکتهای حرفهای میتوانند انتخاب مناسبی باشند. بهترین دوربینهای فوجی فیلم طراحی متفاوتی با سایر سازندگان دوربین عکاسی دارند و بههمین دلیل بیشتر میتوانند مورد توجه کاربران قرار گیرند.

آیفون 13 پرو شاید در مقایسه با آیفون 12 پرو در بخش دوربین تغییرات قابل توجهی نداشته باشد اما بازهم از برخی جهات به اندازه قابل توجهی بهبود پیدا کرده و بهترین و قوی ترین دوربین های گوشی را دارد. برخلاف ادعای برخی افراد، عکاسی جواهرات نیاز به تجهیزات گرانقیمت ندارد. برای این کار نیاز به گشودگی دیافراگم عریضتر دارید تا بخشهای مختلف جواهرات تار نشوند. • برای شرکت در مسابقات ویژه جایزه دار می بایست امتیاز مورد نیاز آن مسابقه را داشته باشید. دوربینهای گوشیهای هوشمند به اندازه کافی برای بسیاری از موارد مناسب هستند. این ژست معروف توسط بسیاری از سلبریتی ها استفاده می شود. تقریباً تمام دوربینهای DSLR برای عکاسی از جواهرات مناسب هستند اما میتوانید کار را با نیکون D3400 شروع کنید. قابلیت زوم استاندارد ۵۵-۱۸ میلیمتری گزینهی ایدهآلی برای عکاسی از سوژههای طبیعت بیجان است. D3400 تقریباً مثل مدل قبلی خود D3200 است با این تفاوت که کوچکتر است و از قابلیت Snapbridge برخوردار است که از اتصال بلوتوث بین دوربین و دستگاه هوشمند پشتیبانی میکند؛ درنتیجه میتوانید به صورت خودکار و یکپارچه تصاویرتان را منتقل کنید. دوربین عکاسی فراهم کننده امکاناتی است که یقینا در هیچ گوشی هوشمندی نمیتوانید آنها را داشته باشید.