مهمترین نکات عکاسی در سفر + ایدهها و ابزارهای ادیت عکس

در پروژه های تجاری عکاسی مانند عکاسی صنعتی گاهی امکان تکرار پروسه وجود ندارد و شما یا سفارش دهنده مقادیر زیادی پول برای چیدمان صحنه هزینه کرده اید. در حالی که اطلاعات مربوط به صحنه کامل از بین نرفته و در فایل RAW ذخیره می گردد. در بسیاری از دوربین ها، می توان نسبت تصویر عکس را از داخل خود دوربین تغییر داد، اما بهتر آن است که برای این کار، حالت ثبت عکس دوربین را بر روی ثبت همزمان JPEG و RAW تنظیم کنید. این عکسها تاثیر زیادی در برندسازی محصولات و عواملی همچون شخصیت سازی برند، حفظ ثبات نام تجاری، گسترش بازار، افزایش مشتریان، ایجاد بازار های جدید و حفظ مشتریان فعلی دارد. این روش، به عکاسی اچ دی آر (HDR) یا دامنه رنگی بالا High Dynamic Range معروف است و انجام آن، معمولا منجر به ایجاد عکسهایی با هاله های زیاد، بدون تن رنگی سیاه و سفید و رنگ های روشن می شود. اگر چه این درآمد بسیار مختصر است اما دانستن آن لازمه ورود به عکاسی تخصصی است. اما برای تنظیم نوردهی در صحنه های با کنتراست بالا (وقتی سوژه بسیار روشن یا بسیار تاریک باشد) معمولا نورسنجی نقطه ای به کار می رود. نکته مهم در همه این موارد، این است که شما هنگام عکاسی به ترکیب بندی صحنه توجه داشته باشید و نهایتا اگر مناسب دانستید، می توانید از قاعده یک سوم استفاده کنید.

این نوع از عکاسی شما را یاد عکس های گرفته شده برای پست ها و استوری های اینستاگرام می اندازد. این نوع دوربین میبایست بر روی سه پایهٔ حرفه ای و سنگین نصب شود. به این ترتیب، موضوع و سبک هر عکس، از دنیاهای درونی و بیرونی شخص عکاس خبر میدهد. چرا که شاید برای عکاس تصویر قسمتهایی از خط تولید جذاب باشد که از نظر صاحب کار زائد و بیاهمیت باشد. بیشتر عکاسان سفارشاتی را به صورت آنلاین دریافت میکنند که مربوط به ویرایش و کار روی تصاویر است. پس شما نیاز به یک تیم عکاسی دارید که با حضور در این موقعیت ها تصاویر موثری از حضور شما و برند شما ثبت کند. با این که درست است که فلاش اکسترنال معمولا نتایج بهتری را ایجاد می کند، اما باز هم فلاش خود دوربین برای پرکردن بعضی سایه ها یا انداختن درخششی روی چشم بسیار مفید است. این مشکل با کمک فیلتری که جلوی دوربین قرار میگیرد و چندبار نور دادن روی یک فیلم و تست کردن نورها با خاموش و روشن کردن یا اگر روز باشد گرفتن نورگیرها و ایجاد نور مصنوعی میتوانیم به وضوح دلخواهی در عکس برسیم و عکس با کیفیتی را ارائه کنیم. یکی دیگر از موارد مهم در طراحی سایت عکاسی در این است که میتوان به برگزاری دورههای انلاین عکاسی پرداخت.

بنابراین چگونه میتوان یک توقف نور را اضافه یا از بین برد؟ وقتی یک مدل کفش یا کیف در رنگ های مختلف با هم نشان داده می شود، بیننده تمایل بیشتری برای خرید خواهد داشت. مطمئن شوید که فوکوس کامل روی سوژه انجام گردیده است: معمولا باید سوژه مهمترین بخش تصویر بوده و نگاه بیننده به سمت آن کشیده شود، اما نیازی نیست که در مرکز عکس واقع باشد. نورسنجی نقطه ای، میزان نور دریافتی از یک نقطه کوچک از صحنه را اندازه می گیرد، که این نقطه معمولا مرکز کادر، یا نقطه فعال فوکوس اتوماتیک یا AF است. تا حد امکان سعی کنید صحنه را به منبع نور یعنی پنجره نزدیک کنید. تنها چیزی که می ماند این است که با تنظیم و جابجایی دوربین، خطوط مهم صحنه (به طور مثال خط افق) را با یکی از خطوط اصلی Grid منطبق کرده و عناصر اصلی صحنه را در یکی از نقاط تقاطع خطوط افقی و عمودی قرار دهیم. دوربین معمولاً چیزی بیش از یک وسیلهٔ ثبت در نظر گرفته نمیشود؛ اما عکاسی بههیچوجه یک وسیلهٔ خنثی نیست.

اما اگر با فرمت JPEG عکاسی می کنید و می خواهید که رنگهای ثبت شده از عکس در دقیق ترین حالت خود باشند، بهتر است از مد تراز سفیدی سفارشی (Custom) استفاده کنید. باید صبر کنید (صبور باشید!) تا هر وقت دلشان خواست از کادر مورد نظر شما خارج شوند! برخی اوقات شما باید از نور نرمتری استفاده کنید. برای این کار باید در کنکور هنر شرکت کرده و در یکی از دانشگاه های کشور شاخه عکاسی را به عنوان رشته اختصاصی انتخاب کنید. در زمان انتشار این عکس در سال ۱۹۷۲، بسیاری از روزنامهها مجبور شدند سیاستهای خود را در مورد نشان دادن اینچنین تصاویری تغییر دهند. در سال ۱۹۴۶ به مارگارت بورک وایت، اولین عکاس زن مجله «LIFE» (لایف/زندگی)، فرصت نادری برای عکاسی از مهاتما گاندی داده شد. در این مطلب شما با ده تکنیک مهم و بسیار مفید در عکاسی آشنا خواهید شد. لذا این افراد با طراحی سایت عکاسی میتوانند به نمایش رزومه و نمونه کارهای خود بپردازند و به بازاریابی اینترنتی بپردازند. این عکس ها در واقع نمونه هایی از عکاسی صنعتی در منزل محسوب می شوند. دیدن کارمندان در حین کار، ذهن مشتری را به این سمت می برد که شرکت شما شرکتی است که می داند چه کاری انجام می دهپد و تیم و ابزار لازم برای انجام درست امور را دارد.