نمونه کار عکاسی صنعتی

روش عکس و عکسبرداری را عکاسی می گویند و به عنوان یک شغل یا حرفه عکاس گفته می شود. این مشکل با کمک فیلتری که جلوی دوربین قرار میگیرد و چندبار نور دادن روی یک فیلم و تست کردن نورها با خاموش و روشن کردن یا اگر روز باشد گرفتن نورگیرها و ایجاد نور مصنوعی میتوانیم به وضوح دلخواهی در عکس برسیم و عکس با کیفیتی را ارائه کنیم. این تکنیک در زمانی به کار میآید که سوژه دارای جزئیاتی بسیار ظریف بوده و میخواهید آن را با درخشندگی خاصیی ارائه دهید. در این راهنما نکات ضروری ویرایش عکس در فتوشاپ را ارائه خواهیم کرد. کادر بندی و نور پردازی از ضروری ترین ویژگی های اثر گذار در زمینه عکاسی پرتره است. عکاسی پرتره می توانند مخلوطی از چهره سوژه و عکاسی فاین آرت باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید در روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی مدنظر داشته باشید، طراحی و زیباسازی سوژه در زمان عکاسی میباشد. از این نوع عکاسی علاوه بر افزایش آگاهی از برند تجاری و بالا بردن سطح فروش و تبلیغات کالا، برای طراحی سایت های قدرتمند نیز استفاده می شود. پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات آموزشی بیشتر در مورد کاتالوگ مقاله آموزش طراحی کاتالوگ با indesign را مطالعه و در نهایت تصاویر ۸ نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای را مشاهده نمایید تا تأثیر عکاسی صنعتی بر روی کاتالوگها را مشاهده فرمایید.

عکاسی تبلیغاتی برای صنعت بازاریابی انواع کالا و خدمات مورد توجه است و تمامی فوت و فن های آن در دوره عکاسی پایه تا پیشرفته توسط اساتید مجرب این حوزه، آموزش داده می شود. عکاسی پرتره : این شاخه از عکاسی بر روی تصویربرداری از چهره و اجزای صورت تمرکز دارد و بیشترین حوزه کاری آن مربوط به کار در آتلیه است. امروزه نیاز افراد به ثبت تصاویر ماندگار بسیار بیشتر از گذشته احساس می شود بنابراین لازم است افرادی این حرفه را به طور تخصصی دنبال کنند و بتوانند نیاز جامعه را در زمینه عکاسی های مربوط به مناسبت های مختلف مثل مراسمات ازدواج و تولدها، عکاسی بارداری، عکاسی کودکان و… همهی افراد علاقهمند در هر رنج سنی میتوانند شرکت در این دورههای آموزشی را تجربه کنند و همهی تکنیکهای موردنیاز برای گرفتن یک عکس خوب را بهراحتی بیاموزند. او معتقد است که انتخاب این تاریخ نیز به دلیل اعلام رسمیت رشته عکاسی در آکادمی علوم پاریس در سال ۱۸۳۹ میلادی توسط لویی داگر (تاجر و عکاس فرانسوی) بوده، البته سالیان پیش از این تاریخ مستند عکاسی وجود داشته است و افراد بسیاری در زمینه پیشبرد روند عکاسی فعالیت داشتهاند مانند نیِپس که اولین عکس ماندگار تاریخ را ثبت کرده است.

البته استفاده از چند منبع نور کار ناصحیحی نیست اما بهطور قطع چالشهای بسیاری را برای عکاسان ایجاد میکند. همانطور که از ترجمهی نام این هنر مشخص است، نور، اصلیترین عنصر عکاسی است؛ بهگونهای که اگر نور را حذف کنیم، عملاً چیزی برای ثبت باقی نمانده و عکاسی بیمعنی میشود. چنین روزی در هیچ فضای رسمی و قانونی در سطح دنیا ثبت نشده و صرفاً در بعضی از کشورها از ۱۹ آگوست (۲۹ مرداد) به عنوان روز عکاسی یاد میشود. ۱۹ آگوست در تقویمها به عنوان روز جهانی عکاسی ثبت شده که برخی معتقدند این روز به اشتباه نامگذاری شده است. شاید نتوان با رسمیت ۱۹ آگوست را روز جهانی عکاسی نامید، ولی در این تاریخ به بهانه بزرگداشت روز عکاسی رویدادهای بسیاری در سطح دنیا برگزار میشود. عکاسی، هنری است که با ذوق عکاس شکوفا میشود و هر چند وجود قریحه ذاتی در هنر میتواند منجر به خلق آثاری بدیع شود، ولی بدون شک در عکاسی که علمی است آمیخته به هنر، میتوان با آموزش صحیح تصاویری فوقالعاده ثبت کرد. عکاسی پرتره سیاه و سفید : یک سوژه جذاب پیدا کنید ، عکس مورد نظر از چهره طبیعی مدل باشد به این باید توجه کرد نور طبیعی در این بخش باید ساده باشد.

اگر باز هم تصویر کج به نظر میرسد باید زاویه دوربین را تغییر داد و یا حتی موقعیت عکاسی را عوض کرد. عکس حرفه ای از غروب : موقعیت مناسب که غروب خورشید در آن پیدا است ، با توجه به موقعیت مکانی مناسب و در نظر گرفتن وضعیت آب و هوا، یک عکس حرفه ای از غروب می توان گرفت. این همان نوع عکس است که مردم در مواجهه با عبارت عکاسی صنعتی و تجاری به آن فکر می کنند. 2- عکاسی صنعتی: عکاسی صنعتی در بازاریابی و تبلیغات نقش اساسی ایفا میکند و این گرایش عکاسی را به یکی از پرطرفدارترین ها تبدیل کرده است. نقش نور به عنوان عنصر اصلی ساخت یک عکس در واقع به تصویر تشکیل شده است اشاره می کند. نقش های نوری بازتابیده شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور سنسور تاثیر می گذارد و باعث ذخیره تصاویر می گردد. در استودیو عکاسی تبلیغاتی این مجموعه به ظریفترین نکات مانند پس زمینه، چینش کالا یا محصول شما، شناسایی قشر مخاطبانی که قرار است تحت تأثیر عکس قرار گیرند، تأثیر روانشناسی رنگها بر ذهن افراد، هارمونی و تضاد رنگها دقت میکند و تأثیر یکایک این عوامل را بر روی خروجی عکس شما در نظر میگیرد.