نمونه کار عکاسی صنعتی

در عکاسی تبلیغاتی لباس، فقط و فقط یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای که دارای سابقه و دانش بسیار باشد میتواند پروژه موفقی داشته باشد. علاقه یا استعداد برای حرفه ای شدن در عکاسی مهم است؟ ترکیب بندی یکی از مهمترین بخشهای عکاسی است که میتواند به شکل چشمگیری به انتقال احساسات و بهبود عکس کمک کند اما ترکیببندی هم مانند هر مهارت دیگری مستلزم رعایت نکاتی است که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم. پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد نور پردازی به مقاله آموزشی نورپردازی در عکاسی صنعتی مراجعه کنید. این بدان دلیل است که معادله حسابی که عدد f را تعیین میکند نشان میدهد که همان میزان نور در لنز ۳۵ میلیمتر با لنز ۱۰۰ میلیمتر با سرعت شاتر 1 / 125s از لنز عبور میکند. نخستین اصول عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، سیاستگذاری سازمان با مشورت عکاس حرفه ای میباشد که تعیین میکند عکس از کدام کالا یا چه قسمتهایی میبایست در نظر مخاطبان مورد هدف، ارائه گردد.

توجه داشته باشید که با یک لنز تله فوتو بلندتر نیز عکسبرداری شده که باعث میشود صحنه فشردهتر شده و باعث میشود پرنده به کودک نزدیکتر از واقعیت به نظر برسد. عکسی که بر روی کاغذ مخصوص خود چاپ می شود می توانید آن را به عنوان سندی در نظر بگیرید که درون خود هزاران راز نهفته خواهد داشت. هرچه دهانه بزرگتر باشد، نور بیشتری به سنسور میرسد. بهترین نور برای عکاسی بدون تردید نور طبیعی خورشید است. تصویر پانوراما و ساخت تور مجازی در بهترین زمان ممکن قابل ارائه خواهد بود. در عکاسی، توقف به دو برابر یا نصف شدن میزان نوری که نوردهی را ایجاد میکند، اشاره دارد. افزایش ISO، امکان عکسبرداری در شرایط کم نور را فراهم میکند، اما میزان نویز دیجیتال ذاتی عکس را افزایش میدهید. معمولاً نور موجود در فضا برای عکاسی صنعتی مناسب نیست. خوشبختانه ویرایش عکس با اکثر این نرم افزارها چندان سخت نیست و با کمی تمرین می توانید کار با یکی از این نرم افزارها را فرا بگیرید. سرعت شاتر شما را قادر میسازد تا دنیا را در چند ثانیه تقسیم کنید، اما همچنین میتواند جهان را با سرعت بالاتر از سه و چهار ثانیه جذب کند (یا تا زمانی که عکاس بخواهد پرده را ببندد بهطور مداوم باز بماند).

اینجاست که لازم است از تجربیات یک استاد کمک بگیرید تا بتوانید کم کم به سطح حرفه ای نزدیک شوید. از نکاتی استفاده کنید که بتوانید چیدمان و طراحی خود را در عکاسی، برجسته کرده و عکاسی تبلیغاتی حرفه ای را ارائه دهید. در صورتی که نیاز به تصویر برداری از مراسم، همایش، سمینار و نمایشگاهها در پروژههای کاری خود دارید، تیم این مجموعه میتواند بهطور روزانه همراه شما از تصاویر مورد نیازتان با زاویه ای مناسب و کیفیتی مطلوب، عکسبرداری تان را انجام دهد. دیدن کارمندان در حین کار، ذهن مشتری را به این سمت می برد که شرکت شما شرکتی است که می داند چه کاری انجام می دهپد و تیم و ابزار لازم برای انجام درست امور را دارد. یکی از تکنیک هایی که بهتر است برای نگه داشتن محصول از آن استفاده کنید استفاده از نخ های نامرئی به عنوان نگه دارنده است. بهتر است تنظیمات دوربین شما روی ISO 100، دیافراگم f/4، سرعت شاتر ۱۰۰/۱ و فرمت عکس raw باشد.

فرمت و کیفیت عکس raw را انتخاب کنید. در واقع، هر بار که مساحت آن دهانه را دو برابر کنید، میزان نور را دو برابر میکنید یا میزان نوردهی را با یک توقف افزایش میدهید. افزودن یک توقف نور با دو برابر شدن نور، تصویری را که در معرض نور قرار نگرفتهاست روشن میکند. برای دو برابر شدن میزان نور، باید طول نوردهی را دو برابر کنیم. سرعت شاتر میزان ورود نور به لنز و برخورد به سنسور تصویر یا صفحه فیلم را کنترل میکند. به عنوان مثال، اگر f-stop را افزایش دهید، اندازه دیافراگم لنز را کاهش دهید، بنابراین میزان نور مورد استفاده در سنسور تصویر کاهش میابد، همچنین DOF (عمق میدان) در تصویر نهایی افزایش میابد. دیافراگم به اندازه دهانه دایره ای شکل در لنز گفته میشود که در نور قرار میگیرد. اگر عدد دیافراگم شما کم باشد یا دهانه لنز شما کاملاً باز باشد، نور بیشتری دریافت خواهید کرد و تصویر نیز تار خواهد شد. این بدان معناست که برای دریافت تصویر بهتر از محصول و شی، باید قاب دوربین را با دو خط عمودی عمودی و دو خط افقی تقسیم کنید که در نتیجه سه ستون و سه ردیف خیالی روی صفحه لنز شما ایجاد می شود.