نمونه کار عکاسی صنعتی

ماکان را به آتلیه ای بی نظیر برای عکاسی و فیلمبرداری از جشن های شما تبدیل می کند. افزون بر این؛ اپل نگاهی هم به مرحله پردازش تصاویر انداخته و حالا آیفون 13 پرو مکس نسبت به مدل سال قبلی قادر است در محیطهای کم نور، تصاویر بهتری ثبت کند. نتیجه تمام این موارد، بهبود قابل توجه کیفیت تصاویری است که در نور کم میگیرید و البته هنگام عکاسی با حالت شب گوشی نیز تصاویر وضوح بسیار بالایی دارند. در حال حاضر گوشیهای بسیار زیادی در بازار موجود است که در زمینه دوربین حرفهای زیادی برای زدن دارند. دوربینهای بدون آینه DSLR طرفداران بسیار بیشتری نسبت به دوربینهای کامپکت دارند، اما این موضوع کاملا بسته به سلیقهی خود شما و زمینهی کاری است که دوست دارید در آن فعالیت داشته باشید. همچنین دوربین عکاسی کانن محدوده انتخاب گستردهتری از لنزها را برای مدلهای DSLR و بدون آینه را نسبت به سایر برندهای دیگر ارائه میدهد. همچنین لنز تلهفوتو هم مجهز به زوم اپتیکال 3 برابر است. خلاقیت داشته باشید. حتی تکهای از یک ظرف یکبارمصرف هم میتواند بهعنوان فیلتری برای کاهش شدت نور به کار رود.

همچنین قابلیت جدید دیگر نیز Auto Framing است که میتواند در یک ویدیو تا 10 فرد مختلف را تشخیص داده و هنگام ضبط تصاویر، فوکوس دوربین روی آنها را حفظ کند. جالب است که این اولین عکس دائمی که تا کنون گرفته شده توسط یک هنرمند عکاس نبوده، بلکه توسط مخترع ژوزف نیسفور نیپس بوده است. همچنین این لنز فوقعریض قابلیت استفاده به عنوان یک دوربین ماکرو هم دارد و میتواند از اشیا تا فاصله 2 سانتیمتری عکاسی کند. همچنین یک شیشه فوقشفاف روی لنز کشیده شده که هنگام عکاسی در گرگ و میش مانع از افتادن بازتاب نور آفتاب در لنز میشود. نور خورشید را به صورت طبیعی می توان شناخت و نیاز به آموزشی ندارد اما آنچه که مهم است، تکنیکهای بهره بردن از آن برای عکاسی است که این نیاز به آموزش دارد. برای قدم گذاشتن در این مسیر و تبدیل شدن به یک عکاس نسبتا حرفهای باید اصول و نکاتی که در دورههای آموزش عکاسی مقدماتی بیان میشود را به خوبی فرا گرفت. عکس هنری به تنهایی به اندازه یک کتاب حرف دارد و بی تردید بخشی از تاریخ این سرزمین از دریچه دوربین عکاسان هنرمند تشریح و تفسیر شده است. پنجره هایی که رو به شرق هستند ، آن نور صبحگاهی و روشن را که ذکر کردم فراهم می کنند ، در حالی که پنجره های رو به غرب نور نارنجی نزدیک به غروب آفتاب را می دهند ، معروف به “ساعت طلایی” که اغلب می تواند شعله های خورشید را ایجاد کند این می تواند عالی به نظر برسد ، اما غروب آفتاب نیز می تواند سایه های سخت ایجاد کند یا برای یک عکس محصول ساده که کالا را به تنهایی نشان می دهد ، بسیار گرم باشد.

با این همه این سری از گوشیهای پیکسل هم مانند سریهای قبلی با قیمت بسیار بالایی در بازار ایران بفروش میرسند. با وجود اینکه سامسونگ گلکسی اس 22 الترا در این فهرست بهترین گوشی با دوربین عالی برای عکاسی رتبه سوم را دارد اما اختلاف خیلی زیادی میان آن و آیفون 13 پرو مکس و گوگل پیکسل 6 پرو وجود ندارد. گلکسی اس 22 الترا حالا از فناوری پیکسلهای تطبیقی پشتیبانی میکند. سامسونگ در گلکسی اس 22 الترا در بخش دوربین حداقل، تغییرات چندانی نسبت به گلکسی اس 21 الترا نداد و در عوض تصمیم گرفت دوربینها را بهبود ببخشد. تمایز قائل شدن بین عکاسان حرفه ای و آنان که فقط دوربین به دست می گیرند دغدغه هنرمندان عکاسی است که امروزه در مواجهه با پیشرفت فناوری و ورود گوشی های موبایل، حرفه خود را در معرض خطر دیده و چشم به راه حمایت های مسئولانه دغدغه مندان از این هنر هستند. این گوشی با زوم اپتیکال پنج برابری در دوربین تلفه فوتو به یکی از بهترین دوربین های گوشی برای عکاسی بدل شده است. این موضوع عملا سبب شده با وجود اینکه پیکسل 6 پرو در میان اندرویدی ها بهترین گوشی موبایل از لحاظ دوربین برای عکاسی است، کمتر کسی به سمت آنها برود.

دوربین اصلی پیکسل 6 پرو 50 مگاپیکسلی است و نسبت به پیکسل 5 و به گفته گوگل 150 درصد نور بیشتری جذب میکند. پیکسل 6 پرو همچنین از تراشه جدید تنسور بهره میبرد که با وجود اینکه هنگام استفاده سنگین کمی بیش از حد داغ میشود اما به لطف قابلیتهای ممتازی که این تراشه در زمینه تصویربرداری محاسباتی دارد، نقش بسیار پررنگی در کیفیت بالای تصاویر این گوشی ایفا میکند. به لطف این فناوری میتوانید 9 پیکسل را در 1 پیکسل با هم ترکیب کنید و به این ترتیب در محیطهایی که نور کمتری وجود دارد تصاویر بهتری بگیرید. دوربینهای پیکسل 6 پرو در یک کلام معرکه هستند. در صورتیکه عکاسی تبلیغاتی برخلاف عکاسی صنعتی در به تصویر کشیدن یک محصول بزرگ نمایی می کند و سعی در نشان دادن بهترین شکل آن دارد. وقتی در مورد دوربین مناسب حرف می زنیم، منظور ما دوربین های حرفه ای بزرگ با لنزهای خاص و قدرت بزرگ نمایی بالا نیست. همچنین عکاسان میتوانند در صورت موافقت مشتری تصاویری بسیار شیک (شبیه عکاسی مد) با تمهای خاص بگیرند. همچنین گوشی حالا با سرعت بیشتری تصاویر با رزولوشن بالا را پردازش میکند و میتواند 4 برابر سریعتر چندین فریم تصویر را پردازش کند. حالت پرتره نیز به کمک قابلیت جدید AI Stereo Depth Map میتواند بشکل بهتری سوژه شما را از محیط اطراف تمایز دهد.