نمونه کار عکاسی صنعتی

چه در خصوص هنر عکاسی تخصص داشته باشید چه نه، حتماً شما هم با دیدن یک عکس باکیفیت، به وجد میآیید و از تماشای آن لذت میبرید. بیشتر مردم معتقدند که رشته ی عکاسی یک رشته تجربی است و افراد می توانند با یک دوره کوتاه مدت آن را یاد بگیرند و از اینکه این هنر به عنوان یک رشته آکادمیک در دانشگاه تدریس می شود تعجب می کنند. صاحب آنجا به ما کتابها را تحویل میداد و میگفت اگر هنگام فروش نیروهای ساواک خواستند شما را بگیرند کتابها را بگذارید و فرار کنید. وظیفه میگوید ۱۲ آلبوم عکس و ۲۰۰۰ عکس سیاه و سفید و رنگی دارد که تمام عکسهایش را خودش گرفته است. را تشخیص دهد و البته همزمان بحث دیگری نیز توسط عکاس رعایت شده باشد و آن جذابیت عکس تبلیغاتی میباشد، بهطور کلی به این صورت میتوان تعریف کرد که یک عکاس حرفه ای به صورتی از محصول شما عکسبرداری میکند که مخاطب شما با دیدن عکس اطلاعات صحیحی دریافت میکند، اما همزمان مجذوب عکس شده و به سمت آن تمایل پیدا میکند. ایجاد اینگونه حس نزدیکی شخص به استفاده از محصول مهارتی است که ایده پردازی تصویربردار را میطلبد.

مزیت اصلی این کار در این است که می توانید عکس خود را در نسبت تصویر انتخابی مشاهده کنید و برای بهتر کردن ترکیب بندی، سوژه یا دوربین را جابجا کنید. میتوانید با فراهم کردن این امکان کاری کنید که افراد تصویر دلخواه را برای شما ارسال کنند، سپس با کار روی تصویر و زیباسازی آن یک نسخه کوچک از تصویر را با رزولوشن محدودتر و یا واترمارک شده برای آنها ارسال کنید تا در صورت رضایت مشتری و در صورت تمایل با پرداخت هزینه تصویر نهایی را برای وی ارسال کنید. با آنکه از دوران جنگ سالها میگذرد، اما احساس میکنم کم گذاشتهام و آنطور که باید دِینم را به انقلاب ادا نکردهام.» او ادامه میدهد: «انگار فراموش کردهایم چه کسانی برای این امنیت از جانشان گذشتند. کافی است سوژه را پیدا کنید و دکمه دوربین را فشار دهید! نخستین عکسهای ثبت شده در آن زمان، مربوط به بناها، کاخها و عمارتهای تاریخی بود زیرا دوربینهای عکاسی در آن زمان به شکلی بودند که برای ثبت عکس، سوژه باید مدت بسیار زیادی ثابت و بدون حرکت میماند تا بر روی کاغذ ثبت شود. به همین دلیل پولهایم را جمع کردم و اواخر دوران دبستان یک دوربین عکاسی از خیابان خسروی مشهد خریدم که هنوز هم آن را دارم.

او به خاطره دیگری که هنوز داغش بر دلش است اشاره میکند و میگوید: «همان سال در اصفهان با چند تن از دوستان از جمله مهندس مهدی حسنپور دوره قرآن تشکیل دادیم. او میگوید: «از همان کودکی علاقه خاصی به عکاسی داشتم. با این حال هیچگاه خانهام را ترک نکردم و بر زندگی در شرایط دشوار تعهد داشتم. او بیان میکند: «همیشه تدریس را دوست داشتم و میخواستم به اداره آموزش و پرورش انتقالی بگیرم و در هنرستان تدریس کنم. وی معتقد بود که عکس ها نیز می توانند نگرش و دید هنرمند را مانند نقاشی یا موسیقی بازتاب دهند و به بیان دیگر، عکاسان هم هنرمند محسوب می شوند. او که عشق به امامخمینی (ره) را از پدر خود به ارث برده است بیان میکند: «پدر من انس عجیبی به امام خمینی (ره) (ره) داشت و وقتی بزرگتر شدم این عشق را بهتر درک کردم. کتاب نیز زیاد نوشته شده، اما آنگونه که باید جوانان را تشویق نکرده است. متانت و ادب را از او آموختم. من در اصفهان غریب بودم و همسر یکی از دوستان حسن آقا به من سر میزد. محبوبه عرفانیان سرابیان آذربایجان، همسر اوست. میگوید: «برادرم حسین در جنگ جانباز شد و سال ۷۶ نیز به درجه شهادت نائل شده و در صحن قدس رضوی به خاک سپرده شد.

ساکن منطقه ما از جنگ آموختههای بسیاری دارد و میگوید: «جنگ به ما چیزهای بسیاری یاد داد. ما به محض ورود در خانههای سازمانی شرکت برق ساکن شدیم. ساکن محله ارشاد ظلم یاران شاه را دیده و خاطرات تلخی از آن دوران دارد. باید با ویژگی نورها در شرایط مختلف آشنا شوید تا بتوانید بهترین تنظیمات را برای عکسهایتان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای عکاسی از آسمان شب در سفر به دوربین خاصی نیاز نیست اما هرچه امکانات دوربین شما بیشتر باشد، کار شما راحتتر خواهد شد. سنسور قطعهای در داخل بدنه دوربین عکاسی میباشد که وظیفه ثبت تصاویر را دارد، هرچه اندازه سنسور بزرگتر باشد عملکرد کلی بهخصوص در نور کم بهتر خواهد بود. در دل هریک خاطرهای نهفته و افرادی حضور دارند که دیگر در این دنیا نیستند. سال ۵۷ به همراه چند نفر دیگر از یک کتابفروشی در خیابان سپه اصفهان کتابهای انقلابی رایگان دریافت میکردیم. اگر سری به یک فروشگاه دوربین عکاسی بزنید، متوجه تنوع انواع دوربین عکاسی خواهید شد. عکاسی من از همان دوران با کورهپزخانهها و مردم زحمتکش آنجا شروع شد. با آن میتوانید بر روی عکسهای خود افکتهای بی نظیر و دلخواه پیادهسازی کنید.