نمونه کار عکاسی صنعتی

ممکن است بارها اصطلاحات عکاسی را شنیده باشید؛ اما کاربرد و معنی دقیق آنها را ندانید. عکس سقف ساختمانی که خورشید به آن می تابد را نشان می دهد. در اینجا میخواهیم با صحبت در مورد مثلث نوردهی و اینکه چرا درک آن برای کسانی که کار خود را شروع میکنند مهم است، برخی از رمز و رازها را از این مفاهیم خارج کنم. شاید شما یک عکاس حرفه ای نباشید و فقط برای تبلیغ محصول خود عکاسی صنعتی کرده باشید، اما همچنان باید برخی از تکنیک های اولیه عکاسی را بدانید. برای آنکه بهترین دوربین عکاسی را انتخاب کنید، اول باید بودجهای که برای خرید دارید را مشخص نمایید. وقتی که صحبت از برند نیکون ژاپن به میان میآید، همه ما انتظار کیفیفت و دوام را داریم. برند سامسونگ از جمله برندهای معروف در بازار ایران به حساب میآید. عکس دوربین عکاسی سامسونگ برای کاربران خانگی فراتر از حد تصور عالی و مطلوب است؛ اما شاید برای عکاسهای خیلی حرفهای مناسب نباشد. دوربین کانن EOS 2000D همراه با لنز کیت ارائه میشود و کیفیت عکاسی بسیار عالی دارد. نیکون D3500 دارای رزولوشن 24 مگاپیکسلی به همراه سنسور APS-C است.

از سوی دیگر دوربینهای APC-C یا همان کراپ سنسور دارای ابعاد کوچکتری بوده و از قیمت پایینتری نیز برخوردار هستند. لرزشگیر 5محوره دوربین نیز باعث افزایش کیفیت عکاسی میشود. کیفیت عکاسی در نور کم این دوربین مثال زدنی است و میتوان آن را با بهترین مدلهای کلاس خود مقایسه کرد. انواع بدون آینه دوربینهای سونی کیفیت بسیاری دارند. در ابتدا دوربینهای بدون آینه فوجی فیلم شهرت بسیاری پیدا کردند. در حال حاضر دوربینهای سری آلفا سونی محبوبیت بسیاری دارند. در حال حاضر هم مدتی است که شاهد عرضه انواع دوربین عکاسی شیائومی در بازار هستیم. اولین دوربین عکاسی نیکون در سال 1948 به بازار عرضه شد. این برای افراد متخصص یک ضعف بزرگ به حساب میآید؛ اما برای افرادی که بهدنبال کاربری خانگی هستند، اصلاً مهم نخواهد بود. عکاسان ما همان افرادی هستند که شما به آنها احتیاج دارید. این دوربین جزو دوربینهای حرفهای ژاپنی به حساب میآید. البته دوربین عکاسی سامسونگ حرفه ای با قیمت بالا نیز در بازار وجود دارد؛ اما تنوع این دوربینهای حرفهای از برندهایی همانند فوجی، سونی، نیکون یا کانن کمتر است.

البته میتوان گفت که سامسونگ بیشتر روی تولید دوربینهای نیمهحرفهای خانگی با قیمت مناسب تمرکز دارد. سونی از جمله بهترین برندهای تولیدکننده وسایل الکترونیکی و دیجیتال در تمام دنیا محسوب میشود تقریباً میتوان گفت که سونی بههیچوجه محصول بد و بیکیفیت ندارد. بهصورت کلی این برند در حوزههای مختلف محصولات بسیار باکیفیت و عالی تولید میکند و در تمام دنیا جایگاه ویژهای دارد. یک عکاس صنعتی عموماً به صورت ساعتی دستمزد می گیرد و نوع کارش به نیمه وقت (4 ساعت) و تمام وقت(8 ساعت) تقسیم بندی می شود. عکس ماکرو دقیق و با ظرافت : در این نوع عکاسی باید سوژه اصلی را پیدا کنید. آنچه رشته عکاسی را بسیار جذاب می کند این است که هرکسی با هر درجه از توانایی و با هر نوع دوربینی (از دوربین های موبایل (عکس با موبایل) گرفته تا حرفه ای ترین دوربین های عکاسی) می تواند مخاطب این رشته قرار بگیرد. طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته عکاسی در دانشگاه های دولتی روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پیام نور و غیرانتفاعی صورت می گیرد. این دوربین رزولوشن بسیار بالایی دارد و در نور کم تصویربرداری بسیار عالی را از خود نشان میدهد.

همچنین میتوانید با صفحه نمایشگر 3اینچی، عکس را مشاهده کنید. اگر از تصاویر با رزولوشن پایین استفاده کنید یا به شدت به عکاسی استوکی که بهطور خاص برای شما ایجاد نشدهاست، تکیه کنید، کمپینهای بازاریابی شما شکست خواهند خورد و آماتور به نظر میرسند. عکس های تبلیغاتی بیشتر در مورد ثبت یک ایده یا یک احساس خاص هستند. عکاسی صنعتی (Industrial) : عکاسی صنعتی به معنی ثبت عکس از محصولات و خدمات یک شخص می باشد که بدون تغییر دادن در اصل سوژه ثبت می شود. عکسی که از سالن کارخانه و دستگاه آلات انداخته میشود میبایست بدون نقص فنی و کاملاً تکنیکی باشد زیرا این عکس باید قابلیت استفاده برای نمایشگاه، تبلیغات و بازاریابی، کاتالوگ و بروشور و غیره را داشته باشد. البته باید بدانید که کار با دوربین سونی a7R IV بهخاطر پیچیدگی منو کمی دشوار است. این دوربین دارای رزولوشن 24 مگاپیکسلی است و با فوکوس 45 نقطهای معمولی، تصاویر زیبایی را خلق میکند.