نمونه کار عکاسی صنعتی

استفاده آسان از دوربینهای عکاسی و سادگی کارکرد آنها یکی از ویژگیهایی است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید. دیافراگم در دوربینهای عکاسی به پرههایی گفته میشود که درون لنز قرار گرفته است و با باز و بسته شدن، شدت نور وارده از روزنه میانی را کنترل میکنند. البته باید گفت که این گفته درست نیست و فقط نوعی تبلیغات است. البته یک دوربین تمام حرفهای برای عکاسان حرفهای هم مناسب است. هود لنز یکی از تجهیزات مناسب برای عکاسی است که روی عنصر جلوی لنز شما سایه میاندازد و از آن در مقابل عناصری مثل باران محافظت میکند و همچنین تاثیر فلر (درخشش) را نیز به اندازه چشمگیری کاهش میدهد. بدون شک قیمت یکی از مهمترین ویژگیها و معیار برای انتخاب و خرید دوربین عکاسی مناسب سفر است. میتوانید در مکانهای شلوغ با استفاده از دامنه بزرگنمایی بدون تغییر لنز عکاسی لنداسکیپ یا پرتره انجام دهید. این ویژگی به شما کنترل کامل برای تنظیمات دوربین میدهد و میتوانید متناسب با نیاز خود تنظیمات دوربین را تغییر دهید. اگر یک عکاس حرفهای هستید و شغل شما عکاسی در سفر است، حتما به این ویژگی دقت کنید. این کاملاً خوب است، و چیزی در مورد کیفیت یک عکس به این صورت یا دیگری نمی گوید.

درجه ایزو، که از ۲۵ تا ۳۲۰۰ (یا بالاتر) متغیر است، حساسیت نور ویژه را نشان میدهد. البته برای عکاسی طبیعت و منظره توصیه میشود که از دیافراگمهای بسته مانند ۱۶، ۲۲ و ۳۲ استفاده کنید تا عمق میدان بیشتری داشته باشید و بتوانید تمامی اجزای منظره را با وضوح بالا ثبت کنید. بهطورکلی دیافراگم باز برای عکاسی پرتره در سفر و دیافراگم بسته برای عکاسی منظره و طبیعت در سفر توصیه می شود. از لنزهای تله برای عکاسی پرتره و از لنزهای واید برای عکاسی از مکانهای بکر طبیعت استفاده کنید. بااینحال اگر به دنبال دوربینی هستید که بتوانید لنز آن را تغییر دهید، خرید لنز واید و تله را فراموش نکنید. دوربینی را انتخاب کنید که اگر لنز ثابتی دارد، فاصلههای کانونی متنوعی را شامل شود و دامنه بزرگنمایی مناسبی داشته باشد. وقتی شخصی که عکس محصول شمال را می بیند تبدیل به مشتری بالقوه شما می شود، مهم است که اور را متقاعد کنید که به این محصول نیاز دارد، با تمرکز روی تمام جزئیات و نشان دادن آنها به وی. دوربینهای عکاسی زیادی بر اساس دستهبندی های مختلف برای انتخاب وجود دارد، و قیمتها از حدود 1,500,000 تا 100,000,000 میلیون تومان و بالاتر است. برای عکاس حداقل، حداکثر و متوسط درآمد ماهیانه ذکر شده است.

اگر چه این درآمد بسیار مختصر است اما دانستن آن لازمه ورود به عکاسی تخصصی است. اگر شما عکاس حرفهای نیستید، انتخاب دوربینی که حالت عکاسی خودکار دارد و به راحتی میتوان تنظیمات آن را دستکاری کرد، برای شما بهتر است. دوربینهای نیمه حرفهای معمولا حالتهای خودکار متنوعی مثل عکاسی شب، عکاسی پرتره، عکاسی از منظره و عکاسی متحرک دارند که شما به راحتی میتوانید متناسب با موضوع عکاسی خود یکی از آنها را انتخاب کرده و عکسهای فوقالعادهای ثبت کنید. یک دوربین مناسب سفر باید به راحتی حمل شود و وزن متعادلی داشته باشد تا بتوانیم از آن در هر مکان و شرایطی در سفر استفاده کنیم. گاهی برای گرفتن عکس باید مسافت های طولانی را طی کرده، مدت ها انتظار کشیده و همزمان تجهیزات سنگینی را حمل کند. تجهیزات دیگر: لوازم جانبی عکاسی بی شماری وجود دارد از ریموت شاتر گرفته تا GPS و پرینتر و غیره. از گذشته تا به امروز ثبت تصاویر با عنوان عکس مرسوم بوده است. کاربرد گسترده این پدیده در دنیای امروز که روابط غیرکلامی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده و موجب تسریع در برقراری ارتباط شده، بیان تصویری از ارزش قابل توجهی برخوردار است.

دیافراگم همان قدرت روشنایی لنز شما است. دیافراگمهای ۴/۱، ۸/۲ و ۴ میتوانند قدرت روشنایی مناسبی را برای شما فراهم کنند. وقتی صحبت از طراحی سایت عکاسی میشود هدف از طراحی سایت آتلیه عکاسی این است که عکاسان با قرار دادن نمونه کارها و عکسهایی که گرفتهاند تواناییها و خدمات خویش را به افراد نمایش دهند تا کسانی که به دنبال خدمات عکاسی هستند، قادر باشند بهترین فرد را برای عکاسی انتخاب کنند. این افکتی حرفهای در آموزش عکاسی است. دوربینهای بدون آیینه، DSLR و کامپکتهای حرفهای میتوانند انتخاب مناسبی باشند. شما با کمک این قابلیتها میتوانید تصاویر دوربین عکاسی را بدون استفاده از کامپیوتر به گوشی خود ارسال کنید. در هنگام عکاسی صنعتی باید حتماً به روانشناسی رنگها دقت کنید؛ چرا که این موضوع بخش اعظمی از اثربخشی کار شما را در برخواهد گرفت. به هیچ وجه عکس های گرفته شده در تعطیلات را با عکس های صنعتی و حرفه ای مقایسه نکنید. عکاسی مسنتد از ابتدایی ترین انواع عکاسی می باشد که عکاس باید تصویری ارائه کند که به بهترین وجه ممکن نشاندهندهی حادثه مورد بحث و به شکل کاملا واقعگرایانه باشد.