نمونه کار عکاسی صنعتی

برای خرید لوازم آتلیه عکاسی به فروشگاه اینترنتی تجهیز کالای آداک مراجعه کنید. در اینجا تعدادی پیام زیبا برای تبریک گفتن به عکاسان عزیز جمع آوری کرده ایم تا به دوستان عزیزتان که در این عرصه فعال هستند راحت تر بتوانید تبریک بگویید. دانش و تخصص ما در این زمینه باعث خروجی متفاوتی نسبت به رقبای ماست. مزیت فرمت RAW به JPEG چیست؟ شما در دوربین، با دو فرمت RAW و JPEG و با کیفیت تصویر در سه سطح ابتدایی Basic، معمولی Normal و عالی Fine مواجه می­شوید که البته این سطوح می­تواند در دوربین­های مختلف به شکل دیگری باشد. این دوربینها برای عکاسان مبتدی هستند و کارکرد بسیار ساده و البته سرگرم کنندهای هم دارند. از جمله مشکلاتی که عکاسان با آن روبرو میشوند، نورپردازی و محاسبه نور سالنها است. این دوربین برای عکاسان پیشرفته و متخصصین مناسب است و باید مهارت کافی در استفاده از آن داشته باشید. این فقط به شما بستگی دارد که آیا دوست دارید ردپای عکاسی خود را در تاریخ و روزها بگذارید یا می­خواهید تعداد تصاویری که می­گیرید را بدانید. این سبک به خصوص برای عکاسی از جزئیات موجودات زنده و طبیعت که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند استفاده میشود.

برای مشاهده فیلم آموزش عکاسی مقدماتی تا حرفهای، روی عکس زیر کلیک کنید و منتظر بمانید. برای پخش شدن فیلم، روی عکس بالا کلیک کنید و منتظر بمانید. در عکاسی مینیمال، از تصاویری آرام و با تمرکز بالا استفاده میشود. شروع عکاسی بدون آموزش و با آزمون و خطا به 2 دلیل اشتباه است؛ 1- باعث سرخوردگی و ادامه ندادن شما میشود 2-عادت­های ناصحیح عکاسی در شما ایجاد می­کند. به همین دلیل است که تصویر تا حدودی گیج کننده است، زیرا خورشید در طول نوردهی در سراسر حیاط حرکت کرده و باعث ایجاد سایههایی در دو طرف شده است. نامگذاری فایل­ ها به دو صورت در دوربین عکاسی انجام می­­شود. در اینجا دو تصویر که در کوبا گرفته شده و در فتوشاپ ترکیب شدهاند را مشاهده میکنید. این اطلاعات در درونِ خود دوربین ذخیره می­شوند و در بخش توضیحاتِ تصاویر Properties در رایانه قابل مشاهده هستند. این برند دوربینهای خود را در سه دسته بدون آینه، کامپکت و DSLR به بازار عرضه میکند. چون عکاسی و تمرین بعد از آموزش، به پیشرفت کمک می­کند نه قبل از آن. لنز هم همان چیزی است که از داخل دوربین روی تصویر شما فوکوس می­کند. فرمت RAW به شما اجازه می­دهد تصویر را طبق همان چیزی که در هنگام عکاسی، با چشمانتان دیدید، خودتان پردازش کنید و کار را به پردازش از پیش تعیین شدۀ دوربین نسپارید.

به عبارت دیگر هر کدام تاثیر خاص خود را روی عکس می گذارند. متا دیتا Metadata یا اطلاعات اگزیف EXIF که مخفف عبارت Format Exchangeable Image File است، اطلاعات و جزئیاتِ هر عکس است که ثبت می­شود. نکته: NEF به فایل­های RAW در دوربین­های نیکون گفته می­شود. با اینکه دوربین­های برندهای مختلف؛ طراحی، ویژگی­ها و اصطلاحات فنی مختلفی دارند، اما این تنظیمات اولیه در همۀ آن­ها به طور یکسانی انجام می­شود. عکاسی از دنیایی سخن می گوید که زمان گویی متوقف می شود و ما با انداختن عکس آن لحظه را ماندگار می کنیم.افرادی که به طور تخصصی در این حوزه فعالیت دارند زیبایی های طبیعت و حیات وحش را جوری دیگر از افراد معمولی به قدرت خداوند نگاه می کننند. از کودک بخواهید تا یک بوسه به سمت دوربین بفرستد، البته اگر به انجام آن تمایل دارد (بعضی از بچه ها از بوسه فراری اند). این روزها با گسترش انواع دوربینهای عکاسی، گوشیهای هوشمند و دیگر ابزار و تجهیزات عکاسی و همچنین ابزارهای مختلف ویرایش عکس، ژانرهای عکاسی مختلفی به وجود آمدهاند که کاربرد آنها از شخصی تا تجاری متغیر است.

به این ترتیب شما می­توانید روی یادگیری و اینکه چگونه عکس بگیرید تمرکز کنید و بقیۀ کارها و بخش عمده تنظیمات را به دوربین بسپارید. اگر شما که تازه­کار هستید، بدون هر گونه مطالعه­ای شروع به عکاسی Photography کنید، با این فرض که در حین کار متوجه چم و خم عکاسی می­شوید، پیشرفت قابل ملاحظه­ای نخواهید داشت. شما به این ترتیب می­توانید وضوح Sharpness، کنتراست Contrast، سطح اشباع یا غلظت رنگها در عکس Saturation Level و… با این حال عدم پشتیبانی از سرویسهای گوگل همچنان بزرگترین نقطه ضعف محصولات هواوی است و به همین دلیل هم این گوشی را به عنوان بهترین و قوی ترین گوشی موبایل از لحاظ دوربین با کیفیت بالا، تنها به کسانی که دوربین اولویت اولشان است پیشنهاد میدهیم. برای این که این عکسها دارای روح باشند و به بهترین وجه منظور ما را برسانند نیاز داریم که قوانین اولیهای را رعایت نماییم و ضمنا به دانشی کامل در مورد توانائیها و محدودیتهای دوربینی که با آن کار میکنیم نیاز خواهیم داشت. در این مطلب به گزیدهای از بهترین گوشی از نظر دوربین برای عکاسی پرداختیم؛ محصولاتی قدرتمند و جذاب که رضایت علاقهمندان به عکاسی و فیلمبرداری را به خود جلب خواهند کرد.