نمونه کار عکاسی صنعتی

مدلهای الیمپوس بیشتر شامل دوربین های عکاسی ضدآب/ضربه و دوربین های بدون آینه هستند. فوجیفیلم در درجه اول دوربین های عکاسی پیشرفته کامپکت و دوربین های بدون آینه را تولید میکند. در ابتدا دوربینهای بدون آینه فوجی فیلم شهرت بسیاری پیدا کردند. سهپایه به شما امکان میدهد تا بدون لرزش دست، عکسبرداری کنید و خلاقیت بیشتری روی تنظیمات دستی دوربین خود داشته باشید، اما این بدان معنا نیست که باید همه جا سهپا را با خود حمل کنید. این دوربین 61 مگاپیکسلی با فوکوس 567 نقطهای، کیفیت تصویر برداری بسیار عالی را به کاربر هدیه میدهد. اگر به مقدار کمی از نور نیاز دارید، سعی کنید دیافراگم را گستردهتر کرده و اشعههای ورودی را به یک سوراخ باریکتر و دارای فوکوس محدود کنید. یکی از بدیهای لنزهای کاملا باز این است که باعث میشوند اشعههای نور در حالت فوکوس قرار گیرند. یک مثال خوب برای این مورد لامپهای فلورسنت هستند که در بیشتر مکانهای تجاری استفاده میشوند و باعث آبی شدن همه چیز میشوند.

برای تبدیل شدن به عکاس حرفه ای چه کار کنیم؟ هنگام خرید به چه مشخصاتی توجه کنیم ؟ مگاپیکسل – هنگام خرید چقدر به این مورد توجه کنیم ؟ در اینجا ما برخی از ویژگیهای مهم را که باید به آنها توجه کنید را آوردهایم. عکسهای صنعتی محصولات که برای فروشگاه های اینترنتی تهیه می شوند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند اعتماد خریداران را جلب کنند. مگاپیکسل به شما اجازه میدهد تا متوجه شوید چند نقطه تصویر را تشکیل میدهد، این اطلاعات به شما کمک میکند تا درک کنید تا چه اندازهای میتوانید عکسهای خود را چاپ کنید یا اینکه تصویر را برش دهید. لوازم جانبی مختلفی مانند کارتحافظه، کیف دوربین، فلاشهای اکسترنال و لنزهای جداگانه وجود دارند که میتوانید برای دوربین عکاسی خود بخرید. اگر واقعا میخواهید بصورت حرفه ای کار کنید و تغییراتی در سبک عکاسی خود را ایجاد کنید و نورپردازی های مختلف را امتحان کنید و دوربین عکاسی شما کفشک دارد، حتما یک فلاش اکسترنال تهیه کنید. فلاش اکسترنال جزو لوازم ضروری نیست و از اهمیت کمتری در هنگام خرید برخوردار است، اما اگر دوربین عکاسی شما یک کفشک (hot shoe) دارد، این فلاش خارجی میتواند کارهای زیادی برای بهبود عکاسی داخلی شما انجام دهد.

دولتخواه در این خصوص میگوید: عکاسی هم مشابه خیلی از علوم و فنون دیگر ابزار و وسایل در دسترسی دارد. در این دورهها، بهترین و باکیفیتترین دوربینهای عکاسی و همچنین وسایل جانبی که برای عکاسی بهتر به آن نیاز پیدا خواهید کرد را به شما معرفی خواهیم کرد. سونی از جمله بهترین برندهای تولیدکننده وسایل الکترونیکی و دیجیتال در تمام دنیا محسوب میشود تقریباً میتوان گفت که سونی بههیچوجه محصول بد و بیکیفیت ندارد. هر کدام از این موارد، نقش بزرگی در کیفیت عکاسی دارد و باید یک عکاس حرفهای باشید تا از آنها بهترین استفاده را ببرید. این برند از انواع عکاسی فانتزی تا دوربین عکاسی حرفهای تولید میکند. میدانید چه کارهایی میتوان با دوربینهای حرفهای انجام داد؟ لامپهای خیابانی با ایجاد جلوههای زیبا و رویایی و اضافه کردن بعد به فضای اطراف میتوانند عکاسی شب را به شکل چشمگیری بهبود دهند. در صحنههای دارای حرکت باید از سرعت بالاتر شاتر برای ثابت کردن سوژه متحرک استفاده نمود.

درهرحال برای پیدا کردن بهترین نور هر محصول، هر کار که میکنید، این قانون را از یاد نبرید که هیچگاه نباید از دو نوع نور طبیعی و مصنوعی یا نورهای نقطه ای و همگن به صورت همزمان استفاده کرد؛ بنابراین همیشه فقط از یکی از این انواع نور استفاده کنید. بعضی از دوربین ها به شما اجازه میدهند میزان روشنایی را به اندازه دلخواه خودتان تنظیم کنید. همچنین فوجیفیلم دوربین های ضد آب نیز تولید میکند اما SLR تولید نمیکند. در سالهای اخیر، با ایجاد امکان عکاسی آسان، برای تمام افراد، که حاصل تولید دوربینهای عکاسی خودکار و ساده و همچنین اضافهشدن دوربین به گوشیهای همراه بود، عکاسی با دو مفهوم تازه متولد شده آشنا شد. در آتلیه تصویربرداری تبلیغاتی این مجموعه از مواد غذایی، کیک و شیرینی، فست فود، غذای ایرانی و مواردی از این دست با جلوه ای ویژه عکسبرداری میشود که البته لازم است ذکر شود هزینهٔ دکور و طراحی صحنه جدا دریافت میگردد. از مهمترین لوازمی که هنگام خرید دوربین باید تهیه کنید کارت حافظه است.