10 تکنیک مفید در عکاسی – فرهنگ نوین

یکی از مهم ترین اجزای فروش هر محصولی عکاسی خوب است. آنچه رشته عکاسی را بسیار جذاب می کند این است که هرکسی با هر درجه از توانایی و با هر نوع دوربینی (از دوربین های موبایل (عکس با موبایل) گرفته تا حرفه ای ترین دوربین های عکاسی) می تواند مخاطب این رشته قرار بگیرد. در یک اتاق خیلی بزرگ: بدون این که سوژه ای در برد فلاش واقع شده باشد، دوربین را ثابت کنید و فلاش را خاموش نمایید. عکاسی از درون ماشین یا پنجره: اگر شیشه باز نباشد نور فلاش به درون دوربین برخواهد گشت. آنچه در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد می آموزید این است که با آموزش های اولیه در مورد بدنه دوربین و اجزای آن، شناخت انواع لنز و تنظیمات دوربین، آشنایی با اصول مثلث نوردهی در عکاسی، کادر عکسی، اصول آموزش عکاسی و ترکیب بندی در عکاسی و … این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همه این مقدمات و بازار گرمیها برای این بود که بگویم در اینجا ایدههایی برای بهبود عکسها عنوان شده که در دوبخش شناخت دوربین و بخش اشاراتی به ترکیب بندی دسته بندی شده است.

یک مثال خوب برای این مورد لامپهای فلورسنت هستند که در بیشتر مکانهای تجاری استفاده میشوند و باعث آبی شدن همه چیز میشوند. به عنوان مثال برای عکاسی از لباس، اهمیت نورپردازی، تنظیمات دوربین، سه پایه و … شما میتوانید ISO را به عنوان حساسیت سنسور دیجیتال تصور کنید (گرچه بسیار پیچیدهتر از آن است). نرم افزار پست پروسسینگ (Post-processing Software) : به هر طریقی شما نیاز به ادیت کردن عکس هایتان دارید. عکسها در هر ژانری با حضور نور ساخته می شوند. معمولا تنظیم نور دوربین بر اساس نوع نور محیط به رها کردن دوربین در مد اتوماتیک ترجیح داده میشود. بیشتر دوربینهای دیجیتال برای فلاش از تنظیم خودکار استفاده می کنند. آتش بازی: استفاده از فلاش برای عکاسی از منظره آتش بازی بعید به نظر میرسد که اثری در عکس داشته باشد. اگر نورسنج دوربین تشخیص دهد که نور محیط برای عکاسی کافی نیست دوربین فلاش را روشن میکند.

این دوربین ها به درک بهتر آنها از ترکیب بندی کمک می کرد، چرا که صحنه را به عنوان مجموعه ای از اشکال می دیدند تا مجموعه ای از اشیاء شناخته شده. این شرکتهای میتوانند با قرار دادن عکس از محصولات دکوری خود به معرفی آنها بپردازند و برای اینکه قادر باشند فروش بالایی داشته باشند داشتن تصاویر عالی از زوایای دید مناسب بهترین روش است که یک عکاس دکوراسیون میتواند از پس آن برآید. اگر از تصاویر با وضوح پایین استفاده کنید یا به شدت به عکس های از پیش گرفته شده توسط عکاسان دیگر که به طور خاص برای شما ایجاد نشده است، تکیه کنید، کمپین های بازاریابی شما بی نتیجه می شوند و آماتور به نظر می رسند. سیستم نورسنجی دوربین همواره در حال کار است و سازندگان میدانند که این سیستم در شرایط خاص بدرستی عمل نمینماید. از نوجوانی که با دوربین موبایلش از طبیعت عکاسی می کند، تا طراحان طلا و جواهر ، طراحان لباس، معماران و صنعتگران که نیاز به دوربین های حرفه ای دارند. بهینه سازی سایت و ارتقای رتبه آن در گوگل برای سایتهای عکاسی بهترین روش تبلیغاتی خواهد بود تا مشتریان بیشتری را جذب نمایند.

باید بدانید که این گزینه همیشه بهترین انتخاب نیست. در بعضی مدلها میتوان گزینهای را انتخاب نمود که نقطه نور سنجی با نقطه فوکوس روی هم بیفتد. میتوان از اولویت دیافراگم برای مات کردن پشت زمینه نامناسب عکس استفاده کرد یا از شارپ بودن صحنه از سوژه تا پشت زمینه مطمئن شد. پاسخ این پرسش را میتوان در نوع رفتار مردم در زمان خرید فهمید. متاسفانه بیشتر دوربین ها دارای حافظه کافی برای عکاسی نیستند و بعداز خرید دوربین حتما باید به فکر یک حافظه بالاتر باشید. در این میان به خاطر داشته باشید که در بررسی روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی، میبایست همزمان با طراحی و زیباسازی سوژه، به تنظیمات نور و دوربین خود و چیدمان مناسب آن نیز اقدام نمایید. از ویژگی های مهم عکاسی محصول که باید رعایت شود این است که هر تصویر باید هدف و دلیل خاص خود را داشته باشد. این برنامه برای هر کسی که بیشتر روی خلق تصاویر HDR تمرکز دارد، یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش عکس است و عمدتا برای ادغام و پردازش تصاویر HDR بهکار میرود. فتوشاپ یکی از کاملترین و بهینهترین ابزار برای ویرایش تصاویر است که تمام امکانات را به صورت یکجا در اختیار عکاسها قرار میدهد.