10 تکنیک مفید در عکاسی – فرهنگ نوین

آمارها نشان میدهد که بیش از 70 درصد مردم علاقه مند هستند پیش از خرید یک محصول، آن را با تمام جزئیات و بدون هیچ کمی و کاستی ببینند و اگر این تصاویر به درستی عکاسی نشوند، جامعه بزرگی از مشتریان را از دست خواهیم داد. زمانی که ایشان در عملیات پایش را از دست داد گفت «من را رها کنید، جان مردم در خطر است» ایشان برای من الگو بود و اکنون از جانبازان هستند. هنگامی که دکمه دیافراگم را کمی فشار می­دهید دوربین فوکوس شده و روی سوژه قفل می­شود. اگر صحنه شما تاریک است، می­توانید دیافراگم را بیشتر باز کنید تا نور بیشتری از طریق لنز داخل شود و وقتی صحنه شما روشن است اکثرا برای تنظیم نور باید دیافراگم را کوچکتر کنید تا نور کمتری به سنسور منتقل شود. از این حالت برای عکاسی از کودکان در حال حرکت، حیوانات خانگی، ورزش و سایر موضوعات مرتبط با فعالیت می­توانید استفاده کنید. آشنایی مقدماتی با عکاسی می تواند اولین گام شما برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفهای باشد، برای این منظور نیاز است که تمام مراحل ذکر شده را بطور کامل بیاموزید. اگر بهدنبال دوربینهای حرفهای و سینمایی هستید، میتوانید به سراغ مدلهایی با قابلیت ضبط کیفیت 8k بروید.

در این نوع از عکاسی، مبحث دیذاین تأثیر زیادی بر کیفیت نتیجه نهایی دارد. به همین ترتیب سوژه چیزی نیست که بطور کامل و دست نخورده در طبیعت دیده شود، بلکه در عکاسی انتزاعی، عکس یا کاملا غیرواقعی و خیالی است و یا سوژه در واقعیت وجود دارد ولی عکاس با حذف موارد اضافی یا ایجاد تغییر در کادر بندی،و پررنگ کردن جنبه های مهمتر سوژه تصویری متفاوت از واقعیت ارائه می دهد و به مخاطب این امکان را می دهد که سوژه را از همان منظری که خود می بیند ببیند.یک فاکتور مهم در انتزاعی کردن عکس، استفاده از زاویه هایی است که بیننده به آن عادت ندارد و غیرمعمولی است. هر عکسی باید -علت وجودی – داشته باشد واگر این علت برای گیرنده عکس مشخص نباشد چه انتظاری از بیننده دارید که از عکس چیزی بفهمد؟ چه زمانی از ISO بالا استفاده کنید؟ اگر سرعت شاتر شما بالا باشد و سوژه­ها هم در حال حرکت باشند، می­توانید عکس واضحی از آن­ها بگیرید.

در دوربین­های دیجیتال هم امکان استفاده از تنظیمات تراز سفیدی به طور پیش­فرض قرار دارد و هم می­توانید به صورت دستی تراز سفیدی را تنظیم کنید. همانطور که از اسم آن پیداست، عکاسی از ساختمان ها، بناها و سازه های گوناگون و معماری شهری را شامل می شود که مهمترین اِلِمان در ثبت این عکسها ذوق و قریحه ی عکاس است.در این سبک عکاس باید سعی کند پرسپکتیو را کنترل کرده و انتخاب مناسبی از عمق میدان داشته باشد.همچنین بدلیل بزرگی آثار معماری،جهت قرار دادن همه آن در کادر ، نوع لنز هم اهمیتی ویژه دارد تا عکاس مجبور به فاصله گرفتن زیاد از موضوع نشود. همچنین یک عکاس باید در محیط جامعه بوده و پرجنب و جوش باشد. به این نکته باید اشاره کرد که تصویربرداری صنعتی میتواند باعث افزایش سطح آگاهی مخاطبان از محصول شده و همچنین میتواند سبب برقراری ارتباط مخاطب با تولیدکننده محصول شود. عکاسی دیجیتال به روش ثبت تصاویر به وسیله دریافت و ثبت نور بر روی سطح حساس به نور سنسور الکترونیکی گفته می شود. برای این ژست عکاسی، از کودک بخواهید که ساعد دستانش را روی هم بگذارد و به یک سطح دیگر تکیه دهد. هرچند در حال حاضر عکاسی سفر به یکی از ژانرهای جذاب در عکاسی تبدیل شده و عکاسان بسیاری این ژانر را به عنوان حرفه و شغل خود انتخاب کرده است، اما هنوز افراد بسیاری در سفر فارغ از آن که عکاس باشند یا نه، برای ثبت خاطرات خود به عکاسی روی میآورند.

این وظیفه شماست که به عنوان یک عکاس هر سه را با نحوی تنظیم کنید که عکس­های خوبی بگیرید. عکاسی مسنتد از ابتدایی ترین انواع عکاسی می باشد که عکاس باید تصویری ارائه کند که به بهترین وجه ممکن نشاندهندهی حادثه مورد بحث و به شکل کاملا واقعگرایانه باشد. این مهم که برای سال 2020 کاملا در اختیار هوآوی میت 40 پرو پلاس بود، با شیائومی می 11 اولترا از هوآوی گرفته شد. در واقع برای استفاده از درجات بالاتر ISO در بین عکاسان ترس زیادی وجود دارد. هرچه درجه ISO کمتر باشد، حساسیت سنسور تصویر کمتر بوده و در نتیجه تصویر صافتر است، زیرا نویز دیجیتالی کمتری در تصویر وجود دارد. دیافراگم دوربین روزنه­ای است که در لنز شما قرار دارد و نور از آن به دوربین وارد می­شود. اما در f / 22، هنگامی که دیافراگم شاید در کمترین حالت خود باشد، فقط مقدار کمی نور (حتی در سرعت شاتر طولانیتر) نیز وارد میشود. این بدان معناست که برای همان اندازه دیافراگم (باز بودن لنز) و همان مقدار زمان قرار گرفتن در معرض نور (سرعت شاتر)، حسگر نورِ بیشتری جذب می­کند و به این ترتیب به یک تصویر روشن­تر دست پیدا میکنید.